SKS Simonov

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Kolegovia,mate niekto dlhodobo chyteny puskohlad na tom kryte zaveru?On tam drzi dost tesne,ale potrebujem vediet,ci sa to dako nevylogava strielanim.Predsa len ten kuker daco vazi.Povodne som ho chcel dat na kosu,len z tej sa mi uz dako nechce strielat,odkedy mame simcu.Vlastne z toho simonova sa strelba volako viac paci kazdemu v rodine.Tak pojde optika na nu,lebo oci uz niesu ako za mladi :cry: .
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Porozmyslaj este nad tymto. Nie je to optika ale mieri sa mi s tym lepsie ako s klasickym ruskym "platkovym" cielnikom. A pri troche snahy si mozes spravit do vnutra priemer aky ti vyhovuje. Je to krasna flinta a osobne by mi bolo luto prznit ju montazou.

https://www.brownells-deutschland.de/AK ... EAR-SIGHTS.
SKS1.jpg
SKS2.jpg
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

To vypada tiez dobre.Daco podobne mali amici na tomsonoch,nie?Aky priemer otvoru tam mas?Inak,mne sa dioptrom mieri nahovno,lebo mam oko po uraze a v dioptri nevidim okruhly otvor,ale obdlznik.Tak mam na sharpke diopter len na ozdobu,aby som bol na strelnici khulovy :mrgreen: .Ale toto vypada,zeby mohlo fungovat,ked je to dalej od oka.
Myslim si,zeby som simcu dako optikou nezmrsil...mam rusky 3.5 s montazou na rybinu,podobny,ako ma mosin.Akurat sa pripevnuje zhora,nie zboku.Tak by to hadam nebolo moc okate a hlavne by sa mi lepsie mierilo na 100-200m.Aj to zvecsenie 3.5 sa mi zda akurat...este v nom moc nevidno,ako sa klepem pri miereni :mrgreen:
Akurat mi treba este nastavit pazbu o dakych 50-60mm,lebo mi je prikratka.Asi boli gaspadiny tavarisci po vojne volaco mensi,ako my teraz.
Kukam,v podpise,ze mas aj 357ku.Aku dlhu mas hlaven?
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Priemer otvoru je ~ 3.9mm, ten vnutorny diel sa da vysroubovat - pokial by is chcel uzsi tak by nemal byt problem prasknut tam buzirku alebo izolaciu vhodnej hrubky aby sa to zuzilo. Samozrejme to nie je take dobre ako diopter na M14 alebo L1A1 - na tie nedam dopustit, ale pre mna so starnucimi ocami to je tiez pohodlnejsie ako platkovy cielnik. Bonus je ze vymena cielnika je vratna a trva odhadom 15 min (vyrazit pin, vymenit, naklepat pin naspat).

Ci by ti to vyhovovalo mozes vyskusat velmi lahko. Zober par ciernych zaslepiek, nalep ich na seba, potom vysekni v strede kruhovy otvor a nalep to nejakym pruznym lepidlom co vydrzi par ran a potom sa da rozumne odstranit (bud obojstranna lepiaca paska, nejaka klovatina alebo silikon) na platok cielnika a skus mierit. Uvidis ci je to riesenie pre teba.
SKS3.jpg
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

To je dobry napad!Musim to vyskusat.Ak by mi to fungovalo,bolo by to najmenej roboty.Vdaka.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Ked uz riesime SKS - pokial niekto zhana:

Pazby : http://www.starshooter.de - z mojho pohladu zvrhlost ale ak niekto po tom tuzi ...
Diely : http://www.waffen-teile.de
Dalsie diely : http://www.zib-militaria.de

SKS je nadherna puska, uz ju prevzal syn, takze povodny cielnik ide naspat a este sa chystam zhodit lak z pazby / nadpazbia a napustit drevo olejom. Je to proste kus historie.

S pozdravom
SKSCrap1.jpg
SKSCrap2.jpg
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Mudro vravis!Davat vseliake umeliny a raily na staru flintu,to mi dako nesedi(usetrene prachy radsej nasypem do patronov).Aj ked som tiez nabastlil pistolovy kuker na staru g88.Ani to nevypadalo najhorsie a strielalo sa s tym paradne.
Inak,ty mas pazbu peknu,drevenu.Ja ju mam z tej preglejky a vypada to ako volaka tercovnica na OH :cry: .Tiez som ten lak zoskrabal,namoril a napustil voskom,ale aj tak poznat,ze je to preglejka.Moridlo nechyta na tych plochach,kde je lepidlo.Jedine ju este natret spalenym olejom :mrgreen: Ale co,nieje to ziadna manekynka,ale vojenska flinta a tak sa jej daka chybicka krasy da prepacit,nie?Neskusal si odobrat bodak?Ja to musim vyskusat.Uvidim,ci sa presnost zlepsi,alebo zhorsi.Zbrojar mi vravel,ze rusi to nastrelovali(mosiny) so vztycenym bodakom,inak vraj zanasa.Neviem,co je na tom pravdy.Ked som mal kropacka,tak nasadeny bodak riadne rozhadzoval sustrel.S touto simcou strielam rovnako nahovno,ci mam bodak vztyceny,alebo sklopeny.Na 100m dam dole max4- 5 asfaltakov :oops: .
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

To iste (vztyceny bodak) som niekde cital. Zase - ide aj o strelivo. 'Samopalaky' nie su prave etalon presnosti. Co viem tak v okoli ktosi testoval s loveckymi 7.62x39 a udajne je SKS presnejsia nez SA58. Ale je to puska aka je - proste urcena pre masy pechoty. Rovnako ako AKcka. To jej ale rozhodne neubera na sarme. Kupil som ju na skusku ale ziskala si pravo na stabilne miesto u nas v trezore - a rad si z nej obcas pre zabavu vystrelim. Aj ked si na sutaz zoberiem nieco ine.
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Mne sa prave pacila,lebo sa viac podoba na pusku,ako 58ka.Spekuloval som aj o fn,ale to by som musel mat dalsi druh streliva a takto mi to pasuje s 58kou.Ja som skusil aj SaB patrony,ale niesom daky dobry strelec a tak som ani necitil rozdiel.Akurat je rozdiel medzi ruskymi a cinskymi nabojmi.Sa mi zda,ze ruske menej rozhadzuju a aj nespinia tak,ako tie ciny.Ale mozno mam len dake horsie balenie tych cinanov.Maju akoby pomedovanu nbc,ale vdrazke vypada byt normalna zelena farba.Tak neviemco su to zac....ci si to v cine dali vyrobit poliaci.... :mrgreen:
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Skusil som dat na platok hledi plastovy prevrtany valcek a v nom som menil vlozky rozneho priemeru.Valcek presne zapasoval do korytka toho bezca,tak som ho len pritiahol paskami.Je lahky a tak sa nehybe pri vystrele.Lenze ked mierim cez dierku 5mm,tak vidim ostro muchu aj ciel,ale mam velky rozptyl,lebo dierka je velka.Najmensi rozptyl bol s dierkou 3.2mm,ale po par sekundach mierenia sa mi zacne rozostrovat mucha a aj kraje tej dierky.Na lave oko sa cez ten ''diopter'' mieri dobre,ale ja som pravak,tak sa mi zasa zle ovlada spust.
Do optiky sa mi pozera dobre.Tak sa asi dokopem a nabastlim ju tam.Len ju mam na spodny uchyt,tak musim trocha upravit montaz,aby som ju chytil nabok.Kecal som s chlapom,co mal kuker na tom dekli zaveru a vravel,ze sa mu kuker(bielorus) rozsypal po asi 500 ranach.Tak mi to nedoporucoval.
Snímka397.jpg
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Diopter by mal byt co najblizsie k oku. Napr. Imbel FAL ho ma tak do 5cm. Malorazkove zkm alebo suhl su tiez tesne pred okom.
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Toto nieje diopter v pravom slova zmysle.Ale ulahcuje to zamierenie,lebo sa lepsie vystreduje mucha.Len mne to nefunguje.Mam prave oko po uraze stale trocha prizmurene a pri miereni cez tento bazmeg mi po chvili zacne rozostrovat.
Cez diopter nevidim kruh,ale obdlznik,tak mam diopter len na okrasu.
Trocha OT -takto :wink:
Snímka181.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

pozdravujem, neviete náhodov kde by sa dal kúpiť original bodák na SKSko
Idem kúpiť túto zbraň, len z nej zhodili bodák....žeby bola lovecká
A ešte niečo, nebude problém na Ečko, poľovník niesom

Dík
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

...z bodáku nič. odbrúsili ten hrb čo ho drží. Jednu som si zahovoril. Riešil som či s tvrdochromom ročník 1952 alebo bez neho ročník 1951...nakoniec som zložil zálohu na tvrdochromovanú.

Pažby boli na všetkých čo som mal na výber príšerné. To ako keby robili malí chlapci v dielničke, natreté to bolo hadam tmavo hnedým Luxolom a aj to štetkou. Asi to nieje originál farba že? Väčšinou som videl SKSky v svetlohnedej.

Nemáte nejaký nápad ako resp. za aký typ to nahradiť? Rád by som zachoval jej look...teda žiadne montáže, doplnky, dioptre atď ale tá pažba je fakt zúfalá. Robí niekto repliky pažieb na Slovensku? Prípadne by som pažbu kúpil aj ked aftermarketovú.
Sedí mi to výborne, spúšť vojenská, možno keby ju puškár pohladil šla by lepšie. S týmto to vyzerá celkom fajn:
https://www.amazon.com/Tapco-Timber-Smi ... =tapco+sks

čierny plast:
https://www.atioutdoors.com/rifles/sks/ ... -sks-stock

radšej drevo alebo vrstvené drevo. Plast nemám rád

Ďakujem za všetky rady ak sa bude niekto unúvať
Prílohy
sks.jpg
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Hore som daval nejake linky :
http://www.starshooter.de/Schaefte-Zube ... /Schaefte/ - tam najdes aj drevene pripadne neutralny plast vyzerajuci +- ako original.
Tento laminat vyzera pekne http://www.starshooter.de/Schaefte-Zube ... smith.html, otazka je ci chces za nu dat 220 EUR :mrgreen: .

Event. google "sks holz schaft kaufen" - obcas sa niekde vyskytnu aj originaly. Ja som mal stastie ze tie kusy co boli u nas boli s peknym drevom.

EDIT: K tej spusti - na ceskom fore jeden chalan ladil natlacit do nej fest vazeliny, mne to ten chod znacne zlepsilo. A bacha ked budes mat vybraty spustak, nech nespustis ked mas dnu prsty. Je to o zlezeny nechet / zlomeny prst, fakt je to pecka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"