SKS Simonov

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
Hindenburg III
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 8 years

Príspevok od používateľa Hindenburg III »

Viem, že kladiem problematickú otázku, ale nedá mi. Dnes ešte nemáme žiadnu istotu, ako tá smernica EÚ bude naozaj vyzerať. Je však nádej, že vlastníci SKS na tom budú lepšie ako vlastníci Vz.58, AK-47, AR-15 atď.? SKS je síce pôvodne vojenská zbraň, ale nikdy nebola samočinná. Je to zbraň štandardne len 10 ranová... vlastne ani nemá zásobník, ale schránku.
Povedzme, že chcem mať doma flintu, ktorú by som vyvenčím len pár krát do roka, žiadne súťaže, úpravy a tuning len minimálne, spotreba strelica očakávaná neveľká. Skrátka vychádza mi, že mi netreba Vz.58, ale stačí mi o "triedu nižšia" SKS. SKS som už v minulosti vyskúšal, veľmi sa mi páčila.
Alebo sú to však zbytočné úvahy a vlastníci SKS budú v tom istom vreci nepriateľov ľudu, ako vlastníci ostatných menovaných zbraní...?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Keď sa bojis kup si kšandy miesto flinty.
Ako sorry, ale táto predposratost väčšiny slovákov je otrasná. Skús sledovať co sa vlastne deje, ak si chceš kupovať akúkoľvek zbraň budeš musieť mať prehľad. A odpoveď na tvoju otázku: ľudia co si miesto 58cky kúpia SKS na tom budu horšie, pretože si mozna už v živote nekúpia pôvodne vojenskú útočnú pusku.

A logika "kúpim si SKS a budem mensi nepriateľ ľudu ako keby som si kúpil 58" je fakt čerešnička. Nevolnici, mentálne furt nevolnici.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

treba kupit obe. kym este su. nie je to az taky strasny peniaz a faktom je, ze raz si uz take nekupime, bud sa minu alebo sa zakazu. tot moj nazor, novela nenovela. kupim si co sa mi paci a podla zakona sa kupit da. jedinou limitaciou su peniaze (a miesto v trezore). Jediny postarch je manzelka :lol:

SKS je fajn flinta :-) ja mozem toto stare sovietske zelezo.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

presne tak, treba kupit teraz co sa da :) a ked pride zakaz treba kupit 2x tak viac aby bolo o co sa sudit :)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Súdruhovia, s takymto pristupom patrocnica nebude mat uspech... Mnohi drzitelia ZP maju plne huby ovci a ovcanov, pozrime sa ale na vlastne stado. Tento poddansky postoj velkej casti nasej streleckej verejnosti, ktory zosobnuju celkovo klesajuce predaje a nekonciace otazky ako ta od Hindenburga III vyssie som necakal a neskutocne ma obera o dusevne sily.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

boris: ale ja som to vazne myslel, ze treba nakupit, nerobim si z toho prcu, i ked tam bol ten smajlik.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

vanto - moja reakcia rozhodne nesmerovala na teba. bol to skor taky vseobecny povzdych. takmer denne totiz dostavam rovnake otazky a pocuvam rovnake uvahy akou sa blysol Hindenburg vyssie a pravidelne sa mi drzitelia ZL stazuju na to, ze predaje sa moc nehybu a v niektorých segmentoch naopak citelne klesaju.
Používateľov profilový obrázok
Hindenburg III
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 8 years

Príspevok od používateľa Hindenburg III »

Počítal som s tým, že budem vysmiaty a dodžubaný, ale až takúto nakladačku som nečakal :)
Ale v dobrom, ďakujem za odpovede, vyskladal som z nich to, čo som potreboval vedieť.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Potreboval si uz dostat poza usi. Ako keby sme sa o tom uz par krat spolu nebavili... Sup sup po nakupko na vz.58 alebo AK :)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Boris: keď už tak veľmi chce tú SKS, tak nech vezme nákupka dve a okrem AK-čka nech kúpi aj Simonova.
elef1260
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa elef1260 »

Na oživenie témy: tu je moja Simona Iževská. Dostala 6x24 oko, lebo majiteľ skoro nevidi 8) ...chel som zachovat ten pôvodný "military look" ...
Prílohy
Simona1a.jpg
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

To mas chytene v dreve?Ci tam mas daky forrichtung v tele zaveru a fotka to zkresluje?Tiez chcem na simcu priglajchat optiku a rozmyslam,ci ten drziak prinitovat,ako to maju chlapi na 58ckach,ci by stacilo to len priletovat...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

"chytiť" to o drevo je holý nezmysel( kinetika/material).... Letovanie netusim osobne by som volil skrutky/nit
elef1260
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa elef1260 »

bahno napísal:To mas chytene v dreve?Ci tam mas daky forrichtung v tele zaveru a fotka to zkresluje?Tiez chcem na simcu priglajchat optiku a rozmyslam,ci ten drziak prinitovat,ako to maju chlapi na 58ckach,ci by stacilo to len priletovat...
Horné skrutky sú pevne prichytené o rám. Pôvodne k tomu boi nity, ale puškár mi odporučil a aj namontoval skrutky. Spodné skrutky prechádzajú cez drevo a opierajú sa kovový rám, nie sú zavŕtané do rámu, vymedzujú iba vdialenosť kameňa od rámu záveru.
Prílohy
Simona3a.jpg
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

No vidis...co puskar,to nazor.Mna zas presviecal,ze uchytit to srobkami je kravina,ze to vymlati.Ze je tam malo mesa pre zavity.Vraj to z toho dovodu nituju aj na kosy....Vravel som mu,zeby som to poistil aj kolikmi,nech tie zavity tak netrpia,ale nepaci sa mu to.On je zastanca nitov.Myslim si,zeby to drzalo aj naletovane na ram,ked tak drzia montaze na starych loveckych flintach uz roky.Pripadne to na ram pribodovat a clovek ma istotu,ze sa to nehne.
Zo 2 flinty som uz videl,co mali ten drziak prisrobovany priamo na dreve(kratke mosiny,co kopu ako kone) a majitelia si to chvalili...tak neviem.Osobne by som na drevo nic nechytal,ale to je na chuti kazdeho sudruha :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"