ZB vz.26

Samopaly, guľomety a iné.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

ZB vz.26

Príspevok od používateľa 3500korun »

Dostal sa ku mne (nie doslovne) tento plne funkčný ľahký guľomet http://cs.wikipedia.org/wiki/Lehký_kulomet_vz._26 (amnestovaný). Nejaký nápad, čo sa s ním dá legálne spraviť? Alebo len znehodnotit a prerobiť na akustickú verziu? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ak sa nechce vybavovat vynimka, dohodnut sa s panmi v DEASe, citlivo prerobit na samonabijacku a zapisat na sportove alebo zberatelske ucely
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak máš Fko, skúsil by som sa popýtať ako by to bolo s výnimkou a ako by asi bola posudzovaná v takomto prípade. Inak tak ako píše Gewehr.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Jezisi len nie prerobit na akusticku strelbu !!! Ked sa ti nechce nahanat vynimku na A, tak presne tak ako radi gewehr
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

netusim ako ma Bren urobeny spustak, ale da sa vobec spolahlivo prerobit na semiauto ?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Romane, vsetko sa da, je to len o schopnostiach puskara
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

K výnimke sa PZ vyjadrilo, že oni to neriešia len žiadosť odfaxujú na ministerstvo a teda nevedia povedať ani žiadnu prognózu.

Podľa papiera čo mám pred sebou treba do 3 týždňov (od dnes)
a, požiadať o zaevidovanie (a teda skúsiť tu výnimku, resp prerobiť na samonabijaciu)
b, previesť na inú osobu
c, nechať prepadnúť štátu (nie je správna odpoveď)

Teraz pár otázok:
Dá sa táto lehota predĺžiť, kedže ministerstvo sa asi nevyjadrí na počkanie?
Ak by výnimku udelili, ostane na F-ko v trezore? Potom by bolo asi rozumnejšia tá prerábka, nie?
Dala by sa previesť na puškára čo to bude prerábať? (zbraň je na východe, Deas je trocha od ruky, ale ak by nebola iná možnosť tak Deas)
Môže si ju na PZ ísť pozrieť puškár (alebo niekto kto sa tomu rozumie), v akom je stave, či to má celé vôbec význam?

Ďakujem za pomoc, som na východe u kamaráta ktorého sa to celé týka a sám si tu s tým pomôcť neviem.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vynimku do 3 tyzdnov nevybavis
predat 26ku nechce?
Napísať odpoveď

Návrat na "Samočinné"