Strela ARES 9 - 135 RNBB PB

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Marek524: Kapku by som pri olove ubral - 4grs, možno 3,9. Každopádne, ked pozerám tvoje laborácie a výkon a porovnávam so svojimi, neštymuje mi to. Pod 160grs Ares EPRX sypem 4 grs, OAL mam max čo vojde do zásobníka, v komore mi to ide až na drážky a faktor mam cca rovnaký ako ty a to ešte strieľam z 2,5cm dlhšej hlavne. Ako veľmi krimpuješ, resp aké krátke náboje robíš?
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Bujny :

OAL nábojov, ktoré som robil pri 135 grs. strelách a prachu Vectan BA9 bolo 28,5 mm.

Keď som skúšal naposledy hradlá, nameral som faktor 133 (135 grs. PB strela - Vectan BA9 - 4,1 grs navážka - Glock 19 gen. 4 hlaveň.)

Neviem no, nechcem sa hádať, cez hradlá som meral iba raz a nemám s tým moc skúseností, meral mi to vedúci klubu, hradlá sú klubové, či lacné alebo koľko sa za ne vysolilo ti newiem povedať, možno sa to nameralo zle kvôli nim, ťažko povedať.

Kľudne napíš svoje skúsenosti príp. laborácie tvojich nábojov.

Určite si nechám radšej poradiť skúsenejšími :wink:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Mne denníček pri 9,5g Pb strele o tvrdosti 16 Brinelov tvrdí od 3,6 do 4,2 grn BA9 z Glocku 17 OAL 28,5mm. Najmenší rozptyl okolo 3,8grn. Ale merané v krytej strelnici s LED prísvitom tak neviem na koľko je to smerodajný údaj: niečo málo slabo nad faktor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"