Strely

Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Tak som skusil tie olovene 180grs. a zostava mi v hlavni a v nabojniciach akoby nespaleny prach ci co a vystrel je sprevadzany silnejsim dymom.
Poradi mi niekto co je zle?

Dakujem
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

olovo dymí viac než plášť s tým nič nenarobíš, pokiaľ ide o nespálený prach skús viac škrtiť, ak nepomôže zmeraj rýchlosť, porovnaj s tabuľkami a ak ti bude tabuľková navážka lietať pomalšie ako píšu prisypávaj prachu po desatine grainu až kým sa nedostaneš na tabuľkovú rýchlosť, neprekroč maximálnu navážku, ak ani to nepomôže zmeň prach.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Fijet : Aky prach pouzivas ????? Pokial tam sypes Vectan alebo Lovex tak u tychto je to "normalne"...
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

erebos. prach Accur. No.9 teda Lovex 037-2 tusim

R. Dakujem za vysvetlenie ale prebijam len rekreacne nie sportovo teda merat rychlost nemam kde. Inak chyba bude asi v navazke lebo ja mam v tabulkach 10,7grs. ale na nete som skoro vsade nasiel okolo 13grs. a divne je ze pri strele 158grs. a aj 180grs mam v tabulkach zadanu takmer rovnaku OAL, neviem preco. Ale dakujem za odpovede vsetkym.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

fijet: aký máš dlhý lauf ? Pod 180gr olovo je maximálka 11,6gr ale veľa záleží od šarže prachu, jedna no5 od synthezie mi nebola schopná obtiahnuť záver ani pri maximálnej navážke, musel som sypať viac. S tou rovnakou oal sa nezaťažuj a dodržuj tabuľky, cip udáva maximálnu dĺžku náboja tak aby vošiel do bubna a ak si porovnáš 158gr Obrázok vs 180gr Obrázok zistíš že tá 180gr. zaberá v hilzni viac miesta a zmenšuje spaľovací priestor automaticky musíš sypať menej prachu. pošli mi cez pm mailovú adresu mám tu nové tabuľky accurate kde je aj 180gr. olovo...
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Nasiel som na nete tieto teflonove strely http://www.naboje-prebijanie.sk/olovena ... b-100-kusu
Naco je ten teflon dobry?
Ak sa to uz niekde rozoberalo dajte link :idea:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Povlak má eliminovať oter olova v laufe, rovnako ako eprx s tým rozdielom že teflónovanie v našich končinách nemajú firmy dotiahnuté do dokonalosti a častokrát povlak zlezie dole už pri osadzovaní projektilu do hilzne. Vytvrdnutý eprx drží aj po prestrelení ytongovej tvárnice.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Zaujíma ma, či sa takto ošetrená strela dostatočne zareže do drážok hlavne, ak povrch prežije prechod Ytongom.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Vaquero: je to rozhodne makksie ako klasicky tombakovy plast , takze by som o to nemal obavy- aspon v mojom Rugery som nikdy nemal problem z EPRX om
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Vaquero:
Drážky otlačené na aresáckej EPRX strele na pohľad vyzerajú rovnako ako na celoplášťových strelách.
Stačí si na niektorej IPSC strelnici vybrať niektorú z viac rozstrieľaných gúm a hneď má človek študijného materiálu kopec :wink:
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

prosím, vie mi niekto vysvetliť rozdiel medzi 7.5g a 8g strelou v 9mm luger? Je rozdiel aj v spätnom ráze? ďakujem,..
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Skusim kupit par teflonakov, som na ne zvedavy.
Inak neviem najst cennik striel z aresu vzdy som ich kupoval cez predajcu, nema niekto link alebo priamo cennik?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

tompek:
Tá prvá má o pol gramu menej než druhá :D

Ak chceš hovoriť o spätnom ráze, musíš porovnávať konkrétne typy nábojov, nie len samotné strely.
Luger 7,5g môže "kopať" viac než 8g ale tiež nemusí. Závisí hlavne od druhu a množstva prachu, ktorým tú strelu budeš poháňať.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

kúpil som dva druhy -7,5 a 8g od jedného výrobcu-S&B, FMJ cena podobná. Ruka rozdiel necítila, v terči podobne. Kde je teda rozdiel? len rýchlosť a energia?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Navažka a celkova dlžka naboja je zhodna?
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"