Strely

Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

celková dľžka? no pravdu poviem nemeral som, ale malo by to byť naoko rovnaké ,... navážka- prach neviem, nieje uvedené- pri 8g je 124grs, pri 7,5g 115grs a obe majú označenie POLICE, zápalka lakovaná na zeleno.
Išlo mi o to, ktoré nakúpiť, kt. sú lepšie, bo mne sa ako začiatočníkovi zdajú rovnaké,..
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

A sme doma :D my o koze a ty o voze :D .Ty si kupil naboje a bavime sa o strelach :D .Aspom niečo vesele na večer.Samozrejme že navažka tam bude rozdielna a možno aj iny prach,AOL asi tiež...Pocitovy rozdiel by si zistil možno po vystreleni z inej zbrane alebo X nabojov,dopadovu energiu cez hradla...
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

tak dík, ukončíme to,..
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

nakúp tie lacnejšie :wink:
elegant_dewdney

Príspevok od používateľa elegant_dewdney »

Ahojte kolegovia.

Našiel som na youtube jedno video odkaz : http://www.youtube.com/watch?v=9ANy39pH ... ure=g-like


čo Vy na to ?

Pre ludí čo si to nepozreli , je to odlievanie striel, ale nie z olova, ale z lepiacej tavnej pištoli.
Je mi jasné , že to ekonomicky je náročnejšie , ja som to našiel len ako kuriozitu, ktorá by stála za vyskúšanie. Možno potencionálna nesmrtiaca strela?
Použitá samozrejme do revolveru, nakolko je to guma a nábeh v pištoli do komory by mohol spôsobiť zádržku.

A nemyslím to použit ako pán na videu , len s zápalkou , ale aj strelný prach.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Na také domáce pukanie bez prachu dobrý ale podsypané môžu pekne zajebabrať lauf bo to nie je guma. Na nesmrtiacu strelu bude lepší silikón prípadne lepidlo na autosklo.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Povedal by som, že s prachom by to bol (podľa laborácie) sakra smrtiaci projektil na 5 až 10 metrov (oveľa tvrdší ako guma, s výrazne väčším prierezovým zaťažením ako bežné gumové projektily), nad 15 metrov by som už neočakával nejakú zvláštnu presnosť, plusmínus trolejbus - asi v decimetroch. Ako bolo povedané - natavené svinstvo by pekne mohlo zalepiť hlaveň... čo by spravil nasledujúci výstrel - neviem!
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Hehe tak toto za skusku stoji, na dlhe zimne vecery. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Prisla nam ponuka :wink:
Dobrý deň

Volám sa Miroslav Bražina a zastupujem zakladajúcu spoločnosť na výrobu presných striel a nábojov Bullets and Cartridges.Spoločnosť začne tento rok na Slovensku malú výrobu presných striel a nábojov obmedzených kalibrov.

Oslovujeme strelecké kluby na Slovensku z dôvodu prehľadu najbežnejšie používaných pištolových,puškových a historických striel.

Ide o strely s velkou presnosťou výroby,spracovaných na ručných lisoch v kombinácii s odlievaním.
K dispozícii budú rôzne kalibre,poloplášte,celoplášte,olovené strely.Strely s rôznymi váhami,výroba striel na zákazku,podla požiadaviek zákazníka.

Preto by sme radi dostali Vaše vyjadrenie o najbežnejšie používaných strelách a streliva vo Vašom streleckom klube,množstvo používanej munície s navážkami prachu,váhou striel.
Prípadne či Vás táto ponuka oslovuje a využili by ste služby našej spoločnosti.

Za pár minút práce a pochopenie vopred ďakujeme

s prianím pekného dňa Miroslav Bražina -B&C s.r.o
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Zaujmave,keby dali nejaky kontakt-stranku.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

zaujala ma táto ponuka, lisované nie odlievané, ceny dobré len poštovné to bude predražovať.

http://www.leadextrusions.it/
Používateľov profilový obrázok
Italo
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Italo »

--
Naposledy upravil/-a Italo v 16 Feb 2014, 19:38, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Tak to stále vychádza ako dobrá alternatíva ku aresáckym eprx, otázne je či sa nebudú strhávať v polygóne, neviem či na lisovanie nemusí byť čisté olovo a to v géčku nezachráni ani medený povlak. :? Jazdíš ten smer ?
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Nezdá sa miže by preravná sp. zobrele za zásielku len 10€, keď za osobu berú cca 60-70€ a váha tých 10 000ks bude asi 100kg, čo je jedna baba s batožinou :) .
Používateľov profilový obrázok
Italo
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Italo »

.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"