POMOC : rozdelenie striel

friendly_curie

POMOC : rozdelenie striel

Príspevok od používateľa friendly_curie »

Zdravim, potreboval by som keby ste mi napisaly ako a podla coho sa delia strely a na čo .... jeden mi poradil ze podla konstrukcie,kalibru, tvaru, zlozenia účelu,poctu ...atd... ale ja by som to potreboval podrobnejsie .....ak mi mozte pomoct budem vam velmi vdacní
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

....ale čo podrobnejšie ????

Veď na fóre je toho dosť ...a na nete ešte viac ...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Tato terminológia častí zbraní bola spracovaná v súlade so slovenskou technickou normou STN....
http://www.legistelum.sk/slovnik-pojmov ... i-streliva

S dôrazom na ...
Podľa zákona č. 264/1999 Z. z. v znení neskorších predpisov sa môžu slovenské technické normy rozmnožovať a rozširovať iba so súhlasom Slovenského ústavu technickej normalizácie. V prípade potreby so môžte túto normu zakúpiť ....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Len poznamka k odkazu:

"Nosler - Strele špeciálnej konštrukciu, ktorá má tvar plášťa písmena H"

- jednak upravit gramatiku a po druhe to celkom presne nesedi, takato definicia sa tyka len jednej konkretnej strely od firmy Nosler a sice Partition (poloplastova dvojjadrova strela s plastom povedzme toho tvaru pismena H...). Vyraba sa v styroch (!) prevedeniach: Spitzer, Semi Spitzer, Protected Point a Round Nose. Pre ilustraciu:
Obrázok

- v uvodnom odstavci sa pise, ze sa jedna o skratky najpouzivanejsich skratiek revolverovych a pistolovych nabojov. Ja k tomu chcem len dve veci: jedna sa o oznacenie striel, nie nabojov ako kompletnej municie. A su tam spomenute aj niektore puskove strely, tak by to mozno bolo dobre doplnit v tom uvode.
friendly_curie

Príspevok od používateľa friendly_curie »

Potreboval by som nieco podobne ako poslal Zoidberg37 len to je delenie podla skratiek ale potreboval by som aj ostatne delenie ...napriklad podla kalibru sa tusim strely delia na male strednea velke ...ale neviem ktore su male stredne ..atd - tak ak viete tie kriteria .... potreboval by som to tak podrobnejsie lebo pisem bakalarsku pracu ...a na nete toho neni vobec nic ani na anglickych strankach ....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Keď som si vyberal tému bakalárky ja, zvolil som si takú o ktorej niečo viem a ku ktorej som vedel, že existuje literatúra ktorú si zaobstarám. To boli časy... :D
friendly_curie

Príspevok od používateľa friendly_curie »

ja mam STRELY A ICH RANIVY UCINOK NA ORGANIZMUS a vsetko uz mam spracovane len v prvej kapitole som chcel rozobrat strely a ich rozdelenie ...a tak vas ziadam o pomoc
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Teda ja nie som ani zďaleka odborník, ale nechápem o aké delenie ti ide. Más kalibre, typy striel, rôzne materiály, atď. Nikde som zatiaľ nevidel delenie striel na malé/stredné/veľké, maximálne tak na pištoľové/puškové.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

lopatka

Na tvojom mieste by som zainvestoval do tejto knihy.
friendly_curie

Príspevok od používateľa friendly_curie »

ja som tu knihu pozeral a nic v nej nei ja nepotrebujem info o nabojoch ale o strelach - PROJEKTILOCH !
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"