CCI 550 M

inspiring_snyder

CCI 550 M

Príspevok od používateľa inspiring_snyder »

chlapi, prebíjali ste už niekto do 9 mm Luger zápalku CCI 550 Small pistol Magnum ? Ak áno, s a akým výsledkom (tlaky, kolísanie úst. rychlosti), poprípade pod aký prach (aká navážka) a strelu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Magnum zapalky sa pouzivaju ked su za dobre peniaze = take iste ako normalne zapalky :-)

Malo by ti to zdvihnut fps o 20-30 max u lugru s rovnakou prachovou navazkou ako standardne zapalky.
inspiring_snyder

Príspevok od používateľa inspiring_snyder »

Dik za info. :wink:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

stary prispevok ale : Magnum zapalky by sa mali pouzivat na magnumove kalibre , hlavne pri maximalnych navazkach , do 357 Mag. 44 Mag a vyzsie by som urcite nedaval bezne zapalky, rovnako to plati aj na puskove kalibre
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Turbi samozrejme ved koli tomu sa robia rozdielne, ale ked som dal i nudzovo pistolove do .223 fungovali len boli obslahnute hilzne ;-)
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

U 357 Mag sa pri prebíjaní rýchlešími a stredne pomalými prachmi používajú bežné SPP. Magnum zápalky je vhodné požiť hlavne pri najpomalších prachoch, kedy zaručia lepšie zapálenie a vyrovnanejšie tlaky. V tabuľkách Lapua/Vihtavuori som dokonca kedysi videl aj odporúčanie na použitie SRP.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Otazka. Moze slabo klepnuta zapalka ktora neodpalila naboj na prvi krat odpalit oneskorene? V pistoli je to vpohode natiahnem kohut palcom a odpalim znovu ale pri revolvere sa hned toci valec a ak valec vyklopim zas sa bojim ze doatanem hilznu do ksichtu. :shock:
Potom natocim valec spat a odpalim. Moze sa to zapalke stat? Zapalka CCI 500
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Aj v revolvery je to pohoda ,ak pretočíš valec a streli nič by sa nemalo stať .Len nepôjde cez hlaven
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

fijet napísal:Moze slabo klepnuta zapalka ... odpalit oneskorene?
Môže.
Sano2 sa tu v nejakej tému k tomu vyjadroval, pohľadaj v jeho posledných príspevkoch.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Mam trochu problem zo zapalkami CCI Magnum. velke pistolove No350 tusim.
Ide o to ze ked som ozapalkoval nabojnice skusil som jednu odpalit (bez prachu a gule) a problem.
Zapalka akoby "cúvla" z nabojnice o cca 0,5mm teda sa oprela o ram revolvera tak ze sa valcom uz nedalo volne tocit len nasilu. uz som prebijal .357Mag no toto sa mi nestalo.
Ide o nabojnice s&b a fiochi .44MAGNUM. Viete poradit co s tým?
Ide o zle zapalky?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

není to problém zapalky ale revolveru, vymlácený lůžko kolem úderníku, jde to spravit vysoustružením a vložením novýho materiálu
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Asi nemas pravdu. Nove naboje bucha v pohode a v okoli uderniku ziadne opotrebebie nevidno
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Kedysi dávno som tuším čítal na nejakom fóre (neviem už kde), že vysunutie zápalky pri výstrele je bežná vec. Akurát že to nespoznáš, pretože spätným nárazom nábojnice do rámu revolvera (záveru pištole) sa zápalka zalisuje zas nazad. A že rôzny výrobcovia majú rôzne veľkosti otvorov pre zápalky a priemer zápaliek tiež nieje vždy rovnaký. Skús vystreliť komplet prebitý náboj.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"