Chcem začať prebíjať...ako na to?

eager_hellman

Príspevok od používateľa eager_hellman »

Zdravim Vas.Zadovazil som si hracicku Smith&Wesson Governor a chcem si k nej zadovazit aj prebijanie.Zatial mi to vsetko ukazuje podla vasich reakcii na Dillon XL 650,ale zaujala ma aj firma RCBS.Mate s touto firmou niekto skusenosti?Ich kit Rock Chucker vyzera zaujimavo a za slusnu cenu http://www.zbranepresov.sk/prebijanie/r ... hucker-kit
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Nazdar,
Cena slusna ale je to jednooprak cize vela casu. Ako tu niekto pisal .... vacsina ludi skonci u vyrobkov fi. Dillon
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

V prvom rade si musíš odpovedať na otázku, koľko nábojov chceš vystreliť ročne/mesačne/týždenne. 500, 1000, 20000...? Od toho sa môžeš odraziť. Jednooperačný (napr ten Rock Chucker) má výkon tak do 100 nábojov za hodinu, ak budeš makať ako neger. Progresívny (konkrétne ten Dillon 650) ak ovešiaš doplnkami, vysype kľudne 800 za hodinu a nezoderieš sa.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

tych 800 za hodinu sa mi tusim este stale neporadilo dat. Ale ano je to rychlejsie. vyrazne.

Ako spomenul Igor - z tohoto asi nebudes davat 500/mesiac, resp. vacsina ludi, co poznam ma revolver do poctu, takze tam zvacsa neprebijaju vobec alebo jednooperak.

Zrataj si len naklady na matrice - najlacnejsie - 60-80e a pocet streliva ktore planujes vystrelit do roka. Ak ti vyjde potom, ze sa ti investicia do jednooperaku vrati za dva roky, ani by som to neriesil, neoplati sa to.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Stale tu citam famy o moznom vystupe z Dillonov, tak aby niekto neumrel sprosty, alebo nedajboze zil v omyle ho dam do obrazu.
S komponentami zo slovenska a hlavne nabojnicami z Vlasimy a inym hnojom sa tazko dosiahne teoreticky vystup (cislo lisu).
K tomu si treba pripocitat cas na pripravu naplnenie zapaliek do trubiek a prebijacieho stola strely a nabojnice.
Ked to mate vsetko pripravene, mozete si zapnut stopky a pri dodrzani kvality cize kontroly pocas prebijania sa snazit dasiahnut vystup deklarovany vyrobcom, ktory za tymto ucelom urcite pouzil nove nabojnice!
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Sam som isiel do jednooperaku. Tu stovku lugrov co strelim za tyzden prebijem raz dva a cenovo som na 1/3 dilon a :)
V buducnosti chcem prebijat aj puskove, takze jednooperak zmysel nestrati.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak asi ako to zhrnul Rasto. Ja som schopny prebit cca 500/hodinu, ale prebijam v trojici. Jeden chysta zapalky, maze nabojnice, chysta strely, sype prach, robi catering :) a dalsi nic ine nerobi len vystupnu kontrolu kazdeho jedneho naboja. A ja treti nic ine nerobim len taham paku, robim vizualnu kontrolu a davam strely. A to tych 500 je samozrejme v pripade, ze sa zrovna nieco na lise nese... kazi (napr. taka zaseknuta zaplaka/podavac vie zobrat znacny cas).
eager_hellman

Príspevok od používateľa eager_hellman »

Realita bude asi taka,zeby som chcel vystrelit tak okolo 500-700 nabojov mesacne s tym ,ze by som chcel prebijat jak .45 ACP tak .45 Colt naboje,ale tak isto riesim rozsirenie zbrani o Barrett MRAD kde by som si chcel casom zadovazit vsetky moznosti hlavne takze ked uz kupim prebijacku nech s tym nemam starosti pri pripadnom prebijani.Tam ratam tak do 300 nabojov mesacne.Cas aj chut laborovat mam kedze deti uz mam vacsie ,ale urcite nemienim pritom muklovat jak na panskom.Takze ten Dillon bude asi najlepsia volba do buducna.Dokaze Dillon XL 650 prebit aj 50 bmg?

A este otazocka.Ma niekto z Vas skusenosti aj s odlievanim olova na strely?Ako srotar sa viem dostat k olovu z kablov.Je mi jasne,ze tam treba este primiesavat prisady a preto by som rad vyskusal s niekym kto s tym ma skusenosti (BA a okolie) kedze na otvorenej strelnici mi maximalne vyhovovali olovene strely od Remingtonu.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Na 50 BMG má Dillon toto: https://www.dillonprecision.com/#/conte ... ng_Machine
A na tie dva rozličné kalibre budeš potrebovať aj druhý konverzný kit. Ideálne aj druhý toolhead a prachovač (Quick change). :twisted:
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

to evocolt: olovo z kablov, trubiek a pod. je ciste, resp. len s minimon prisad, takze na strely je makke (jedine do predvky). musel by si dolegovavat cinom a antimonom. antimon sa da kupit v kovohute pribram. cin neviem. ceny su ale dost vysoke. ked si to preratas + robota k tomu, neoplati sa ti to. najlepsie ke kupit hotovu zliatinu s presnym zlozenim. medeko v PB ti to namiesa. aj pribram. 6% Sb, 2% Sn, 92% Pb pouziva aj ares na strely.

pozri aj ine temy. je tu toho dost:
http://webforum.sk/viewtopic.php?f=34&t=3016&start=195
http://webforum.sk/viewtopic.php?f=34&t=5936&start=45
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

nechcem zakladať nové vlákno tak to dám sem.
Pustil som sa do prebíjania puškových nábojov. Skúsenosti s Lugrom aj 45 ACP mám dosť bohaté takže celkom začiatočník niesom. Mám flintu na 7,62x39 a chcem si vyrábať na jednooperačnom lise práve tento náboj.
CIPované vojenské to je samá hrdza - pár som ich rozobral a som sa divil. O nejakej extra presnosti s týmto strelivom asi nemože byť veľa rečí.
Čo ma zaujíma je že pri nákupe striel som sa stretol s termínom kalibrácia, Selleir Bellot 123 grainové sú 311, Hornady 123 grainové sú 310, mám v ponuke aj nejaké olovo s gas checkom tie sú 307 alebo 308.
Mohli by ste mi vysvetliť praktickú stránku tohto údaju vo vzťahu k navážke, presnosti, odratiu laufu atď?
Pri prebíjaní 45 ACP som sa stretol s týmto problémom, pričom kalibrácia 452(ARES, olovo SWC, FMJ) vyžaduje menej prachu a 451 (Slovinské LOSky napr.) musím podsypať viac. To chápem a je tu všetko jasné. Flinta je ale iná veda, tak sa pýtam.
Aké strely doporučujete používať, myslím kalibráciu? Z akéhokoľvek objektívneho aj subjektívneho dôvodu.
Ďakujem
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Najprv potrebuješ vedieť aký máš priemer vývrtu, od toho sa odpichneš pri výbere strely. https://www.youtube.com/watch?v=ErFaJlUVs1Y btw. akú máš pušku?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ruger Mini 30 7,62x39

pátral som po tomto údaji, žial som žiaden taký údaj o tejto zbrani nenašiel

Kde by sa to dalo zistiť? Výrobca to nikde neudáva. Ani v návode, ani na stránke

Ak to nepojde inak dám to puškárovi. Vie to zistiť?

Niečo som našiel:
http://www.brownells.com/GunTech/Ruger- ... ?lid=15904
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

z toho ak som to dobre pochopil vyplýva že 311-312 ?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

čo z toho vyplýva?

Ak tam dám 308 alebo 310 čo sa stane? Zhorší sa presnosť?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"