.45 ACP

tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Jo to frezovani zapalkovych luzek urcite ma neco do sebe, hlavne u puskovych naboju. Ale ja to treba u .45 ACP nedelam. Mozna kdybych prebijel na jednooperacnim lisu, tak bych to treba u par naboju delal, ale protoze prebijim na Lee Pro1000, tak by ten lis a prebijeni na nem postradalo smysl. Mam na nem podavac strel se zasobnikem na 100 strel, tak to nadherne odsypa. 100 naboju za 13 minut. Klidnym tempem. Tak si tu pohodu nechci kazit dalsima operacema mimo lis.
Ja mam treba vsechny nabojnice roztridene podle vyrobce a mam napriklad vyhrazene nabojnice Speer, ktere maji vetsi zatravku. Ale zadny rozdil v tom necitim. Mozna se lepe zazehne prachova sloz, ale ja to nepoznam.
Co ty strely Los? Uz si vychytal laboraci, aby pistol fungovala? Ja si je nemuzu vynachvalit. Kdyby staly 1,60 kc, tak bych ani neodleval a strilel jen s Loskama.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Ako pise kolega vyssie frezovat lozka zapaliek ma zmysel len u puskovych razi. Samozrejme ze to mozes robit aj u pistolovych ale nikam ta to neposunie nakolko ako strelec dokazes urobit vacsiu chybu nez takto kvalitne postavene strelivo.
= ano, tvoj naboj bude kvalitnejsi ale v terci sa to nijako neprejavi

V suvislosti s lozkom zapalky si len treba davat pozor na to aby ti vyslahovy otvor nezapchalo zrnko orechovej drti (pri suchom prani). Kedysi som zvykol prat nbc uz odzapalkovane ale ked som zistil ze tam tie zrnka zostavaju kalibroval som az po prani. Po X cykloch nebyva odveci prebehnut lozko tym primer pocket uniformerom ale ziadne velke pucovanie do vysokeho lesku-ide len o to odstranit nanosy necistot.

Ak ti ide o presnost sleduj si najma konzistenciu prachovej navazky a usadzanie strely. Ak si ustrazis tieto dve veci strelivo zle nebude. Dalsi faktor je aj vhodna zvolena strela - aj ked 45ka je v tomto dost tolerantna raz.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

Čo sa týka tých LOSiek tak s S020 už pod ne dávať nebudem. Už mi dorazil Ba9 tak som skúsil 5,7 grainu (57 diera na Lee prachovači). Zatial sú len vyrobené niekedy cez víkend skočím odskúšať. Potom dám vedieť. Myslím ale že to by malo ísť.
Ten Ba9 sa mi páči viac ako AS lebo ho veľmi pekne a presne dávkuje prachovač. Uvidíme ako to s ním bude lietať.
Ku tým úpravám nábojníc. Tiež mám taký pocit (ale fakt len pocit) že je to vhodnrejšie na puškové strelivo, lebo presnosť pri pištoli je viac závislá od strelca ako od presnosti streliva. Kto nevie strielať a strháva ten nenastriela ani s najkvalitnejším strelivom a naopak kto strielať vie ten nastriela desiatky aj s továrenským.
Prebíjaním sa ale dá vyrobiť príjemné strelivo ktoré ešte funguje v zbrani čo má vplyv na opakované zacielenie, únavu ruky a tak. Takto vnímam prebíjanie a jeho praktický prínos. Spätný ráz továrenského streliva je neporovnateľný s doma vyrobeným strelivom či už 9mm alebo 45
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Spresnim svoje nedavne vyjadrenie zo vcera.
Normalizovat dieru/zatravku pri tercovvom strelive ma vyznam, samozrejme vacsi doraz by som daval na selektovanie nabojnic s rovnakym vnutornym objemom. Dalej by som roztriedoval strely do rovnakych vahovych skupin. Frezovat sedlo zapalky? Preco nie, ak to strelcovi spravi pokoj na dusi, ze chyba v terci nemoze vzniknut strelivom, tak pootom ano.
Bavit sa o tom, ze niekto nevie strielat a robi si tercove strelivo...opat, ak je to konicek, tak preco nie.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

Takže. Mnou otestované a doporučované navážky ktoré budem robiť pri výrobe terčového streliva .45 ACP pre samonabíjaciu pištol Ruger SR 1911, 16 lbs vratná pružina:

Vectan AS, 3,5 grains, strela ARES EPRX 230 grains kal. 452, dĺžka náboja 32mm
Vectan AS, 3,5 grains, olovenný SWC 200 grains kal. 452, dĺžka náboja 31,5 mm
Vectan nie cez prachovač, lyžička Lee 5cc, zarovnaná má 3,4 grains, kopcovitá 3,5 grains

Vectan Ba9, 5,3 grains, Ares EPRX 230 grains, kal. 452, dĺžka 32 mm
Vectan Ba9, 5,7 grains, olovenný SWC 200 grains, kal 452, dĺžka 31,5mm
Vectan Ba9, 5,7 grains, LOS 230 grains, kal 451, dĺžka 32 mm
Na dávkovanie používam prachovač Lee diera 53 a 57 - veľmi dobre a presne sa to dávkuje
Pri použití 5,3 grains Ba9 a Olovenného 200 grainového SWC slabý spätný ráz, zachytenie nábojnice vo výhodzom okienku a iné problémy

Zápalky vo všetkých laboráciách CCI 300 LP

Zatiaľ mi vyhovuje toto. Aj opakovacia funkcia zbrane, aj presnosť. Frézujem lôžka zápaliek a ošetrujem nábojnice Flash Hole Uniformerom.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

tomas fuk: strely LOS - pri 5,7 grainovej navážke Vectanu Ba9 pohodové strielanie. Vedel by som si predstaviť s nimi prebíjanie, aj keď nejako ma to ťahá ku tým EPRX od ARESU
Skutočne ale , ak ešte bude možnosť kúpiť ich v dobrej cene, nebudem sa brániť a nieje problém ísť aj do tejto kombinácie Vectan Ba9+LOS 230 grains.
Takže už sa voči nim až tak nevymedzujem ako na začiatku :)
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ja bych na tvem miste zmenil prach. Prece jen Vectan Ba9 neni pro .45 ACP idealni. Ba9 bych nechal pro 9 mm L, pro ktery je idealni a pro .45 ACP bych koupil Vectan Ba10, ktery je pro tuhle razi idealni.
Pokud budes kupovat Vectan Ba10, tak ja mam pro Ruger SR1911 vyzkousenou laboraci.
Strela LOS RN, 230 gr
Prach Vectan Ba10, 3,8 gr
Zapalka S&B
OAL 31.1 mm
Velice presny naboj s klidnym prubehem vystrelu a nizkym zpetnym razem.
Ale muzes si vyzkouset jakoukoliv laboraci a potom u ni zustat.
Za kolik si ty LOSky sehnal? U nas jsou za 2,60 kc (0.1 euro), ale musis koupit 2000 ks, jinak jsou drazsi.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

u nás je s Vectanmi problém, niesú bežne k dostaniu a aj na ten Ba9 som čakal asi dva mesiace a AS som kúpil lebo to bol jediný Vectan čo mali a asi ho nikto nechcel. A keďže píšu na stránke že je vhodný do 45 ACP tak som to skúsil.
Určite skúsim aj Ba10, len musím minúť čo mám.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Chalani, kde a zakolko ste kupovali Ba9tku?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

V Black Markete - Prešov. http://www.zbranepresov.sk
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

ale čakal som na neho skoro mesiac. Už by mal byť presne ako píše kolega v predajni v Prešove. Nejakých 34 EURO stojí
AS-ko som kúpil tu: http://www.jm2arms.sk/ možno budú mať aj BA9 alebo BA10
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

34 za pol kila Ba9???
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

bežná cena, či ? Neviem, zatial všade kde som ho videl bol za cca 32-33 E

Aj original S020 stoji tak okolo 32 E, len presypávanú kupujem za 17,50
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

tak som konečne zohnal aj Ba10
Asi je to fakt origo pre 45 ACP. Dal som 3,4 grainu pod 230 grainovú Aresácku EPRX a vynikajúci pocit.
Nehovorím, dá sa aj to AS aj Ba9 ale tá Ba 10 mi fakt sadla. Zatial som neriešil presnosť. Vyrobil som 20 kusov, že na skúšku. Ale išli pekne. Z čierneho na 25 m som nevyšiel. Takže spokojnosť.
Niekto sa tu interesoval o cenu. 28,50 za pol kila...presypaná z nejakého velkého balenia, lebo to bolo v nie originál flaši
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

Súhlasím. Ba 10 je vynikajúca a z toho čo som vyskúšal najvhodnejšia na .45 ACP.
Výborný mäkký spätný ráz, výborná presnosť. Zatial 203 grains SWC olovo, 3,26 grainu Ba10 (diera číslo 43 na Lee diskovom prachovači) 31,2 výška náboja
Prílohy
terc 13.jpg
terc 16.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"