Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Zdravim.Kde na Slovensku sa daju zohnat strely Sierra HPBT 168Grs na prebijanie .308 Win..Nejak ich nikde neviem zohnat a kupovat ich z Ciech od Martinka Gunshop sa mi zda dost drahe.Chce okolo 16-18Sk za strelu.Dajte vediet v akej cene a kde ich kupujete.Vdaka.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Cau , dam ti kontakt na jedneho cecha , ja som bral od neho kus za 8 KC . inac sierry maju velke rozdiely v hmotnosti strely , ja som povazil 100 ks a mali 167,7 az 168,2 grainu !!! vyskusal Bergre , su ovela kvalitnejsie , maju lepsi BC , vazil som 100 ks a mali 175 grainu a niektore 175,1 teda min. tolerancia -
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Ten kontakt mi mozes dat.Za taku cenu by to uz bolo zaujimave.Inak mojich prvych 100 ks od Sierry bolo prave tak presnych ako spominane Bergre.Max. rozdiel bol + - 0.1 Grs. a prevazil som vsetkych 100ks.Si si isty,ze to boli original Sierry?Kde a za kolko sa daju zohnat Berger strely?Vdaka.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Cau Turbiak ako lietaju tie Bergre z Remiho?
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Narazil som na taketo .308W naboje. Zapalka je zatemovana na troch miestach. Bude sa to dat potom prebijat?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

AKI: Ano, je to (relativne) v pohode, polovica mojich nabojnic mala tie zapalky takto zakrimpovane (a na tento rok mam v rezerve este par stoviek ktore to maju vsetky).

Najtazsie je to samozrejme prvy krat (trochu dvojzmysel heh :lol: - tazsie sa to lozko 'reamuje', ale pri dalsich prebitiach uz to je len o malicko tazsie (reamer ten krimp miestami zachytava ale to si clovek casom ani moc nevsima). Tym ze to musis reamovat trochu viac zosiroka sa potom sice moze stat ze niektore zapalky nedrzia moc dobre, ale CCI BR2ky tam drzia 100%ne. A ak to nevyreamujes (stale ma nenapada vhodny slovensky vyraz) zvrchu mierne zosiroka, stava sa mi ze pri zapalkovani sa z niektorej zapalky kde tu trochu zboku odstiepi z toho 'plechu' zapalky (zlomkove mnozstvo), ale na funkciu to vplyv nema a ani mi ziadna zapalka pri tom (zatial - zaklopem si) nebuchla.



Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

reamer - vystruznik (nevyraemujes - nevystruzis) na zapalkove lozko uz mam. Uz som mal obavu ze stratim 40 nabojnic. Premyslal som o tom, ze ten priemer kde je to temovanie vystruzim von, lebo je to komplikacia pre lisovanie zapalky (na celnej ploche vznika "ozubenie").
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

a ked uz som zobral tie tovarenske Lapuy tak pod lupu. Takmer 50% malo na okraji nabojnice brutalnu ihlu (nezrazenu hranu) tak 0,01-0,015mm co je podla mna dost.
Na obrazku svetla medzera medzi celustou mikrometra a okrajom nabojnice http://picasaweb.google.com/lh/photo/rJ ... directlink
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

AKI

Nezrazene hrany nie su problem ,,, skus pomerat skor KONCENTRICITU krcka , sa da kupit nato meradlo . resp. znamy si to dal vyrobit , bol by si prekvapeny ake su tam velke rozdiely , skor by som sa sustredil na tento problem , a rovnako aj na hrubky krcka nabojnice treba ich struzit aby si mal na vsetkych rovnaku hrubku , Inac co sa tyka toho problemu ,,tych 3 zalisov,, zapalky tak tie zalisy maju iba LAPUA LOCK BASE , pri klasickych LAPUA SCENAR tie zalisy na zapalke nie su , zalezi aj od zapalkovaca aky pouzivas ,,, mne robil shitny Lee auto prime 2 problemy pri tych Lapua nabojniciach z 3 zalismi ... dost problematicke osadenie zapalky , resp, niekedy ti ju nalisovalo dost krivo
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

AKI: Tie nezrazene hrany pri opakovackach nerobia ziaden problem, pri semi auto sa ale na krcku/shoulder vytvara dost hlboka ryha (od nabehu) - ta sa mi sice tvori vzdy, ale bezne len minimalne (podla nich aspon pocitam pocet prebiti tej ktorej nabojnice :wink: :lol: Pri prebijani uz zvycajne hrany na krcku zrazas zvnutra i zvonku, takze to problem nie je.

Koncentricita je dolezita pre benchrest presnost, ja som sa s nou uz prevazne prestal zapodievat - Lapua je na tom vo vseobecnosti docela dobre (aspon v porovnani s ostatnymi). Len raz som si kupil origos Lapua nabojnice a zistil som ze to nema vyznam - boli na tom rovnako ci niekedy dokonca horsie nez vystrelene origose.


lovec/turbiak: Akou matricou nasadzate bergre VLDcka ? Kvoli ich pretiahnutemu tvaru mi Lee matrica na nich kazi hrot/spicku, a Forster mi zasa na strele robi/otlaca taky jemny kruzok - po obvode v hornej tretine. Na funkciu/presnost som si nevsimol ze by to malo vplyv, ale netesi ma to.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Gunslinger mas skusenosti s RWS nabojnicami?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

AKI: Par RWSiek som skusal (spolu s Normami, SBckami a pod.), z tych 'ne-Lapua' boli asi naj, aj ked sa mi zda ze mali trochu ine zlozenie mosadze - po vycisteni v ultrazvukovej cisticke isli viac do hnedocervena, a mali tusim aj hrubsie steny (tazsie sa resizovali a rezali) a trochu iny uhol krcka (co ale nie je problem). Koncentricitu som nemeral a hmotnosti mam niekde zapisane, ale tusim aj ked boli tazsie vo vseobecnosti by na prebijanie mali byt dobre (ale neviem ci lepsie nez Lapua).


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Guns: S RCBS osadzovacou,ten kruzok som parkrat zbadal otlaceny v Moly povlaku,ale......neviem,nemal som pocit ze by to robilo nejaky problem.

RWS nabojnice-vo vsetkych kalibroch maju o nieco hrubsie steny a mensi spalovaci priestor ako je standart. Napr. pri .300WM s tym QuickLoad pocita kvoli max.tlakom.
Inak su kvalitou velmi slusne,len pri kalibroch kde mi to QL nezohladnuje sa oplati zmerat aspon orientacne vnutorny objem. Pri navazkach blizkych maximu by to mohlo robit paseku.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Gunslinger:

stale robim len z pozicanou Lee osadzaciou matricou a nevsimol som si ziadny problem,,, ma tam dost miesta , spicku strely mi nekazi
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Bol som dnes testovat nove laboracie vysledok tu :

Nabojnica SAKO , strela Berger VLD 175 ,prach Acc2015 36,5 gr.zapalka CCI 200 , OAL - drazky jemne otlacene o strelu
vsetky ostatne laboracie isli Submoa , prave najslabsia laboracia sa ukazala ako najpresnejsia , strielane na 100m , 5 ran , ta utrhuta rana bola 2.vystrel - moja chyba

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"