Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Gunsliger , Tenorista:

Terce na 200 metrov , tie urvane rany je moja chyba, v kazdom terci 5 ran
Obrázok

Obrázok

300 Metrov

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Bol som dnes testovat uplne novu navazku , vysledok tu :
este ju jasne ze budem rozvyjat +- 0,2 gr tak uvidim, dnes navise sa vlnil vzduch neskutocne takze to mozno bude este lepsie

Lapua 155 Scenar , Accurate 2520 , 44,5 gr , OAL 75,05 mm -strela tesne pred drazkami
ustova rychlost 859 m/s ,100m , 5 ran rozptyl je SUB 0,4 Moa , vsetky ostatne isli tak do 0,8 MOA
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5187
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Pjekne....tak to aby si dorazil na M-SR.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Heh vies ako to chodi :)

Doma krasne a na sutazi to tak vobec nejde :lol: mam to daleko.... casovo mi to nevychadza . bol si teraz v senici??
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5187
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nebol,uprednostnil som brokovy parkur.Aj kvoli montazi,teraz mi prisla 20MOA lista,tak to snad dam dokopy dotedy.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Turbiak:
Pekny nastrel, vyzera, ze Remington toho zvlada dost. Strely Lapuy Scenar Moly 155grs som si tiez objednal objednal. Vyzera, ze som ani neurobil zle.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

AKI:
Ono ani tak nezalezi na vahe strely ako na dlzke , vaha nie je podstatna
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

TURBIAK: Heh, teraz zartujes, vsak ? Alebo ako si to myslel s tou vahou/hmotnostou ? :-)

Inak, tu je link na vcelku zaujimave B.C. testovanie spominaneho 155grn Scenara:

http://bryanlitz.bravehost.com/articles ... Scenar.pdf

Len pre zaujimavost, su ludia co pouzivaju pre Scenar 155ku B.C. SMK175ky, aj ked vo vseobecnosti vraj tie nove SMK 155ky (nove Palmy) a Bergre 155,5 su vraj lepsie nez 155ky Scenare. Podstatne ale je ako Ti to lieta - ak s nimi budes mat taketo nastrely/0.4moa aj na 300-700m nie je viac co riesit a mozes byt vysmiaty :wink:

Ja som sa so 155kami hral len chvilu, ale ono fyziku clovek neoklame, na to aby lietali tak dobre ako tazsie strely musia ist rychlejsie (aj ked ten B.C. tam aspon cosi pomoze).

Inak, skoda ze to mas do Senice tak daleko, vcera sme si super zastrielali, pocasie vyslo vyborne, a dalo sa aj nastrelovat/hrat sa. Ja uz mam na Falcone konecne kriz v sulade s vodovahou, heh, a uz mi pomaly (konecne) zacina sediet aj klikanie... :roll: Len pre zaujimavost - vcerajsia vysledovka 'foristov':

1./2./3. miesto - bratia cesi
4. Mark77
5. Gunslinger
6. tenorista
...
10. sniper68
...
12. fear (aspon myslim ze to je jeho nick :lol:
...


Dufam ze v sobotu (MajstrSK) sa na DPS uvidime vsetci, tak zatim :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Cau gunslinger :

Tak ako som napisal,,,, pre stabilizaciu vaha strely nie je az tak podstatna... dolezitejsia je celkova dlzka strely, tak zase netvrdim ze strela moze mat 3 gramy :) pre priklad:

Strela GS Custom : 158 gr -dlzka 37,5mm

Strela Berger 185 VLD 185 gr- dlzka 35 mm

Stupanie 1:12 tu tazku 185 gr strelu este ustabilizuje , avsak ten 158 gr GS Custom uz NEUSTABILIZUJE , lebo je prilis dlha ta strela . a pritom je lahucka ....

ano jasne ze musia ist rychlejsie, Berger 175 VLD mi ide 786m/S

Lapua Scenar 155 : 859 m/s
zatial som to netestoval na dalej ako 100m , ale uz vypocet z programu hovori ze na 500m to bude mat cca 0,5 Metra mensi pokles na 500m , a VACSIU odolnost na vietor ( Bavim sa o mojich 2 konkretnych laboraciach - jasne ze ak Berger ide niekomu 830 m/S tak je vyhodnejsi ) v sobotu som si bol strelit a islo to pod 0,5 MOA , 1 rana vsak bola uplne utrhnuta.. inac cca 0,3 MOA
Ach zavidim chlapy,,, hned by som sa pridal,,, skoda ze daleko som , Tenorista strielal z 338 LM??? spominal ze uz nieco laboruje

Gunsl. dik ten link poznam, studoval som to uz :) idem este nalaborovat a strelit 300-500m snad sa z toho nieco vyvrbi ,,,
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

guns. nebol to fear to je niekto iný
turbiak, nestrielal som z 338 bol som to otestovať ale bolo to pomalé cca 840m/s na 250gn sierru,vzhladom na to že som urobil dlžku náboja 95,8mm a hlavne som chcel večer v sobotu urobiť 338my na súťaž ale dal som prednosť gulášu a burčáku takže som skoro nešiel nikam.dokonca aj 308čiek som mal málo tak som nerobil nástrely
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5187
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Gunslinger napísal:Inak, skoda ze to mas do Senice tak daleko, vcera sme si super zastrielali, pocasie vyslo vyborne, a dalo sa aj nastrelovat/hrat sa. Ja uz mam na Falcone konecne kriz v sulade s vodovahou, heh, a uz mi pomaly (konecne) zacina sediet aj klikanie... :roll: Len pre zaujimavost - vcerajsia vysledovka 'foristov':

1./2./3. miesto - bratia cesi
4. Mark77
5. Gunslinger
6. tenorista
...
10. sniper68
...
12. fear (aspon myslim ze to je jeho nick :lol:
...
Dufam ze v sobotu (MajstrSK) sa na DPS uvidime vsetci, tak zatim :twisted:
Gunslinger
:cry: :cry: :cry: :cry: .nedalo sa mi prist.... :cry: :cry: a asi ani v sobotu nebudem moct,ach ja nestastny zemepan.... :cry: :cry: :cry: Snad este neskor aspon na DPS.... :roll: Tak aspon ticho zavidim krasne pocasie....
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tenorista :
heh to poznam doverne taketo stavy :lol: :lol:
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

a bude to musieť počkať od pondelka do polovice novembra budem mimo
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

''Ono ani tak nezalezi na vahe strely ako na dlzke , vaha nie je podstatna...''
to co napisal Turbiak je trocha vytrhnute z kontextu, lebo predtym sme diskutovali cez PM.
Podla mna hmotnost strely je dost dolezita hlavne s rastucou dlzkou strelby. Lahka strela straca rychlost. Mozno budes mat uspech s lahkou strelou na kratku vzdialenost, ale nad 300 m to uz asi nebude ono.
Teoreticky sa da ustabilizovat dlzka max 6xcal. a 35-37mm je este pod hranicou a hlavne tazisko je posunute dozadu.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

AKI :

tak 155 Scenar z 859m/S udrzi dlhsie Supersonicku rychlost ako tento Berger 175 VLD pri ustovej 786 m/s
najlepsiu Balistiku ma proste co najdlhsia a najtazsia strela.. ta LAPUA 155 , je dlhsia o nejake desatiny milimetra ako 175 VLD Berger

edit:
Bol som narychlo testnut na 600m pre overenie poklesu :
Vypocet balistickej drahy z Quick Targetu sedel presne na KLIK:)
Pokles bol iba 15 moa od nastrelu na 100 m
Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"