Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

Príspevok od používateľa AKI »

Davam dohromady zoznam veci na prebijanie. Uvital by som nazory skusenejsich. Na cene zatial nazalezi - to budem redukovat az na koniec.

Momentalne mam vytipovane:
Merak na rychlost striel - Pro Chrono Digital
Zapalkovac - K&M
SADA matric pre .308Win Redding Competition
Bushing pre die 1 Redding TiN
Kefy na cistenie nabojnic - Redding
Orezavacka na nabojnice - Redding
Orezavacia hlava - Redding
Lis Boss - Redding
Vahy na prach - RCBS range master
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

AKI:

ake chces pouzivat nabojnice ??

ma to podstatny vplyv, aby si vedel ake mas kupit Bushing kruzky resp. uz si si to pomeral?? krcky hotovych nabojov ?

Matrice by som bral tieto :

-Neck bushing - kalibracia iba samotneho krcka ( prve 3 prebitia )

-Full lenght bushing - kalibracia celej nabojnice ( cca po 3 prebiti treba dat FL kvoli unave materialu- mal by si citit ze nabojnice idu tazsie dnu a von z komory )

-Osadzovaciu matricu z mikrometrickym nastavovanym -redding , alebo RCBS GOLD MEDAL - pri nej vidis pekne ako sa ti osadza strela , je tak napoly ofrezovana

- Matrica na vutornu kalibraciu krcka -Neck Expander - je NUTNA pri prvotnej uprave nabojnice pri struzeni vonkajsieho povrchu krcka



Na upravu nabojnic , teda skracovanie , zrazanie hran a struzenie povrchu je vhodne nieco ako tento RCBS - idealne je zobrat ho v tej elektirckej verzie - ale je to drahe :

http://www.dillonprecision.com/uimages/ ... _kit_m.jpg

Zapalkovace - niekto obhajuje lee auto prime 2 - namontujes to ako matricu a v lise osadzas zapalky , alebo mas rucne zapalkovace - mas pri nich lepsiu kontrolu ked osadzas zapalku :

http://shop.rcbs.com/WebConnect/MainSer ... te=C06J030


Ja teraz tiez vyberam veci na prebijanie a je to hotova veda , milion drobnosti k tomu potrebujes :)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Nabojnice chem pouzivat od Lapuy uz mam aj zasobu asi 100ks.

Bushing som uz pomeral. Ale objednavam dva, jeden na mieru a jeden mensi - .335 a .332.
Matrice chcem ako pisem hore Redding Competition s mikrometrickym nastavenim.
http://www.redding-reloading.com/pages/ ... ckdie.html
Zapalkovac rucny od Lee.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ufff, tak toto je na dlhu debatu (a este dlhsi zoznam :-)

Kazdopadne, AKI, k tomu Tvojmu zoznamu by som este zo zakladneho vybavenia pridal:
- cisticka nabojnic
- nieco na mazanie
- nieco na meranie
- odhrocovace
- aspon dve podlozky/drziaky nabojnic (trays)
- lievik na sypanie prachu


Vysvetlivky:
- Cisticka - da sa alebo tumbler alebo ultrazvukova. Ja mam 4litrovu ultrazvukovu, vyhoda ultrazvukovej je ze je rychla (cyklus cistenia trva len jednu hodinu ale + cca den nez potom uschnu), na jednu davku mozes naukladat do kosika cca 50ks .308 nabojnic (ak ich do kosika len tak nasypes, vojde ich tam aj dvesto, ale potom sa nevycistia az tak dobre), na rozdiel od tumblera je ticha (len tak potichu piska - podobne ako piskavali stare televizory), litrove balenie cistiaceho koncentratu vydrzi velmi dlho (dava sa cca 30ml na 4 litre vody, a da sa pouzit aj opakovane ale lepsi vysledok je zakazdym to vymenit), a dalsi rozdiel od tumblera je ze cisti aj vnutro nabojnice a lozko zapalky. Na nete/ebayi sa da 3l alebo 4l ultrazvukova (kludne aj univerzalna - najlepsie nerezova) zohnat za rovnake peniaze ako lepsi tumbler.

- nieco na mazanie - pred resizingom - mne sa osvedcil Hornady Unique Case Lube - je to vo forme masti (mala krabicka vydrzi velmi dlho), stoji tusim len cca 40 CZK, a funguje to tak ze si tam len otries prsty, pootocenim nabojnice si ju medzi prstami smyknes, a resizujes. Prstami opat len prejdes po tej masti cca kazdych 5 nabojnic. Po resizingu samozrejme nabojnice treba poutierat. Na rozdiel od sprejov a pod. sa takto nabojnica namasti dobre cela, a mast sa nedostane do lozka zapalky. Na mazanie krcka zvnutra pri neck-sizingu pouzivam Bonanza Case Graphiter - take kefky upevnene v drziaku v ktorom je nejaky grafitovy prasok - staci nasunut nabojnicu a vytiahnut a mozes neck-sizovat. Vyhoda je ze to potom nemusis zvnutra cistit/utierat.

- nieco na meranie - absolutne nutna je digitalna sublera, budes ju drzat v ruke stokrat pri kazdom prebijani, takze rozhodne digitalnu. Neskor sa Ti mozno zide aj nejake lepsie meracie vybavenie - ja (ked sa mi chce a mam extra cas - co je malokedy :-) pouzivam Forster Case Inspector, s ktorym sa da merat neck thickness, neck shoulder, a x dalsich parametrov. Kvalitne nabojnice ako napr. Lapua su sice zvycajne bez vacsich problemov, ale ak by si chcel ultimatnu/benchrest presnost a robil aj komplet neck-turning, bez presneho merania tychto parametrov to nejde. Este dodam, ze je dobre vybrat jednu znacku - ja mam napr. Forstera pre rezanie nabojnic rovnako ako aj toho case inspectora - pretoze potom Ti pasuju medzikusy (collets) a daju sa navzajom menit (vratane neck-turningu). Inak, na trimmer mam aj adapter na vrtacku, ale pokial nerobis velke kvanta nabojov je zbytocny, navyse s rucnym sa daju dobre (pocitom) odsledovat rozdiely.

- odhrocovace (neviem ako to po slovensky lepsie oznacit :lol: - minimalne treba jeden na cistenie/zrovnanie lozka zapalky, casom asi pridas aj odhrocovac s ktorym sa cisti zapalkovy kanalik zvnutra (na Lapuach zvycajne staci len prvy krat), a ak zrezavas nabojnice je dobre odhranit aj krcok/ustie (ja pouzivam nastroj od RCBS ktory na jednej strane odhrocuje zvonka a na druhej strane zvnutra). Moj je manualny, videl som aj elektricke (s uchytom na rucnu vrtacku - ale tusim len na vonkajsie odhrocovanie), s elektrickym by som sa ale obaval ze to prezeniem (a uberiem tym z dlzky), aj ked tento krok je z celeho procesu prebijania pre mna najvacsia pakaren (navyse dost z toho bolia prsty, hlavne to nerobit v den zavodu lebo brusko ukazovaku straca na chvilu cit potrebny na ozaj jemne spustanie).

- dve podlozky/drziaky nabojnic (trays) - idealne kazda na 50 nabojnic, potrebujes aspon dve - pri prebijani pri kazdom kroku prekladas nabojnice z jednej podlozky do druhej (pri resizovani, pri rezani, pri zapalkovani, pri sypani prachu, atd., cize pocas jedneho prebijania tie nabojnice medzi nimi presunies cca 10krat). Da sa aj s jednou, ale to je pakaren a mozes sa lahko pomylit, a zasa ak ich mas viac, zaplnia Ti stol, a potom musis premyslat v ktorom su ake nabojnice (v akom kroku prebijania), cize mne sa osvedcilo pouzivat dve.

- lievik na sypanie prachu - mne sa osvedcil plechovy so specialne tvarovanym mosadznym ustim, uz neviem akej znacky je moj (je na nom napisane len .30 Cal), ale na rozdiel od plastovych sa lahko nasadza aj zosadza, pri zosadzani sa 'nelepi na nabojnicu', nedrzi sa ho staticka elektrina a nelepia sa nan zrnka prachu, na dne ma maly kanalik a je tak trochu splosteny (najprv som myslel ze sa niekde poskodil/zohol, ale v skutocnosti je to tak naschval urobene) aby ked do neho nasypes prach do nabojnice padol takmer okamzite.

Inak, tiez pouzivam RCBS Charge Master Combo (elektronicka vaha v kombinacii s davkovacom) a je to uplna spica, v porovnani s ostatnymi je tusim najrychlejsia a ozaj presna - nikdy nepodsype a nepotrebujes trickler, a s Vihtavuori prachmi presype len cca jednu z dvadsiatich davok, pricom vtedy staci len medzi prsty zobrat tych par zrniek navyse (kolko zrniek je .1gr sa naucis velmi rychlo), bleskovo pridvihnes a opat polozis misku aby si overil ze hmotnost uz sedi, a vybavene.

Inak, tie digitalne vahy/davkovac plus dobry lievik (vid hore) v porovnani s klasickymi vahami/postupom setria cas ohromne, a zarucuju presnost, cize v tejto oblasti by som byt Tebou nesetril.

Casom sa Ti asi zide aj nieco na delaboraciu (ci uz ostreho streliva alebo napr. nabojov z ktorych vypadla zapalka a pod.) - ja osobne nie som moc fandom delaboracnych kladiv (ano, dve mam a su bezpecne, ale predsa len... hmmm... :roll: :lol: a na delaboraciu pouzivam pripravok do lisu - Hornady Cam Lock Bullet Puller.

Co sa tyka lisu, ja pouzivam Forster (Bonanza) Co-AX, ktory je povazovany za Cadillac medzi rucnymi lismi (progresivne sa na prebijanie presneho streliva nehodia kvoli toleranciam), Co-AX pouziva dve osi, tym padom matrice sa tam len volne vkladaju zboku a ich vymena je nasledne sekundova zalezitost, a ma tiez vyborne vyriesene uchytenie nabojnice - nemusis ju nasuvat, staci ju polozit na spodne celuste ktore ju automaticky zovru a potom opat uvolnia. Tu opat plati ze na lise sa setrit neoplati (samozrejme ale dobre zvazit kde a za kolko sa da zohnat), pretoze ho budes pouzivat stale a jeho zivotnost je casto niekolko desiatok rokov.

Este k tym zapalkovacom - su dva zakladne typy - rucne a pripravky ktore sa uchycuju do lisu. Ten spominany Lee uplne staci, ale mne sa na nom nepacilo to ze ho drzis pravou/streleckou rukou (ak si pravak), a aj ked je da sa povedat bezpecny, predsa len som nemal dobry pocit takto lisovat zapalky (navyse sa Ti ruka rychlo unavi). Tie co sa uchytavaju do lisu zasa maju nevyhodu ze sila lisovania je nasobena pakou, cize tazsie odhadnes ten pocit spravneho/bezproblemoveho nalisovania. Ja osobne pouzivam Forster Primer Seater, ktory je kombinaciou tychto dvoch pristupov - je to taky akoby malicky lis cisto len na zapalky, ak si pravak paku stlacas lavou rukou a nabojnice do celusti vkladas pravou, pocit usadenia sa da celkom dobre precitit, a co sa tyka bezpecnosti mam pri nom stokrat lepsi pocit ako pri cisto rucnom zapalkovaci.

Toto su asi take zakladne veci co ma napadaju, ak ma este nieco napadne dopisem sem, pripadne sa na cokolvek spytaj.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Gunsl. Ty by si mal napisat knihu..... ak by si ju dal vydat tak urcite by sa dobre predavala 8)

AKI : .335 a .332 ?? to si zle musel merat ... treba pouzit digitalnu posuvku alebo idelane mikrometer , meria sa priemer krcka HOTOVEHO naboja , ja som nameral nieco cez 8,55 mm(rovnake rozmery ako ja nameral aj kamos , aj co som pozeral cz fora tak rozmery sedia :) ) a to zodpoveda rozmeru .337 , teda potrebujes Bushingy o 0,001 a 0,002 ( palca ) mensie ako je namerany krcok , teda ak budes vyhradne Lapua pouzivat tak potrebujes Bushing .336 a .335 - ten pouzijes ak sa ti uz velmi unavy material krcka , Lapua ma najhrubsie krcky , teda ak budes chciet pouzit ine nabojnice treba ti Mensie Bushingy ako tie co budes mat na LAPUA , konkretne na nabojnice Sellier Bellot ( seria MATCH ) potrebujes Bushningy .334 a .333 , klasicke Sellier Bellot vraj maju este tensie steny krcka , resp. su tam vacsie nepresnosti , na nabojnice SAKO pasuju tie iste Bushingy ako na Sellier Bellot teda .334 a .333 , NORMA ma zas uplne tenke steny tam je potrebne .332 a .331 bushing kruzok

Ja pouzivam LAPUA aj SB nabojnice teda budem objednavat bushingy od .332 az po .336 pre istotu :))

Pozri si aj tie Matrice ... ci tam budes mat vsetky ako som ti hore popisal ... hlavne na tu Expander Die
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 05 Nov 2008, 08:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Gunslinger napísal:
- Cisticka - da sa alebo tumbler alebo ultrazvukova.
Mne osobne nikdy z ultrazvukovej nevypadavali tak ciste hilzne ako z vibracnej.Vyskusal som vselico,avsak vysledky ma neuspokojili.Hlavne vnutro hilzne - nalepene spaliny - ostavali na stenach,sice premocene,ale ostavali.Okrem toho po uschnuti neboli zvonku hilzne tak "pekne" ako z vychadzaju z vibracnej.

- nieco na mazanie - pred resizingom - mne sa osvedcil Hornady Unique Case Lube - je to vo forme masti (mala krabicka vydrzi velmi dlho), stoji tusim len cca 40 CZK, a funguje to tak ze si tam len otries prsty, pootocenim nabojnice si ju medzi prstami smyknes, a resizujes. Prstami opat len prejdes po tej masti cca kazdych 5 nabojnic.
Ak je to zlozenim podobne mazadlu od LEE,tak by som si rychlo omrkol ako vyzeraju matrice zvnutra,po LEEcku sa moze po case vyskytnut stopy povrchovej korozie.Osobne pouzivam RCBSacky Liquid case lube,a tu neoprenovu dosticku na ktoru sa rozotrie a po nej pogulas hilzne.Nezababres krcky a ani lozko zapalky.Sprej sa mi vidi silne neprakticky.


- odhrocovace (neviem ako to po slovensky lepsie oznacit :lol: - minimalne treba jeden na cistenie/zrovnanie lozka zapalky, casom asi pridas aj odhrocovac s ktorym sa cisti zapalkovy kanalik zvnutra (na Lapuach zvycajne staci len prvy krat), a ak zrezavas nabojnice je dobre odhranit aj krcok/ustie (ja pouzivam nastroj od RCBS ktory na jednej strane odhrocuje zvonka a na druhej strane zvnutra).
toto je fakt najvacsia pakaren na celom procese a zo srdca ju neznasam,zial je to nevyhnutne



- lievik na sypanie prachu - mne sa osvedcil plechovy so specialne tvarovanym mosadznym ustim, uz neviem akej znacky je moj (je na nom napisane len .30 Cal), ale na rozdiel od plastovych sa lahko nasadza aj zosadza, pri zosadzani sa 'nelepi na nabojnicu'....
RCBSacky plastovy sa casom zvnutra ako keby zoderie a je treba novy,ale zase...min.investicia a je multi,ked mas doma rozne rury od .223,cez .30 az po viac ako 9mm,tak sa sikne.V strednom polcase rozpadu/opotrebenia sa nanho svinsky lepia prachy Accurate-Vihtavuori,Norma a Vectan idu ako maslo

Inak, tiez pouzivam RCBS Charge Master Combo (elektronicka vaha v kombinacii s davkovacom) a je to uplna spica, v porovnani s ostatnymi je tusim najrychlejsia a ozaj presna...
z okolia mam velmi negativne skusenosti prave s tymto modelom,viacere isli cez predajcov v DE na opravu do USA a pobudli si tam kurefsky dlho,jeden bol po dlhej dobe dokonca vymeneny za novy kus priamo vyrobcom.Ked, tak Lyman DPS 1200 II. alebo III. gen.

Casom sa Ti asi zide aj nieco na delaboraciu (ci uz ostreho streliva alebo napr. nabojov z ktorych vypadla zapalka a pod.) - ja osobne nie som moc fandom delaboracnych kladiv (ano, dve mam a su bezpecne, ale predsa len... hmmm... :roll: :lol: a na delaboraciu pouzivam pripravok do lisu - Hornady Cam Lock Bullet Puller.
Mam RCBSacku delaboracnu sadu s vymennymi celustami-je to very fajn,mam aj kladivo,to uz fajn nie je.Hlavne ak treba rozobrat krimpovane strelivo,alebo niektore odolnejsie fabricke.Vlastna skusenost - Federal Premium .308W s Barnesom TSX vypadol po 94!!! ranach kladivom.Kladivo to prezilo,moje nervy nie.A na ruke krvava podliatina od rukovate kladivka.Odvtedy len v lise.


Este k tym zapalkovacom - su dva zakladne typy - rucne a pripravky ktore sa uchycuju do lisu.
Zvolil som rucnu kvoli "jemnocitu" pri zalisovavani.Druha najoblubenejsia cinnost po osadzani striel.Mam dve,do jednej ide prislusny shellholder,ta je o cosi presnejsia,piestik je lepsie vedeny stredom.Druha zapalkovacka ma roztahovaciu klestinu,netreba vymienat shellholdery,ale ked sa ponahlas,moze ti piestik vyrobit na zapalke mesiacik,ak to neustriehnes,prip. nemas v ruke.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Suhlas, len par poznamok k Tvojim poznamkam :-)

- ad ultrazvukova cisticka - zalezi od konkretnych nabojnic a velmi dolezite je presne davkovanie koncentratu - ak ho nenamiesas dost, nevycisti to poriadne, ak ho das prilis vela, nabojnice 'zflakateju' (vycistene budu perfektne, len ten povrch vyzera exoticky (funkcnost a pevnost/bezpecnost tym ale ovplyvnena nie je). Rovnako ak ich po 'preprati' nedas hned pod vodovod a potom poriadne nepoutieras, pripadne pouzijes tu istu napln dvakrat, alebo tam nahadzes hilzne ktore boli spinave od hliny a pod, tak sa 'zflakateniu' nevyhnes. Mne najcastejsie zflakateju ked zabudnem ze som ich dal do cisticky a chvilu si tam polezia (niekedy aj par hodin :roll: Ale pokial vsetko urobis spravne, mas krasne vycistene nabojnice ktore vyzeraju ako nove zvonku aj zvnutra (viacero ludi bolo mojimi prebijanymi znacne prekvapeni - mysleli si ze su to origos fabricke nove :shock: Kazdopadne tumblerove cisticky sa pouzivaju dlhodobo a su overene, ultrazvukove su relativna novinka a maju svoje vyhody aj nevyhody (pre mna je najvacsia nevyhoda to ze ich treba po preprati utierat a potom den-dva cakat kym poriadne uschnu (aj ked su netrpezlivci co si pomahaju fenom :-)

- ad mazanie - ten od Hornadyho sa mi zda lepsi nez ten od Lee, matrice kontrolujem/cistim len raz za par mesiacov a zatial problem nebol. Na ten RCBS liquid case lube som tiez pocul vcelku chvaly ale osobne som ho neskusal. Inak, mne ten Hornady vyhovuje aj z dovodu mojho specifickeho postupu prebijania (a staci jedna jedina poriadne nenamazana nabojnica aby cloveku znicila matricu), ale asi je to 'cert jak dabel' :roll: :lol:

- ad Charge Master - toto je podobne ako s chronom, pravdepodobne kupis dobre, ale mozes nadabit aj na zly kus a potom je to pakaren. Tiez som pocul ze niektori ludia s nimi mali problemy, ale moj zatial poslucha na slovo (klop klop klop - radsej si zaklopem :-). Inak, ChargeMaster je z tychto davkovacov jednoznacne naj, pozri napr. porovnanie na:
http://www.6mmbr.com/powderdispensers01.html

Tak ci onak, skusenosti mame tusim podobne (uz len vymysliet nejaky zlepsovak na to odhrocovanie ;-) :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

To Turbiak:
Na meranie pouzivam digitalny mikrometer s moznostou prepnut stupnicu do palcov takze nemusim nic prepocitavat a zaokruhlovat - odporucam.
Meral som na 18°C vytemperovane naboje asi 100ks a priemernu hodnotu som skosil o 0,003". V podstate podla normalnej metody by som mal odcitat 0,002". Volil som ale tesnejsie puzdro.
Teraz si ma ale nalomil a objednam radsej aj vaecsie.

K tej ultrazvukovej pracke:
Kupoval som pre nasu firmu niekolko ultrazvukovych pracok a tak som vyuzil prilezitost a diskutoval som to s vyrobcom. Kamarat prebija tak som mu mal moznost kopec nabojnic aj prat.

Ak prat v ultrazvukovej pracke tak zasadne pouzivat len destilovanu vodu a vhodny praci prostriedok. Mineralizovana voda zanechava po ususeni nepekny povrch. V zasade som pridaval na upravu PH trochu kyseliny octovej.
Teplota prania cca 60°C po prani preliat horucou destilkou a hor sa susit pri 120°C v rure na pecenie z coho ma moja manzelka ohromnu radost.
Za hodinu su nabojnice ako nove.
Pri prani je dobre mat nabojnice orientovane dnom hore v pravidelnych rozostupoch. Pocas prania kazdych 10min. zmenit polohu.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

tak ako to tu citam pani tak si so svojou vibracnou prackou a kukuricnou drtou pripadam ako mäsiar-udenar na chirurgickom sale 8)
vigorous_shannon

Príspevok od používateľa vigorous_shannon »

Dobrý deň,
prosím poznáte niekoho kto má skúsenosti
s prebíjaním 7X57R.Nikde na webe som nenašiel výrobcu/RCBC,Forster,Hornady,Dillon atd./
ktorý by mal matrice pre tento kaliber.Dá sa vôbec tento
kaliber prebíjať?
Ďakujem za odpoveď
friendly_shtern

Príspevok od používateľa friendly_shtern »

A čo tak skúsiť matrice 7x57 a iba vymeniť držiak na nábojnice za R-kový teda s okrajom.
vigorous_shannon

Príspevok od používateľa vigorous_shannon »

Ďakujem za radu,ale obávam sa ,že sa to nebude dať realizovať.Rozmery
7x57R a 7x57 nie sú identické.Bohužial ich rozdiely sú v dlžke od základne
nabojnice po začiatok úkosu.v šírke nábojnice pri základni a uhle samotného
úkosu.Jedná sa síce iba o stotiny mm resp stotiny uhlovej minúty,ale tieto rozdiely sú.Na môj mail dotaz mi potvrdil RCBS a aj Forster že matrice pre
7x57 mauser sú nezamenitelné s matricami pre 7x57R.Shell holder by sa síce dal použiť aj z iného podobného cal. s rimm,ale to je všetko. Nie sú ochotní vyrobiť matrice 7x57R ako na zvláštnu objednávku.Celú problematiku/teoriu/ prebíjania som si naštudoval tak,že som vedel pomerne
presne nadefinovať požadovaný náboj 7x57R (prach Vihtavuori N 160,zápalka CCI, strela Berger 11.6g.atd.) Táto problematika ma dosť
zaujíma a prešiel som si všetko čo s tým súvisí od head space až po
twist rate atd. Zdá sa,že ostanem pri seriových Hornady s ktorými som koniec koncov spokojný.Ešte raz ďakujem za odpoveď.
FV
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Dnes som bol testovat rozne laboracie do 308w , strely 168 HPBT Hornady , zapalky CCI 200 , prachy Accurate 2015 a 2520 , vzdialenost 100m ,

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

F.Varga: 7x57R sa bezne a bezproblemovo robi na matriciach 7x57. To iste plati aj pre 7x64 a 7x65R. Odskusane v praxi. :wink: :lol:
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

TURBIAK: no a ake vysledky ???
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"