Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

ja používam vihtavuori N150 a teraz skúšam N550,má to miernejší spätný ráz a je o niečo rýchlejší.ale 185 VLD mi idú 810m/s a výsledky sú konštantné do 800m tam už to ide do...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Vies sem hodit nejake terce ??:)

Dik
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

nie som zrovna velky kamarát s počítačom tak poprosím nejaký návod
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Mensie zhrnutie pripravy nabojnic na ,,presnu strelbu ,, na velku vzdialenost , uvitam pripomienky a pripadne chyby v tomto postupe

http://www.shootingshop.estranky.sk/cla ... a-nabojnic
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

pekný a názorný návod môj názor je ,že prevažovanie a premeravanie krčku nemá moc velký zmysel.čo urobiť s tými čo nemajú rovnakú hrúbku?vyhodiť?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tenorista :
Iba ich podelis do skupin... ja som robil vyber z 400ks nabojnic,zmysel to ma-hrubka krcka ti ovplyvnuje vytahovu silu , ak pouzivas matrice z bushingami a davas krcky roznych hrubok , tak su tie matrice zbytocne.... resp, mozes pouzit matricu z bushingom + expanderom , aby ti kalibroval krcok zvnutra- tym padom mas vnutorne priemery rovnake, ak vsak bushnigom kalibrujes z vonku tak pri rozdielych hrubkach stien krckov mas kazdy vnutorny priemer krcka iny , a to je problem , ale ako vravis, je to o presnosti aku chces dosiahnut..
urcite aj z Lee matricou FL sa da dostat pod 0,5 MOA
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Viem, ze je to zauzivany postup, ale preco nevyrazit zapalku+predkalibrovat nabojnicu pred pranim. Pri ultrazvukovej pracke by to pomohlo vycistit takmer vsetko.

K tomu krceniu krcka pri kalibracii. Skusim vyrobit jeden bushing ako sme diskutovali - s nabehom. To by malo zamedzit deformacii krcka. Mam objednane subito - meradlo na otvory a potom sa do toho pustim. Bruska je tiez, takze nebudu vyzerat ako tie tvoje origos od Reddingu. 8)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Aki mas pravdu , avsak ja mam len vybracnu a tam je to jedno kedy zapalku vyrazis:) s tym bushingom mas pravdu , urcite to bude fungovat z tym nabehom , rataj ze strela ti aj tak nedrzi v celom krcku takze v poho , ja som tiez uz spekuloval prebrusit ten nabeh, alebo rovno kupit novu hlaven a dat urobit komoru z tesnym krckom :)) a mame po probleme z bushingami :lol:

Trocha mimo :
Bol som znova testnut tu moju laboraciu ...
100m , 5 ran, vietor z 9 hodiny 3-5 m/s

Je mozne ze ta navazka ma na 300-500m o dost vacsi rozptyl ( v MOA ) kvoli tomu ze su tam velke odchylky v navazke prachu ? (cakam na lepsiu vahu ) je mozne ze ta odchylka sa neprejavi na 100m este ale az na vacsiu dialku??

Dik za pomoc :)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

TURBIAK: Ano, je to mozne.


K tomu navodu, celkom pekne spracovany, aj ked kazdy mame svoje specifika a overene postupy - ja napr. :

- odzapalkovavam este pred pranim (v ultrazvukovej)

- zapalkovu dieru nedhrocujem zvonku ale zvnutra (pre rovnomernejsi zapal)

- krcok prebehnem kefkou vo vrtacke az po skrateni/odhroteni

- pri skracovani zvycajne 96% nabojnic treba skratit o rovnaku/podobnu dlzku, tie atypicke 4% (zvycajne pred skratenim o cca 0,10-0,15mm dlhsie) pouzivam na trening kratkych vzdialenosti (do 80m)

- krcok nemazem - pouzivam Lee neck sizing die ktora to nepotrebuje (ale pre istotu kazdu cca piatu smyknem kefkou s grafitom)

- krcok kontrolujem (koncentricitu, hrubku, atd. - Forster Case Inspectorom) len ak sa mi vizualne nieco nezda, vo vseobecnosti Lapua nabojnice su v tomto ohlade na tom dobre

- vazim az hotove naboje (aj to len niekedy :roll: :lol: - rozdiel v hmotnostiach dobrych striel, zapaliek a navaziek je minimalny/zanedbatelny (cca 0,1-0,2grainu max na hotovy naboj), a takto vyradim (na trening) naboje ktore maju akukolvek odlisnost (ci uz v nabojnici, strele, alebo navazke).

atd. :)


Inak, vcera som bol docela prijemne prekvapeny - aj ked davam relativne slabu navazku N150ky, do 900 metrov mi OAcko slapalo perfektne a drzalo cca tych 0,4MOA, problem bol len ze na tom starom puskohlade mi kedy tedy poskocilo vyskove nastavenie o 1-2 clicky, ale to som uz potom odsledoval (na 900m som mal tusim 6,6,6,4,1 vsetko dole o 6tej), a kilometer uz bol na konci nastavenia vezicky - poslednych par klikov islo ztazka a osnovu uz asi fyzicky neposunulo - posledny terc bol cisty... grrr... :evil:


Gunslinger
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

nemal si špekulovať kámo,mal si tam nechať 900 a preniesť to cez mildot na tom predchádzajúcom kile som to tak musel robiť aj ja a ejhla bol som 4.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

tenorista: Hezky, a mas pravdu, ale mne neslo o vysledok ale o zistenie klikov na to Hakko (az dorazi ten novy, chcem mat Hakko ako backup) a bol som zvedavy ci aj to Hakko pojde naklikat tak vysoko (je na 22moa liste). Navyse som strielal s len tak narychlo poprebijanymi vecer predtym - styrikrat prebite neprevazene nabojnice pozkracovane az na 50.65, a bol som prekvapeny ze lietaju tak dobre a do subsoniky idu az tak neskoro - cakal som ze uz na 900m to bude rozlietane po celom terci...

Inak, skoda ze si nebol, dosiel aj Milec s Bohdanou (s tou ich .338mou, nie .50kou, akurat kedze bolo teplo B. nam "rozptylovala rozptyly" :D Heh, najlepsie bolo ked som strielal vedla nej: zaznel povel - "Mozete strielat"... buch.buch.buch.buch.buch. (ja) potom sa ozvalo 'Hotovo?' a B.: 'jeste neeee'... ... ... ... buuuch... ... ... ... ... buuuch... ... ... ... ... :lol: :lol: :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tenorista napísal:ja používam vihtavuori N150 a teraz skúšam N550,má to miernejší spätný ráz a je o niečo rýchlejší.ale 185 VLD mi idú 810m/s a výsledky sú konštantné do 800m tam už to ide do...

Ahoj zaujimalo by ma aku mas OAL pri tom 185 Bergri a aku mas navazku prachu ???

Dik
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

tak s bohdankou to poznám,všetci stoja pušky pobaleneé a ozve sa zpod parky"tatiii múžu ješte jednu...jeden z dôvodov prečo nemám rád kilo.tie neuveritelné výmysli bratov čechova tie ojebávky a hlavne strata času .
turbiak :OAL je 72,15 ale navážku z hlavy neviem ,mám to všetko v robote ale myslím 43,5 n 150
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tenorista, Servus ,,, 72,15 OAL dost malo na remingtona ktory ma dlhy nabeh , hm mne sa osvedcili rychlo horiace prachy a strela v kontakte s drazkami ( poliami) , mne absolutne nestrielali pomaly horiace prachy a standardne OAL , zaujimave to je teda ... bol som dnes naschval vyskusat laboraciu z LOVEX prachom ( Acc2015 ) aĺe inu krabicu , tak roztyl totalne na prd a ste aj pokles pol o 0,5 moa vacsi (400m ) ako naboje robene z prvej krabice prachu , teda jednoznacne prach z druhej krabice mal nizsiu ustovu rychlost , potvrdilo sa to co viac ludi uz pisalo ze su obrovske rozdiely medzi jednotlivymi sarzami , heh hlavne je ze na krabici prachu nie je cislo sarze ani ziaden poznavaci znak, rok vyroby ani nic , teda budem musiet prejst na Vihtavuori , skusil by som N 135 , ach tazka to cesta hladania presnosti :lol:
dan12
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa dan12 »

to Turbiak: Tak som to pozeral #2015, 37gr, 168 Sierra, 73.8mm OAL
average 738m/s rozptyl 14mm / 100m, slusne na to ze 2015 je shit.Mal som to 0,2mm v drazkach a koncentricita strely max 0,02mm. Este 37,5gr mala cca 0,8 MOA ale vsetko ostatne cez 1MOA. O tych Bergeroch radsej nepisem lebo sa budem hanbit, porebujem na ne Redding matrice. Sierra v pohode,na to staci aj RCBS standard.
V quickloade som zmenil Ba Factor horenia(#2015) z 0,5950( co je original) na 0,5650 a sedeli mi namerane vysledky rychlosti aj pre ostatne navazky.
Po #2520 som mal hlaven jak komin, na tej 2015 to tak nebolo poznat.Jednoznacne pojdem do rychlejsich prachov aj ked ta rychlost neni bohvieco. Som zvedavy na finov VV.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"