Lee load master problém so zápalkovaním

Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Lee load master problém so zápalkovaním

Príspevok od používateľa daredevil »

Dosť často sa mi stáva že mi zápalky usadzuje na krivo, už som aj vyčistil zápalkovač a nepomáha, už ma nebaví tolko delaborovať, je to cca 1/10 vadných.
Obrázok

Obrázok

Obrázok



]

http://s9.postimg.org/6m6e18om7/20160128_170924_1.jpg

http://s22.postimg.org/v9oiwp0oh/20160128_170939_1.jpg
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zahoď a kúp RCBS napriklad. Kolegovi to pár krát spravilo na Lee, apalkovač putoval do koša a od tej doby mu zapalkujeme na RCBS bez závad.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Je to problem, ktory je od novoty, alebo sa to objavilo po istom case ????

Aky mas system? Atomaticky ti vtlaca hilznu do shellholderu z trubkoveho zasobniku????


Pravdepodobne mas ten isty problem ako stovky inych "stastnych" majitelov LM. Cely system sa po case vylagruje a hilzna neni uplne na doraz vtlacena do shellholderu. Usadzovaci trn zapalky vytlaca zapalku, ktora tym padom neni v osy otvoru hilzne. Zapalka zachyti okraj hilzne pootoci sa a ty "obdivujes" vysledok.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Pekne popísané a vysvetlené, len to nerieši poblém, stávalo sa to aj pred tým ale len sporadicky, teraz je to už naozaj problém.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tak to je to o com pisem...

Opotrebovanie plastovych casti... Ked to bolo nove tak to slapalo a teraz....

Tvoj problem je, ze ti vytlaca hilznu mimo otvor pe zapalku. Cele je to sposobene tym mechanizmom z umelej hmoty okolo zapalkovacieho machanizmu lisu... :!:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Este ti nebuchla zapalka pri zalisovavani ? :-)
U loadmasteru to je znamy problem. Existuje vela rieseni vid napr youtube, ale tam sa neriesi kvalita nabojnic.
Pokial ma nabojnica ostre hrany zatravky, alebo je nedajboze krimpovana, tak to ma problem osadit i xl650.
Najjednoduchsie riesenie je prejst na rucne zapalkovanie a usetris si nervy vymenou za tvoj cas.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Skúsim teda vymeniť zápalkovač je to len cca110-12€ a ak to nepomôže tak prejdem asinaozaj na ručný.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Dnes jsem cetl na jinem foru, ze se to da eliminovat sestavou operaci matric. Lee Load Master zapalkuje v horni pozici shell plate, takze to jde udelat takhle.
1. pozice pouze odzapalkuje nabojnici.
2. pozice kalibruje nabojnici a zaroven zapalkuje. Matrice presne a pevne navede nabojnici na zapalkovaci trn, takze by se nemelo stat, ze se zapalka navede sikmo.
3. pozice prachuje.
4. pozice usazuje strelu.
5. pozice zehli.
Takze bud poridit vypichovaci matrici a tu usadit na 1. pozici a na 2. pozici usadit jen kalibracni bez vypichovaciho trnu. Nebo poridit jeste jednu kalibracni, vyndat vypichovaci trn, usadit ji na 2. pozici a kalibrovat dvakrat. Bude to jen voditko pro nabojnici pri zapalkovani. A nebo si nechat vyrobit jen matrici, ktera by slouzila na 2. pozici jako voditko nabojnice.
Tohle jsem dnes cetl na jinem foru a udajne to funguje.
Tady je prekopirovany text.

Petzold: Zápalkování dole - zápalka se zalisuje v dolní poloze shellholderu, tedy když nábojnice nejsou v kontaktu s matricema. Nahoře - naopak v horní poloze kdy jsou nábojnice v matricích. Rovnou se přiznávám, že dokud jsem nepořídil Loadmastera, tak jsem vůbec nevěděl že se to také řeší horní polohou. A musím říct, že se mi to tak líbí víc. Na 1 pozici vypichuji univerzální vypichovačkou, na 2 formátuji a zároveň ozápalkuji. Díky nábojnici ve formátovací matrici mám zaručené že mi tato neuhne proti zápalce.

Takze pokud mas problem se sikmym zalisovavanim zapalek, tak vyzkousej tuhle moznost.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Asi to vyskúšam, vyzerá to ako dobrý nápad, vďaka.
elegant_clarke

Príspevok od používateľa elegant_clarke »

Som majitelom LEE LoadMaster-a cca rok, prebite mam 10k 9mm luger, 1800 .38 spc a 1150 .357 mag. (kusky si pocitam). Peniaze sa mi uz davno vratili a to som este nespravil skupinovy nakup.

Nevravim, ze Lee je ultimate super, ale je to moj prvy lis a az na nejake drobne nedostatky mi zatial uplne postacuje.

Moje nastavenia/postup:

Nabojnice najskor necham odmocit a potom ich na mokro preperiem za mokra v podomacku urobenej pracke cca 1h.

Nasledne oplachnem vo vrelej vode (aby sa aj zahriali) a necham vyschnut.

V lise mam potom osadenu len jednu matricu na odzapalkovanie a narovnanie nabojnice v 1. pozicii.
Nemam osadeny zapalkovac, zostava tam len ta paka, ktora sa zapiera o skrutku a zatlaca zapalkovaci trn.

Vsetky nabojnice si odzapalkujem a znova ich preperiem cca 1h, ale tento krat pridam aj trocha prostriedku do umyvacky riadu. Nepouzivam nic co peni, pretoze by mi to pri prani vyrazilo dekel na nadobe a zaroven kopa bordelu, co by zas dekel odrazilo mojej milovanej :roll:

Pri odzapalkovani sa dost vela nespalenych casti spod zapalky dostane na mechanizmus zapalkovaca. Takze pred samotnym prebijanim je treba vsetko skontrolovat a precistit. Idealka pekne odmastit sprejom. Osobne to prestreknem cisticom na brzdy, pockam kym vyprcha a potom zlahka namazem. Ak su tam hrubsie necistoty, precistim to palickou do ucha.

Dalsia vec je samotny zapalkovac. Zapalky su podavane cisto svojou vlastnou vahou. Casom sa sachta, ktora vediet zapalky, trocha zaspini a treba ju ocistit. Toto tiez cistim tym cisticom na brzdy, ale mozes pouzit horucu vodu a saponat.

Posledna finta fn, ked uz mam pripravene nabojnice, zoberiem matricu na odzapalkovanie, vyberiem z nej odzapalkovaci trn a vsadim ju do 2. pozicie.

Pozicie mam obsadene takto:
1. NIC
2. Odzapalkovacia matrica bez trna. Osadim ju tak, aby vycentrovala nabojcni, ale nie az na celu vysku nabojnice. Robim to takto, pretoze je uz nabojnica narovnana a tiez to zbytocne neberie silu potrebnu na zalisovanie.
3. Prachovacia matrica
4. Osadenie strely. Tuto matricu mam nastavenu cisto na zasadenie strely do potrebnej hlbky. Nepouzivam ju na krimpovanie.
5. factory crimp die - tu prezehlujem nabojnicu po celej dlzke az k shell platu a zaroven aplikujem zaskrtenie.

PS: Rada: Aj ked su v matriciach karbidove vlozky, lubrikovat treba. Je to jednoduchsie a v zasade plati pravidlo "Kdo maze, ten jede".

Snad pomoze
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

slimer tento tvoj sposob spolahlivo eliminuje akukolvek vyhodu viacoperacneho lisu... prat nadvakrat kvoli lozku zapalky pri pistolovych kalibroch je strata casu. operiem, vlozim do lisu a vypadnut ma hotovy naboj... puskove su samozrejme o inom ale tie nebudem robit na lee
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"