strúženie krčkov

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

strúženie krčkov

Príspevok od používateľa R »

Potrebujem zmenšiť hrúbku steny krčku puškovej nábojnice, odporúčate strúžiť zvonka týmto bazmekom http://kmshooting.com/tools/holding/sta ... utter.html alebo klasicky výstružníkom zvnútra ?
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Zvonka!!!

Km shooting je O.K. mam niekolko rokov absolutna spokojnost
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Častejšie sa to robi tým bazmegom alebo podobnými "toys" . Pokial budeš pravidelne používať expander či už ako samostatný nástroj alebo ako "guličku" na tŕni pri odzápalkovaní, vnútorné opracovanie krčka nebude potrebné. Mať dokonale symetrický krčok z vnútra aj z vonka je už BR kvalita prebíjania a nato treba mať aj komoru. Pri väčšine sériových zbraní je to zbytočné. Ak uvažuješ nad KMS určite choď do konfigurácie pre vŕtačku a nezabudni na ich expander.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Nejde mi o BR presnosť, nemám na to zbraň, ale skôr o výdrž, aby hilzňa po opracovaní vydržala čo najviac prebití. Riešim "obsolety" čo ťažko zohnať prekalibrovaním z inej a po kalibrovaní mám stenu 0.6mm hrubú. Nie sú po takom vonkajšom okružnom opracovaní krčky náchylnejšie na utrhnutie po obvode ? No a ešte jeden dotaz, strúžiť pred alebo po žíhaní ?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Sustruzenie ma byt zavrecny krok, anelacia, formatovanie a pod vsetko predtym
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ďakujem za info
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Inak ak neriesis presnost ale zivotnost tak to sustruzenie kludne vypusti.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Musím, nevojde do komory.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

tak som cez víkend spáchal strúhadlo, ešte musím prebrúsiť nôž na inú geometriu aby bol prechod na konci ostrúženia plynulejší, stále ale mám obavy že sa v tom mieste bude krčok po obvode utrhávať.

Obrázok Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Vzniklo tam pnutie možno by pomohlo tepelne upraviť ,mosadz sa chova pri tepelnej úprave presne naopak ako oceľ.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

bum, ak myslíš pnutím to zvráštenie tak to vzniklo kalibrovaním väčšieho priemeru v mieste kde má hilzňa 0.8mm, pred kalibráciou som vyžíhal, ale po fireformingu to zmizne. Mňa skôr trápil prechod medzi ostrúženým a neostrúženým ale už mám poriešené, nôž nabrúsený pod iným uhlom v ohybe malý rádius.

Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Osústružením vzniká pnutie, neviem presne zloženie mosadze ale v závislosti od percenta zinku sa buď osústruží a následne rekryštalizačne žíha alebo sa sústruží za tepla vtedy pnutie nevzniká, jedine vyskúšať. Zmena rádiusu pomôže ale pnutie neodstráni.

S fireforming skúsenosť nemám ale príde mi to podobne ako žíhanie
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

už chápem jak si to myslel, dík za tip, budem preventívne žíhať aj po ostrúžení.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Upraví to mechanické vlastnosti tej opracovanej časti stou neopracovanou a nemala by sa ta opracovaná časť odtrhnúť. Teraz tam máš vnútorne napätie-pnutie, pohľadom ho nevidno ale spôsobuje lom medzi opracovanou a neopracovanou časťou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"