Prebijanie 8x60R Kropatschek

bullets9mm
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 2 years 8 months

Prebijanie 8x60R Kropatschek

Príspevok od používateľa bullets9mm »

Zdravim,

ma niekto aktualne skusenosti s pebijanim tohto naboja?
Matrice CH4D, nabojnice betram,
strely najlepsie co som nasiel su .329 8x56mmR Steyr, 200gr SP
otazka je aky lovex alebo vectan pouzit a aku navazku...
najdrahsie su nabojnice, preto by ma zaujimalo kolko prebiti vydrzi tato nbc, lebo bola povodne urcena na cierny prach, nie bezdymak ale vraj niekto z tej pusky striela aj mauseracke 8x57 (pravdepod. JR nie moderne IS).

Za kazdy tip budem vdacny :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ch4d sú bez úpravy nepoužiteľné. sú stavané na .323 projektil + 2x hrúbka hilzne v krčku čo je nepamatám koľko. S dia .323 strieľa kropáček smerom dopredu. Lovex D60 alebo swiss BP, všetko iné je hazard, prejdi si české weby. 8x57ir 3200bar, 8krop 2000bar, železo má +-130rokov, originálny spôsob samovraždy. Matrice už máš ? Priemer laufu pomeraný ?
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Tie strely nebudu moc dobre.Su spicate a tie sa nedoporucuju do trubkovych zasobnikov.Ovela lepsie by boli olovene .330/200gr z kokily od Strobla s tupou spicou.Krop ma vyvrt v poliach 7.8-8mm,v drazkach 8.4mm a to je zhruba tych .330.Ma hlboke drazky,lebo je to povodne na olovene strely,neskorsie ovinute este papierom.Potom presli na celoplaste a z dovodu hlbokych drazok mali tie celoplaste priemer len .322-.324,aby zamedzili zvysemym tlakom a nadmernemu opotrebeniu vyvrtu.Tak tie celoplaste .329 nebudu dobre,aj keby mali tupu spicu.Ja ked som mal kropacka,pouzival som SaB poloplaste .323,alebo odliate zo svojej kokily 8.4mm 240gr,ako boli origo.Prach D060,25-26gr.Cierny som nepouzival.
Este sa robili nbc preformatovanim a zrazenim hrany tanierika .348wincester,ktore boli dostupnejsie.
Prebiti to vydrzalo 40-50x.Su tam nizke tlaky.
Naboj 8x57 do komory nevojde,tak tam by som sa nebal,ze si niekto ublizi.Skor by som povedal,ze sa pouzivaju nabojnice 8x57(skor 7x65,ci 7,62x54) na vytvorenie kropackovych nbc.Aj my sme to tak robili,ked sa nedali zohnat origo nabojnice.Teraz sa daju kupit,ale majitelia kropackov zasa skucia nad cenou a formatovat 7ky,ci mosinaky sa im nechce a tak im flinty visia na stenach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"