Prachovač LEE

tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ano umim cist. Si jeden z mala, komu ten prachovac jeste funguje. Na You Tube je hromada videi, kde je mozne videt, jak zabrusuji vodici plochy, stycne plochy a samotne disky na brusnych kamenech a nasledne je jeste jemnou brusnou pastou lapuji, aby docilili tesnosnost prachovace a jeho dobrou funkci. Ale to na veci nic nemeni, ze tento prachovac je naprosto nevyhovujici pro pouziti tazatele. Ten chce prebijet 9 mm Luger, ale aj puskove naboje. A to na tomhle prachovaci jde dost spatne. Bud by musel prach davkovat na vic davek, nebo by musel dokoupit KIT na puskove navazky, kdy se pouziji dva disky na sobe. Pro puskove naboje dost neprakticke a nepresne.
Takze doporucovat tenhle prachovac pro puskove naboje neni zrovna idealni.
Nevim, jak velke naroky mas na svoje puskove naboje, ale na tomhle prachovaci bych ja osobne svoje puskove naboje neprebijel. To bych radeji davkoval prach rucne panvickou.
Lee Auto Drum je uplne nekde jinde. Jak konstrukci, tak funkci davkovani. Kostrukcne vychazi ze stolniho prachovace a je doplnen o mechanizmus ovladani nabojnici pres prachovaci matrici. Tady je vyhoda, ze se da pouzit jak jako stolni prachovac, tak na viceoperacnim lisu, tak i na jednooperacnim lisu. Takze kdyz by tazatel casem chtel poridit treba viceoperacni lis od LEE, tak muze pouzit tenhle prachovac. Dalsi vyhodu vidim pro puskove naboje. Kdy si na bubinku nastavis presnou hodnotu prachu a nabojnici naprachujes na jeden ukon. Takze to pro nej bude daleko presnejsi, pohodlnejsi a cistejsi prace.
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

ano...chalani moji...nechcem aby vznikla taka tvrda vymena nazorov na tuto temu...ved ide o skusenosti kazdeho,ako aj o stasti pri nakupe materialu a jeho kvalite...dakujem,ano,je to tak ...rozhodol som sa pre LEE auto - drum...jasne,cital som fora,ale sam s tym nemam skusenosti,preto som vas poziadal o radu a nazor...a nie aby sme my prebijaci isli proti sebe...nas je tak malo...a este sa budeme medzi sebou fikat a hadat sa???to nie...ale mam este otazku...predavaju spolu prachovac na 9mm luger ten drum???lebo vidim ze maju sadu drumov na rozne kalibre...pozistujem kde su zaujimave ceny a kupujem obe...prachovac aj nahr,drum...dakujem
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

V odkaze na strankach Strobl.cz je napsane, ze v zakladni sade jsou dva drumy a davkovat lze od 1-80 gr. Takze ano uz v zakladu muzes prebijet 9 mm Luger. Dle meho nazoru ty zakladni drumy maji velky rozsah nastaveni. napriklad Prvni drum 1-40 gr, druhy drum 40-80. Takze pokud bys chtel casto menit navazky, tak bys musel nastavovacim sroubem menit navazky. Proto je mozne dokoupit dalsi drumy, kde bude rozsah mensi. Napriklad.
1. 1-20 gr.
2. 20-40 gr.
3. 40-60 gr.
4. 60-80 gr.
Takhle bys mel prvni drum nastaveny na 9 mm Luger, treba 4,5 gr. Ba9 a abys pri prebijeni pusky nemusel menit nastaveni, tak vezmes druhy drum, kde mas nastaveno treba .223 rem. 24,5 gr. DO73,5.
V popisu k sade dalsich drumu je psano.
Dvě velké a dvě malé jemně nastavitelné odměrky (drumy) umožňující plynulé nastavení prachové navážky od 1 do 80 grainů.
Malé drumy jsou vhodné pro ráže od 25 ACP po .223 Remington. Velké drumy lze použít pro ráže od .223 Remington výše, jsou schopné pojmout i velké magnumové navážky.
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

to tomas fuk...super za vysvetlenie...dakujem...tak si to objednam aj s tymi drumami nahradnymi,kvoli kamosovi polovnikovi...nech platim jeden balik s dvomi tovarmi...vdaka... :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Trošku ti to zamotám :D. Mne sa osvedčilo kúpiť viac prachovačov a neprekladať1kusok z matrice na matricu podľa kalibru a furt nastavovať šraubovať atd... Takto keď prebíjam napríklad 45ku a potom 357mu nemusím nič dolaďovať a náboje mam stále rovnaké. Radšej kupim 2x prachovač ako diely na prestavbu :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...práve preto sú tam tie vymeniteľné drumy, ktoré sa prehadzujú jednou skrutkou. Nastavíš navážku, označíš drum samolepkou a máš to na prehadzovanie v jednom prachovači. A ten môžeš prehadzovať z matrice na matricu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Veď hej ,ale stoja zhruba polovicu prachovača. A rozsah je pre mňa dosť mimo v popise píšu 2x veľké 2x malé. Už ten veľký od prachovača nevyužijem tak pre istotu kúpim ďalšie veľké dve :D
Schnellwechsel-Dosiereinheiten als 4er-Set für LEE CLASSIC und AUTO DRUM Pulverfüllgeräte

Schnellwechsel-Dosiereinheiten ermöglichen es, die Pulvermenge für verschiedene Kaliber voreinzustellen und die Dosiereinheiten bei Bedarf einfach auszutauschen.

Eigenschaften:
•4 Schnellwechsel-Dosiereinheiten aus Kunststoff im Lieferumfang enthalten
•2 kleinere Dosiereinheiten für .25 ACP bis .233 Remington
•2 größere Dosiereinheiten für .233 Remington bis zu Magnum Hülsen
•Alle Dosiereinheiten können in 1 grain Schritten justiert werden
•Kein zusätzliches Werkzeug erforderlich

Als LEE Precision Fachhändler erhalten Sie bei uns auf alle Geräte und Zubehör die LEE Garantie.
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

to bum...nezamotal si tu moju gebulu...pretoze ja som naozaj v skutocnosti uvazoval mat dva prachovace,nakolko LEE nie je Hornady...preto mam aj dva lisy...jeden na "spinavu robotu"ako je odkapslovavanie atd...a druhy ocelovy na "cistu robotu"...navazka a strela atd...tie lisy ma nestali vela,snad este jeden kupim a budem mat Koloseum... :lol:puskove este pockaju,nakolko riesim teraz zapalky Berdan a potom sa uvidi ako dalej...inac som "nachystany"sa zazimit ako medved aj s hodinarskym sustruhom...na kaliber 7,62...hmmm...hmmm... :roll:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

To BUM: Ale tak on chce casem prebijet aj puskove naboje, takze ty dalsi dva velke by mohl vyuzit. Kdyz koupi prachovac, ktery ma v zakladu jeden drum na pistole a druhy drum na pusky a k tomu ty dalsi ctyri drumy, tak byde mit ve finale tri drumy na pistole a tri drumy na pusky. Takze kazdy si nastavi na urcitou razi a pak uz je bude jen prehazovat.
Mit vic prachovacu je taky reseni, ale drazsi.
Ale necht se rozhodne sam, co koupi. Rady dostal, tak uz je to jenom na nem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"