9mm Luger

50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

A navyše sú drahšie.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

A tvrdšie. Nemusí ti ich dobre napichovať, budeš mať zlyhávky.
rolee
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa rolee »

Zabudol som napísať, že sa kúpili omylom. namiesto SP mi priniesli SR... :evil:
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Tak ich radšej vymeň (preventívne...). :wink:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

DeSade napísal:Ahojte, prebíjate niekto deviatku s brokovnicovým prachom? Zaujímajú ma skúsenosti, cenné by boli priamo aj navážky a rýchlosti pre 9 g strelu. Podľa amerických fór by to nemala byť žiadna exotika. Uvažujem použiť S011 Lovex .
Ide to viac ako dobre. Horenie čisté, bezoblačné :lol: Prejavy pretlakovania som na zápalkách nepozoroval. Pod 140 grn FMJ guľku toho sypem 4 grn. Rana veľmi fajn, nízky zdvih ústia: mission accomplished :P
Avšak bacha, určite by som neodporúčal toto palivo pre začínajúceho prebíjača.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

DeSade napísal:..Pod 140 grn FMJ guľku toho sypem 4 grn.
..podla toho (vlastneho :) ) prispevku ktory citujes predpokladam ze tam sypes tu S-011tku. Radsej to upresni lebo brokovnicovych prachov s ktorymi sa "daju" laborovat pistolove raze je viac (napr aj D-013).
Ale aj tak mi pride ze tam toho sypes dost. V tabulkach ma Lovex pre 140gr FMJ strelu uvedene rozpatie navazok 2,9-3,3gr .. sypat tam 4,0 je uz dost trufale :D
Ustovku si meral?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Meral, PF 126, tabuľky sú tak na to aby si nimi podložil monitor, prípadne rozviklaný stôl, inak povedané sú alibistické. ... S tou spomínanou navážkou to malo okolo 118 PF. Zatiaľ sa bavíme o S11, na rad prichádza D30.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

DeSade napísal:.. na rad prichádza D30.
*S30

..no ja neviem. Pozeral som si aj tabulky Accuratu a S-011tka je vykonovo niekde medzi ich Nitro 100 a Solo 1000 - a zodpovedaju tomu i navazky. Sleduj si tie tlaky lebo podla mna sa hras s ohnom :D :wink:
http://www.accuratepowder.com/wp-conten ... _Web-1.pdf

Mozno Ti nepoviem nic nove, ale pri rychlejsich prachoch (ako su aj brokove) ma Pmax rychlejsi nastup nez u pomalsich a tak byva nepisanym pravidlom ze davaju aj nizsie ustovky. 140gr nieje lahka strela a tak tvoja snaha vyzmychat z nej PF 125+ moze bezpecne fungovat len do urcitej chvile (lebo Pmax).
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

S30, jasné, dik za opravu. Jasné, tieto veci o prudkom náraste P treba stále opakovať.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

theplaky napísal:
DeSade napísal:.. na rad prichádza D30.
*S30

..no ja neviem. Pozeral som si aj tabulky Accuratu a S-011tka je vykonovo niekde medzi ich Nitro 100 a Solo 1000 - a zodpovedaju tomu i navazky. Sleduj si tie tlaky lebo podla mna sa hras s ohnom :D :wink:
http://www.accuratepowder.com/wp-conten ... _Web-1.pdf

Mozno Ti nepoviem nic nove, ale pri rychlejsich prachoch (ako su aj brokove) ma Pmax rychlejsi nastup nez u pomalsich a tak byva nepisanym pravidlom ze davaju aj nizsie ustovky. 140gr nieje lahka strela a tak tvoja snaha vyzmychat z nej PF 125+ moze bezpecne fungovat len do urcitej chvile (lebo Pmax).
Mne by tak stačilo tesne nad PF 126. Ale vidím, že podľa tbl. je to skôr tesne pod.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Dobrý, pozdravujem a chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosť s výrobou streliva 9 mm Luger pre Sa vz 24/26 s hlavňou od Balka na tento kaliber. Kúpil som si to ale bežné prachy a navážky veľmi dobre nefungujú. Skúšal som zvýšiť prachovú navážku na horné hranice doporučených navážok Vectanu Ba9 aj Lovexu S020 ale funkcia zbrane nieje veľmi spolahlivá aj ke´d podstatne lepšia ako ke´d som tam prvý krát nabil bežné pištolové Lugre. Asi mi treba ísť do karabínového prachu. Niečo som o tom prečítal, asi by bolo dobré Lovex D037.1, prípadne ak máte niekto skúsenosti s inými navážkami budem rád ak mi poradíte. Mám 7,5 a 8 g gule FMJ od SB a 8 a 9,5 gramové EPRX od Mongela....komolý kužel. vďaka
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Tá 24-ka ti závadí? Seká, neobťahuje správne, guľometí? Ak je tam pôvodná pružina, bude to chcieť Opeňácke navážky
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

<OT>Treba sa pozrieť do literatúry, čo znamenalo prekonštruovanie Sa 23/25 na 24/26. Nebola to iba výmena hlavne ako sa niektorí naivne domnievajú!
Preto na návrat k pôvodnému kalibru nestačí vymeniť hlaveň a nalaborovať náboj. </OT>
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ano, seká nábojnice v okienku, gulometí. Po zvýšení navážky sa to podstatne zlepšilo ale nieje to na 100% spolahlivé. Najlepšie išli ľahké strely napr 8 gramové FMJ a 4,9 grainu Ba9....to je ale max, ďalej ísť nechcem. Zbraň by to vydržala, len sa bojím o hlaveň. Pri 4,9 grainu a 8 gramovej guli FMJ boli len sem tam škripnuté hilzne v okienku. ten Lovex čo som spomínal ma zaujal, že je pre karabíny tak či s tým nemá niekto skúsenosť. Lebo neviem či niekto prebíja a striela Stribog alebo inú 9 Luger karabínu. Možno má podobný problém.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Prečo nechceš ísť ďalej? Máš už vypuklé zápalky? Či iný prejav privysokých tlakov? Skús rýchlejšie strely, možno to pomôže.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"