Matrice

friendly_hertz

Matrice

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Máte niekto skúsenosti s matricami Forster - Bonanza, používa ich niekto z Vás na Benchrest prebíjanie?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ahoj,,,gunsl. ma osadzacku a spokojnost,,, ja som doviezol kamosovi 8x68S a spokojnost,, ja ich mam objednane na 6,5-284 a verim ze budem spokojny :) odporucam ti tuto kombinaciu ak nechces kupovat drahsiu sadu od reddingu:
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=742316
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=119880
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=114522
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=150864
+ pripadne dalsie bushingy, podla toho ake budes mat nabojnice
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

mám ich v .223 sú v pohode,takže spokojný
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

"odporucam ti tuto kombinaciu ak nechces kupovat drahsiu sadu od reddingu: "

No práve kvôli tomu som zvažoval Bonanzu, že možno by mi pri menších nákladoch vynahradila Redding. Obe sú super firmy podľa mňa, takže cena hovorí v prospech Bonanzy. Redding bude asi o máličko lepší, ale zase neviem či do tej miery, ako je cenový rozdiel ...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Do tej mieri urcite nie ,,,Redding ma dokonca horsie vyriesene nulovanie na osadzacke,,, na Forster osadzacke dokazes zaistit osadzaci trn zatial co na reddingu nie, tam ho iba nastavis imbusakom a ostava ako je,, nikomu sa to nepohlo resp, nikto sa nestazoval nato :) to iba ako doplnok... zase Forster nema mikrometricku NECK matricu ale da sa aj s tym zit
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Hm, dík Turbiak za dobrú informáciu, myslím, že skúsim ten forster, nebude to v podstate na BR, takže by mi to malo bohato stačiť , ešte ma zaujíma, či je tá mikrometrická skrutka taká nevyhnutná pre BR, alebo sa dá s trochou trápenia vystačiť aj s modelom BR bez nej ... Dík
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

NO ja neviem...dal som ti zoznam hore..mikrometricka na krcok nie je nutna.osadzacka je najlepsie ak je mikrometricka...na normalnej sa uhresis..to tak na kropenie z semiauto.ale celkovo sa ucakas na matrice a bushingy od forstera.dost veci je na special order od nich
barak
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa barak »

Chcem prebijat .308 jen neviem:
- nabojnicu na prvej matrici skalibrujem vyrazim zapalku
- musim orezat ked budem pouzivat ako druhu matricu s micrometrickym nastaveni.
- je nutne pouzit zazehlovaci matrici
- je nutne mazat karbidove matrice - dakto pise ze nie je treba

Strielam takticku odstrelovacku do 1000 M.

Dakujem za radu
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

??? z toho co pises mi vychadza ze nemas matrice a este si neprebijal ziadny puskovy naboj, cele co si napisal je blud , bud konkretnejsi
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

PRE BOHA to co je???!!!Normalne som to musel trikrat citat...Kde to strielas na plejstejsne???
honzaaacr
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa honzaaacr »

Zdravím všechny, potřebuju radu. Koupil jsem jednou vystřelené nábojnice - 6 mm BR norma a mám matrice redding - celokalibr. Překalibroval jsem nábojnice a zjistil, že mě nejdou do komory. Po proměření nábojnice, pak jse zkusil i barvu, tak jsou na zadku - větší, jsou přifouklé.
Zkusil jsem jiné matrice RCBS, to stejné. Víc ty nábojnice nedokážu zkalibrovat.Mám je nastavené správně, zkusil jsem i trochu ubrousit držák nábojnice, ale už mě to začalo bourat nábojnici.
Komora je nová a fabrický náboj jde normálně.
Je nějaká finta jak to udělat, nebo je prostě musím vyhodit?? Je to v tom místě mezi držákem nábojnice a matricí




díky za rady
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na niektoré kalibre existuje tzv. Small Base matrica. Skôr sa to však používa v prípade samonabíjačiek, kvôli eliminovaniu problémov s extrakciou pri použití najrôznejších hilzní.

http://www.brownells.com/reloading/relo ... 68895.aspx
honzaaacr
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa honzaaacr »

Díval jsem se, dík. Mám strach, že už to bude moc, ale asi mě nic jineho nezbude. Bud to překalibrovat víc, nebo je vyhodit.

Asi je blbost, že bych zkusil ještě koupit matrici jen na tělo? Ta by měla udělat stejnej rozměr těla jako celokalibr.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Skúsiť to môžeš, ale výsledok je otázny. Prípadne ak poznáš nejakého schopného sústružníka, ktorý by ti takú matricu vyrobil na mieru tvojej puške.
honzaaacr
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa honzaaacr »

zkusím to, ale levnější bude koupit nové nábojnice. dík
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"