.45 ACP

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

.45 ACP

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Pani prebija niekto 45 tku ? dajte nejake info o laboraciach skusenosti a pod.
a este otazka, laduje tam niekto FMJ ? nasiel som za prijatelnu cenu Frontier FMJ ogival : http://www.alliancze.cz/strela-45-acp-2 ... r/d-69179/
alebo da sa u nas kupit FMJ .45 od Sellier Bellot ?
dik
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Turbi nejdem nejak mudrovat, no vezmi to co mas odskusane ze dobre podava a nedrhne v nabehu. Neuveril by som, ale ked som videl co robili Blazery so spartanom...

ARESacke 200/230gr so vyborne a ked si sam odsledujes navazky tak mas super strelivo. Tie T(C)MJ co uvadzas su velmo sumne, no zdaju sa mi zbytocne. (Nehovoriac ze cistenie po EPRX je parada) ;) Ked som skusal TMJ, tak mi neskutocne spinili polygon.

Edit: BTW s cim to strielas?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

200 grs SWC + Acc.V celkem 7 grs, OAL dle komory
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

200 gr SWC EPRX, 5.2 gr Acc # 2
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

shot
zhori ti 100% prachu ?? nespini velmi pistol ten prach ? neostavaju nespalne zrnka??? diki
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

ACC všeobecne asi nie je najčistejší, ale je mi to jedno. Teraz ho používam. Keď miniem zásobu, na rade je kanister VN 320. Úprimne, percentá som naozaj neriešil. Z 1911ky strieľam max 80-100 nábojov na jeden záťah a čistím po každej streľnici. Ako všetky ostatné, s výnimkou .22LR. Ak by mi išlo primárne o čistotu, 4.8 gr VN 320.
Inak nezmienil som sa minule, ale súhlasím aj s vyššie spomenutými 7gr ACC 5.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Na aký rozmer kalibrujete 45ACP? V manuáli ku Accurate je pre 45acp priemer strely 451 na strelnici kalibrujú na rozmer 452 ako je napísane pri matriciach. Zvlaštne že pri 45GAP je v manualu Acc aj 451 aj 452.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

FMJ - .451, olovo - .452, hrdlo zažehliť na .469-.470
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

shot A dávaš aj ACC2 pod 230grej. strelu? Dal som 5,4grej. a vyšlo mi to na 880 fps ,tak som išiel z navážkou dole na 5grej. ale ešte som ich neskúšal.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

bum
5,0 - 5,2 gr úplne stačí.

Pre 230 FMJ je 5.4 gr AA 2 podľa tabuľky Accurate Arms (vydanie 3.5) maximálna navážka a mala by z 5´´ dať tých 880 fps.
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

pod 230gr strelu Ares RNBB EPRX, dávam 4,7 gr AA2 a v Norincu 1911 A1 ide ako maslo.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zolo Aký máš prachovač ? Ja mam Auto disk od lee ak máš ten ktorú dieru používaš ? .46? Teraz mam urobene náboje v diere ,49 a priemer je to po prevaženi 10 navažok 5gr. Skusim urobiť aj z dierky ,46 predpokladám že priemer bude 4,7grejna. :wink:

45Acp Strely mam Lee2CV MOLDS 452TL-230-2R
http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... rb7o8o3ud4
Kalibrujem ich na 451 podla manuálu Acc dĺžka náboja je tiež presne podla manuálu 1,230inch mohla by byť pre môjho norinka aj dlhšia ale zatial nechávam a zápalky mam od SB škrtím primerane ani nie silno ale ani nie slabo len tak trošku
:D
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

prachovač mám lee perfect powder measure, ale moc ho nepoužívam, bo sa mi pri AA2 dosť zanáša, keďže je to jemný prášok.. Začal som pri navážke 5,4 gr, ale zdalo sa mi to zbytočne silné, tak som klesol na 5 a skúsil som 4,7 a to je paráda.. robím to tou asi najblbšou cestou, že si odvážim prach a ručne nasypem cez lievik. Je to zdĺhavé a nepraktické, ale aspoň viem, že nedám dvojitú dávku.. Inka, aj ja pokukujem po odlievacích kliešťoch :-) teda aspoň pri .45ACP..
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zda sa že sme začali obaja rovnako od 5,4 a ide sa dole :lol: Ja z davkovanim AA2 prachu v Auto Disku nemam žiaden problem ,naštastie. Odlievať .45ku sa určite oplatí v obchode stoja 250strely 230gr olovene od Ar. okolo 20€ to mam odliate za par minutiek. Zlepil som si aj lapač olova takže keď na strelnici dostrieľam olovo vysypem a môžem odliať nove :D
http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... rb7o8o3ud4
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

No, máš to prešpekulované, to sa mi páči :-) A neskúšal si aj neaké iné zliatiny? napríklad menej olova a viac cínu? Mohla by to byť zaujímavá lahká strela.. Ale to zas treba iný pomer prachu, samozrejme.. Do papiera je to v podstate jedno, ale mne by to pokoj určite nedalo.. ako keď som mal EFMJ, tak šup ho do bandasky s vodou :D ale k veci.. AA5 je hrobšieho zrna? AA2 je dobrý prach, ale v mojej prachovnici je, ako mak v mlynčeku..
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"