.45 ACP

Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

tomas fuk - Presne to ma napadlo. Preto ich teraz dolisovávam. Ono jedna vec tu ešte je. Prebíjal som nábojnice zo staršej zásoby kde boli väčšinou S&B a je fakt že išli pomerne ťažko až som občas očakával že ako som ju tlačil a občas keď naraz povolila tak že sa pri tom odpáli v lise.
Zatial som mal zmesku a nebol problém, asi budem musieť začať triediť výrobcov.
A aj to zalisovanie. Neviem lisujem už nejaký piatok a všetko bolo bez problému až do tejto krabičky. Ešte ma napadlo či tie zápalky neboli nejaké fake lebo išli fakt ťažko a mám skutočne pocit, že tie pred tým boli hlbšie, ale môže to byť aj tým že si mi teraz vsadil chrobáka do hlavy a vidím aj to čo nie je.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ja jsem je proto zacal tridit. Bylo to na houby, kdyz jsem mel smesku nabojnic a jedny sly tak moc lehko, ze jsem nemel jistotu, jestli mi vubec zapalkovac podal zapalku. A druhe sly vyrazne vic tezko. Takove prebijeni bylo na houby. Clovek si nebyl jisty. Takhle nahodim S&B nabojnice a behem 10 naboju uz mam zazitou silu pro zalisovani zapalky a jedu konstantne stejnou silou. Okamzite poznam jinou nabojnici, nebo ze by zapalkovac nepodal zapalku. U Magtechu to jde strasne lehce. Tak se musim spolehat na to, ze zapalkovac podal zapalku a jinou nabojnici taky poznam.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Tak som na to prišiel. LARGE RIFLE predané ako LARGE PISTOL. Keďže ich v tej samej predajni u toho samého predajcu kupujem už viac ako dva roky a poznáme sa, nenapadlo ma si to skontrolovať lebo pokaždé bolo všetko v poriadku. Krabička vypadá rovnako....... ale poučil som sa a v pondelok idem vrátiť to čo ostalo neprebité. Tie prebite už asi budem musieť nejak prežiť.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Igrlik napísal:1. Nie sú to puškové zápalky?
...
4. Ak by to nepomohlo, začal by som uvažovať ako zväčšiť energiu úderu:
a) silnejšia bicia pružina (alebo jej podloženie podložkou/-ami),
b) slabšia pružina úderníka.
:twisted:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

JaBr napísal:Tak som na to prišiel. LARGE RIFLE predané ako LARGE PISTOL. Keďže ich v tej samej predajni u toho samého predajcu kupujem už viac ako dva roky a poznáme sa, nenapadlo ma si to skontrolovať lebo pokaždé bolo všetko v poriadku. Krabička vypadá rovnako....... ale poučil som sa a v pondelok idem vrátiť to čo ostalo neprebité. Tie prebite už asi budem musieť nejak prežiť.
To sú kretínovia, tlaky museli byť luxusné...
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

DeSade - Nemeral som, ale cítil som v ruke, že slušne kope. Dávam bežne nižšiu navážku a tieto kopali viac ako bežne, asi ako maďarské MFS. Teraz už viem prečo.
Teraz ale neviem či tých zvyšných prebitých 500 si môžem trúfnúť vystrieľať bez poškodenia HKčka, alebo ich radšej delaborovať pričom pri počte 500 čo mi ostalo by som sa asi zbláznil.
Dávam tam Lovex S011 / 5.1gr / OLA 30,4 / so strelou FMJ LOS RN 230
Naposledy upravil/-a JaBr v 16 Dec 2017, 21:50, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..no ja by som sa asi radsej zblaznil :-)
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Ahojte, pouzivate niekto Lovex S020 ?

Prebijam 9mm s S020 a som pocul z viacerych stran ze mal by som pouzit iny prach na 45 ACP.

Je niekto spokojny s S020 na 45 ACP?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

S-020 je prach s ktorym sa da prebijat vacsina pistolovych razi a 45acp s nim mozes prebijat tiez. Ja do 45ky vsak uprednostnujem D-036, ktory mu je co do rychlosti horenia pribuzny, ale je to dvojzlozkovy prach.
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Dik za odpoved.

Skusim zopar navaziek s S020.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

S020 hori cistejsie,ako D036.By som povedal,ze pre D36 ma 45ACP maly tlak a tak ta36ka nevyhori docista.Tej S020 som daval okolo 6gr pod aresovu strelu 230gr.Aj majitel,co ma 1911ku po mne to tak tiez pouziva.
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Dik za odpoved. a dlzku naboja si dal kolko?

Diky
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ten chyr o tom ze D-036ka v 45ke generuje nizke tlaky som tu uz tusim cital tiez* - ked som sa vsak pozrel do Lovexackych tabuliek tak pre 230gr fmj strelu je pri rovnakej ustovke 260m/s rozdiel v P-max iba 10 barov (s-020=1270bar vs d-036=1280bar) - aj to v prospech d-036.. :wink:

* pisal to sem ketchup na predchadzajucej strane
Prílohy
Snimka_obrazovky_2018-12-08-19-52-29-535-761x234.jpeg
Naposledy upravil/-a theplaky v 08 Dec 2018, 20:13, upravené celkom 1 krát.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

OAL 32-32.1mm strela ares 230gr RN.Dobre funguje a cisto hori aj D032 navazka 4.6gr.Rychlost zhruba o 20m/s nizsia,ako s S020.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Theplaky,ja som nic nevravel o tom,ake tlaky generuje D036.Pisal som o tom,ze pri tak nizkych tlakoch,ako su povolene pre 45acp nehori docista.Cisto mi hori v revolveri 45ke,natlakovana na 2500barov.Teda,nie celkom cisto,ale cistejsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"