.45 ACP

MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Murom SP su dobre zapalky pre .45ACP,aj pre .45long.Spolahlivo zapaluju aj mensie navazky prachu.Na druhu stranu Murom SR sa mi zasa zdaju slabsie,alebo maju tvrdsi plech,ako SaB.Uz som mal s nimi v .45ke par zlyhacov.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.45ACP = LP (nie SP) :wink:
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Omluvam sa :oops: .Mal som samozrejme na mysli LP.Uz mi behali po rozume tie SR,co ma trapia tymi zlyhacmi.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

V usa cca. 10 rokov niektori vyrobcovia valia .45 aj s SP, obcas tie hilzne zabludia aj do nasich koncin a robia zadrzky pri prebijani na automatoch.
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa drescenter »

Takže páni ďakujem za uspokojivé odpovede, mal som obavu čo mi to predal.....Tvrdil, že SaB zápalky nemá, čo som mu ani veľmi neveril a myslel som si, že sa týchto chcel len zbaviť.....Sú to LP, takže by to malo byť v poriadku....
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

6,7gr D036 pod 200gr SWC Pb
10ran na 25m v stoji obojruc z Dan Wesson PM7 (sutazny terc)
Prílohy
received_3170831816364149_copy_450x600.jpeg
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa drescenter »

Ešte k tým MUROM zápalkám...Mal som ich asi 600 kusov, neskutočne zle sa zalisovávali, niektoré sa pri lisovaní rozpadli na dva kusy. Väčšina bola osadená excentricky. Strata asi 8 percent....Čo sa týka spoľahlivosti, nebola žiadna zlyhávka.... Konečne som zohnal SaB, momentálne s nimi prebíjam, urobených 300 kusov a žiaden problém....Ani jedna strata, lisujú sa pekne a bez násilia.....
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Cim to lisujes?Mne sa zatial nerozpadla ziadna.Lisujem v jednooperaku.S LP ziadny problem.Zlyhac zatial ziadny...v .45ACP vystrelenych nieco vyse 2000 ran s tymito zapalkami.Akurat tie SRM maju taky blby tvar,dno zapalky nieje rovne,ale take bombirovane a potrebuju silnejsi uder.....u revolvera problem.
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa drescenter »

Lisujem na Lee Turett, ale SaB mi idú v pohode.....
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Mne turret tiez robil problem s niektorymi zapalkami,tak zapalkujem na jednooperaku tym zapalkovacim trnom a tak nemam ziadny problem so ziadnymi zapalkami.
Zasahy s roznymi laboraciami
20200918_160503.jpg
1.Origo SaB rychlost 220m/s,strielane hned po dvoch valcoch z revolvera,tak presnost nic moc :oops:
2.Ares 200gr swc poplastovane 6.3gr S020 rychlost190m/s asi najlepsia laboracia pre moju pistol
3.Los 230gr rn pomedovane 6.1gr Ba9
4.Los230gr Rn pomedovane 4.4gr S015 rychlost 180m/s tiez dobra laboracia
Strielane na 20m z Hs xds45- 3.3
Este musim skusit tu laboraciu s D036,co tu vyssie dal theplaky.Len mam asi pre ten prach prikratku hlaven.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

To HS-ko ti pri tych ustovkach ktore uvadzas obtahuje spolahlivo?
Pytam sa pretoze mne totiz Dan Wesson PM7 (full size 1911) pri 6,5gr D036 (= cca 250m/s) este zvykol obcas nevyhodit..
Ty zenies zo svojho HSka (3,3") rovnaku gulu (200gr SWC) rychlostou "len" 190m/s. Nezavadi Ti to?
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

No,ja som este neskusil tu D036 zo .45ky.Myslim si,ze kratka .45ka neda taky tlak,aby tam ten prach vyhorel bez zbytku.Ale je to len moj nazor.....lenze ptvrdeny prebijanim .38 a .357cky.
Rychlost ''len''190m/s z mojho Haeska moze byt nejakych 230 z tvojho Wesona.Nezabudaj,ze Haesko je male,ma lahky zaver a tak nieje problem s obtahovanim aj slabsich navaziek.Dan za to je silnejsi kopanec a vecsi rozptyl v origo nabojoch.Zavadu som zatial nemal ani jednu...ale mam vystrelena len max 4000 ran.
Akurat trocha upravujem v matrici tvar striel Los 230gr rn,aby som mohol robit rovnaky oal ako maju origo naboje.tak davam trocha viac prachu,ale sustrel je lepsi,ako ked bol oal kratsi a v navazke menej prachu.Ak sa pravda da o sustrele z tak malej pistolky hovorit.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Theplaky,neskusal si poplastovane strely od aresa 180gr swc?Kolega si ich kupil,ale mame zavretu strelnicu a nemozme ist pomerat rychlosti.Budu strielane z 1911ky do papiera.Ta ma dlhsiu hlaven ako moje xds,tak by to mohlo fungovat aj s tymito lahkymi strelami.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Neskusal - tie 200gr SWC mi od zaciatku lietali nadmieru presne tak som pri nich zostal.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

pouzivate niekto prach rs12 na 45acp? rozmyslam nad nim mat ho ako univerzalny prach aj na 9L aj 45acp.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"