308 win subsonic

Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Wildcat_Hendrix, neexistuje prebíjač so zbrojnou licenciou, pretože držiteľ zbrojnej licencie už neprebíja, ale vyrába strelivo.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Vaquero dakujem ti za spravne pomenovanie...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Že som tak smelý a dovolím si oživiť toto vlákno. Skúšľal už niekto reálne vyrobiť a streliť vlastné subsoniky? Pri prechádzaní Vectan tabuliek pre 308W som narazil na subsonické laborácie s použitím prachu BA9. Napriklad pre 168grs HPBT Sierru 7,7grs. Už som bol skoro rozhodnutý prebíjať, ale! Nasypal som Ba9 do nábojnice "po strelu" a vošlo 29grs. Tých 7,7grs mi prišlo veľmi málo - cca 26% +/-. Nedôjde už k explozívnemu horeniu? Čo som našiel info neodporúča sa menej ako 25%, niekto uvádza 30%. Nové šarže Ba9 sú hutnejšie ako tie minuloročné, a tabuľky čo mám su 2014.

Prebil by som si pár kúskov ale nejak sa mi nedostáva odvahy. Čo to som prečítal o kaboom, hlavne pri 45LC a nízkej navážke a nemám chuť roz.ebať si pušku. Na druhej strane pri .38 Sp som v začiatkoch tiež neodhadol a dostal sa aj pod 25% objemu - streľba ako z airsoftky, po guli v laufe ma to prešlo, ale kaboom sa nekonalo.

Pre horlivých ochráncov zákona - subsonic na 100m je údajne príjemné a presné strieľanie bez nutnosti ochrany sluchu (niečo na úrovni 22LR) , týmto smerom idú moje úvahy. Poľovník niesom a zakázané doplnky na lauf montovať nemienim.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

prebijal som 7,5x55swiss (co je podobny naboj) strelami EPRX Ares. Daval som pod 195grs EPRX strelu 13gr pistoloveho prachu, tusim D036. Krasna malorazka z toho bola, len to nieslo 30cm doprava. Sustrel pekny
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

Aby si sa vyhol uvedenemu problemu dava sa do nabojnice vata. Teda pocul som...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vata sa dava koli tomu, aby prach sedel na zapalke a nebol volne rozptyleny ,cize v horizontalnej polohe po celej dlzke nabojnice.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Dava so obycajna vata ktoru bezne kupis v drogerii, alebo nejaka specialna?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Obycajna vata
- keby si tam dal cukrovu, predrazilo by sa Ti to
(..vraj funguje aj filc, ale typujem ze ten v hlavni na rozdiel od vaty nezhori)

Videl som subsonic (7,62x39) ktory mal vrtanim rozsireny vyslahovy otvor - na cca 2,5mm. Mozno prave z dovodu aby vyslah zo zapalky spolahlivo zapalil aj prachove zrna ktore su v tej poloprazdnej nbc daleko - neviem.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Vďaka za rady. Našiel som laboráciu na 190 aj 200 gr strely 9,3gr Ba9. Strela je dlhšia, prachu je viac ide to nad 30% objemu. Objednal som 195grs EPRX, skusim urobiť 5 s vatou, 5 bez vaty, vysledok dám vedieť. Ešte je alternatíva dvihnuť prachovu naplň, maximálne z toho bude redukovaný náboj ale taky nieje primárny plán.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Klasická vata sa môže pri výstrele upechovať na prechode do krčku a nepredvídateľne dvihnúť tlaky, amíci ju síce bežne používajú v "popolniciach" 45-70, 45-90 atď ale vo flaškách je vraj riziková. Niekto používa dacron. Ja som skúšal v 10.4x42R tento postup http://www.reloadammo.com/rel-location.htm a funguje pokiaľ je to kvalitný 3vrstvák, mäkšie papiere sú náchylné na uvoľnenie pri hrubšom zaobchádzaní s nábojmi, povolia a prach sa presype do priestoru, potom je konzistentnosť v péčku. Inak rovnaký postup s papierovou zátkou sa používal napr. v 45x310R.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ja som k tomu pistolovemu nedaval nic a v pohode
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Rýchly report. S 9,3grs BA9 EPRX 195grs 360m/s. Takže musím uberať, skúsim 9,1grs. Zvukový prejav skutočne malorážkový, sústrel v osi, cca o 40cm pod bežným nástrelom. Testované na 100m. FAL fungoval ako priamoťažná opakovačka, uzáver na plynovom nádstavci zavretý - pozícia G.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Super, som zvedavy na dalsie pokusy/laboracie.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Nie je to zrovna o 308W, ale ma niekto skusenosti a hlavne udaje na subsonic pre kalibre 7,62x54R s 185 gr strelou? Popripade udaje na subsonic 7,62x39 s 125 gr strelou, resp. 7,62x39 s 185 gr strelou?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Dnes vyskusane:
.308win, hlaven 20", 1:11, rezim prepnuty na "opakovacku"
- Gula 178 A-max
- nabojnica lapua (nepodarky co som mal doma), upraveny vyslahovy otvor zapalky na 3mm.
- Prach Lovex D-032

=> Navazka 10,5grs = 402m/s
=> Navazka 10,0grs = 351m/s
=> Navazka 9,5grs = 334m/s
=> Navazka 9,0 = 300m/s

Ak by sa niekto z .300-vkarov chcel zbavit par ks 208grs A-maxov, rad vyskusam navazky ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"