Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 18 Nov 2018, 00:04

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 2 z 2
 [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Prebíjanie 44 RM.. kvalita nie kvantita

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 17 Máj 2013, 13:11 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Nechcem mat blbe poznamky, ale ocividne ti chybaju zakladne udaje o tom ako sa prebija a co vsetko k tomu treba. Ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem. Navrhujem dalej pokracovat a ujasnit si pojmy cez sukromnu spravu alebo odporucujem pozriet nejake stranky ci videa ohladom prebijania.

Matrice: na tvoje/nase ucely jednoznacne stacia LEE 4 sadove karbidove marice. Su to vlastne "formicky", ktore su vnutorne tvarovane tak, aby sa v nich vykonal pozadovany pracovny ukon. Tieto matrice sa pouzivaju takmer u vsetkych rucne ovladanych lisoch, pokial vyrobca konkretneho modelu vyslovne neuvedie, ze do jeho vyrobku treba kupit specialne matrice (Dillon to tak ma).

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 19 Máj 2013, 11:29 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Čo su Matrice viem.. co to som si z netu stihol naštudovat aj ked urcite mi dost info chyba..

PoslaťNapísal: 28 Máj 2017, 22:05 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Téma je už staršia, pre mňa však momentálne nadobudla aktuálnosť, pretože sa mi nazbieralo dostatočné množstvo hilzní, aby to už stálo za prebitie. Vybral som si v rámci kalibru skôr ľahšie strely Sierra Tournament Master FPJ 220grs., ktoré sa už vyrábajú dlho a sú osvedčené ako na terči, tak aj na zveri. O pohon sa postará Vihtavuori N105 a zápalky obligátne CCI 350 Magnum. Doteraz som strieľal najmä fabrické Fiocchi SJSP 240gr., s ktorými som bol spokojný. Od Sierry očakávam rovnako dobré a lepšie výsledky. A to aj pri streľbe na dlhšie vzdialenosti. Ilustračné foto pre potešenie nasleduje (revolver je ešte zahnusený od dostrieľavania Fiocchi SWC 200grs.):

Obrázok Obrázok

PoslaťNapísal: 28 Máj 2017, 22:45 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

lovec, ideš prebíjať kvôli cene, či výkonu? Ináč absolútna fabrická brutalita nie je Fiocchi, ale Geco a Hornady.

PoslaťNapísal: 29 Máj 2017, 09:59 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Kvôli presnosti. Cena sa pri použitých komponentoch blíži cene fabr. náboja...
GECO už nekúpim ani omylom, aby z jedného balenia nevystrelilo 6 nábojov, tak to je trošku silné kafe.

Som zvedavý, čo sa z toho revolveru bude dať vydolovať, mám taký jednoduchší tripod pre streľbu z krátkej s oporou. V Senici som skúšal gongy na dvesto a tristo metrov, ktoré tam mali povešané (zmenšené torzo) a keď som po dvoch-troch ranách odladil eleváciu, tak to išlo v pohode. Uvidím, čo to povie na papier. Hlavný limitujúci faktor budú moje oči a mech. mieridlá.

PoslaťNapísal: 29 Máj 2017, 10:33 
expert

N-105 je dobr volba. Mozno by som to porovnal este s N-110.
Pokial to chces na vykon tak by som u 4" iiel do tazsej strely, ale aj takto to svoju robotu urobi.

Pokial s tym ides skusat long range revolver tak ti asi nemusim predstavovat studie, ktore tomu venoval Elmer Keith. Ja som si od neho zobral tie rysky na muske. Na 200m s 500 SW Mag. bez problemou zasahuje torzo.

PoslaťNapísal: 12 Apr 2018, 23:07 
častý prispievateľ

aký minimálny twist je potrebný na ustabilizovanie tejto strely ? https://leeprecision.com/mold-6-cav-c430-310-rf.html

Moderátori: yarco, electron, Jack

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 2 z 2
 [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 1 hosť