Ako rozoznať plynovku od skutočnej

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
eager_dewdney

Ako rozoznať plynovku od skutočnej

Príspevok od používateľa eager_dewdney »

Zdravím, ako rozoznáte plynový revolver od ostrého? Nemyslím teraz pri útoku, ale keď vám dajú do ruky jeden plynový a druhý ostrý. Vďaka
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Precitas si kaliber :)
Ak tam bude 9x19 lugger tak plynak to nieje :)
eager_dewdney

Príspevok od používateľa eager_dewdney »

Zlomizub napísal:Precitas si kaliber :)
Ak tam bude 9x19 lugger tak plynak to nieje :)
diki, a u ostrej je vždy písaný kaliber, alebo sa môže stať, že tam nebude písaný kaliber a pritom to bude ostrá?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Pozries do hlavne a uvidis tam prepasku u plynoveho.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

gordon25 napísal: diki, a u ostrej je vždy písaný kaliber, alebo sa môže stať, že tam nebude písaný kaliber a pritom to bude ostrá?
Pri starších vojenských zbraniach (aj niektorých novších) kaliber nie je na zbrani uvedený.
Čo sa týka prepážky v hlavni - u revolveru niekedy nemusí byť, lebo tam nie je potrebné zvyšovať tlak na opätovné automatické nabitie ako pri pištoli. Hlaveň však potom býva menšieho priemeru ako komora a je vyosená mimo stredu komory. No a pri typických plynovkách je vnútri ústia závit na naskrutkovanie nástavca na vystreľovanie zábavnej pyrotechniky 15mm. :twisted:
slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa slimaaak »

gordon25 napísal:Zdravím, ako rozoznáte plynový revolver od ostrého? Nemyslím teraz pri útoku, ale keď vám dajú do ruky jeden plynový a druhý ostrý. Vďaka
http://www.youtube.com/watch?v=3jd5S6-ei5k

Kultova scena z filmu Podfuck...ale neskusal by som to...
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

vanto napísal:Pozries do hlavne a uvidis tam prepasku u plynoveho.
len dúfam, že nie z prednej strany hlavne... :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Zlomizub: ak tam bude 9x19 luger, tak mi daj kontakt na majiteľa, pretože Taurusa 905 by som aj kúpil.

bajec: Nauč sa tých pár značiek plynových zbraní, keď tam bude Zoraki, Bruni, Kimar a ja neviem čo ešte, tak to je plynovka.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

Zoidberg37 napísal:bajec: Nauč sa tých pár značiek plynových zbraní, keď tam bude Zoraki, Bruni, Kimar a ja neviem čo ešte, tak to je plynovka.
Poznám značky plynoviek...mám ich dokonca pár...reagoval som na to pozeranie do hlavne...do hlavne sa pri zloženej zbrani nikdy nepozerám, do ostrej ani do plynovej :!: A pokiaľ by som chcel rozoznávať ostrú zbraň od plynovky pri situácii, že ňou niekto na mňa mieri, tak by mi asi nepomohli značky plynoviek, skôr by som si asi všimol hlaveň bez vývrtu a závit na ústi hlavne... :lol:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

bajec: otazka na zaciatku vsak znela, ze ako rozoant ostru od plynovej ked ju dostanem do ruky, nie ked nou na mna niekto mieri. A v takom pripade ju staci rozobrat a kuknut do hlavne.

Ina situacia je ked nou na teba niekto mieri, to si netrufnem povedat ako to s istotou urcit.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

vanto napísal:bajec: otazka na zaciatku vsak znela, ze ako rozoant ostru od plynovej ked ju dostanem do ruky, nie ked nou na mna niekto mieri. A v takom pripade ju staci rozobrat a kuknut do hlavne.

Ina situacia je ked nou na teba niekto mieri, to si netrufnem povedat ako to s istotou urcit.


...no veď len na to pozeranie sa do hlavne som reagoval...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

bajec napísal: Poznám značky plynoviek...mám ich dokonca pár...reagoval som na to pozeranie do hlavne...do hlavne sa pri zloženej zbrani nikdy nepozerám, do ostrej ani do plynovej :!: A pokiaľ by som chcel rozoznávať ostrú zbraň od plynovky pri situácii, že ňou niekto na mňa mieri, tak by mi asi nepomohli značky plynoviek, skôr by som si asi všimol hlaveň bez vývrtu a závit na ústi hlavne... :lol:
Fakt len asi ..........
Vezmi príklad situácie , keď vidíš iba siluetu zbrane a nemáš proste šancu si absolútne všímať , či má - nemá tie závity a vývrty .
Riešiš vtedy úplne niečo iné , ten normálnejší bude skôr uvažovať o ostrej variante .
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

tak som to aj myslel...ale nakoniec sa rieši len rozoznanie na stole položenej plynovky a ostrej...aj preto tam bolo to asi...pri tej situácii ako píšeš, by som sa asi posral...asi :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Pod pištoľou som ešte nestál , ALE taká 58-ka je iná káva . :roll:
Na muničáku klapol záver strážneho ...kua , že jak mi stiahlo polky ... :wink: :evil:
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

ja som už stál pod pištoľou...respektívne ležal...kontrola PMJ... :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"