Nabojka jatečná 9mm

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Nabojka jatečná 9mm

Príspevok od používateľa mardzo »

Zdravím.

Pred nedavnom som kupil plynovku Zoraki R1 Revolver v saten prevedení. Mam odskušané na revolvery Alfa Proj (plynovka) jatečne naboje 9x20mm 2 stupna s červenou špičkou. Tieto naboje maju dosť silný akustický efekt. Našiel som ale nabojky 9x27mm jatečne s modrou špičkou 4stupen a čiernou špičkou 6stupen. Aj ked sa zmestia do bubienka zaberu takmer 2/3 dlžky bubienka. Predpokladam že su dosť silne a mohlo by prisť k poškodeniu.Vyrabaju sa aj tie 9x20mm s vačším stupnom ako 2? Požil niekto už taketo nabojky v revolvery,teda v plynovom? Vid odkaz:http://www.armpek.sk/detail-produktu/ja ... modre.html
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Najskôr môžeš prísť k úrazu ty alebo aj niekto iný . Pokiaľ viem tak plynovky nie sú konštruované na jatočné strelivo . :roll:
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

To my je jasné. Ako vraím stou Alfou som vystrielal 50ks stou červenou špičkou a v pohode. Ale už budem požívať len od Waltera 9x17mm.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Bacha na to, jatočné náboje majú nielen rôznu dĺžku (v daných kalibroch), ale aj rôznu laboráciu prachu (v rovnakej dĺžke). Je to preto, že existujú jatočné "nástroje" s rôznami trnmi (s odlišnými hmotnosťami, priemerom, ...), ktoré sú určené na rôzne zvieratá. Preto je nutné použiť jatočný náboj potrebnej energie na použitie v tej-ktorej jatočnej zbrani.
Ak si ale videl jatočný nástroj "ťažšieho" kalibru, tak ti musí byť jasné, prečo (najmä silné) jatočné náboje nepatria do plynovky. A už vôbec nie do zliatinovej. Energia črepín pol metra od ksichtu je ešte sakramentsky veľká... :shock: :evil: :?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

You are not a SEAL until you taste Italian steel.
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Ok. Chcel som si to len ujasnit. Takze budem pouzivat len nabojky urcene nato. No ale este jedna vec. Niekedy sa my stava ze nabojky(vtej Alfe)sa zaseknu v bubienku a nieje mozne ich vyrazit tym vyrazačom. Musim pouzit mierne nasilie tj medena gulatina. Ked vystrielam prvu sadu 6 nabojok este idu v pohode no a druha tam sekne 1 alebo 2 nabojky. Stalo sa my to aj na Flobertke Alfa po druhej serie 9 nabojov sa jeden sekol tak ze som musel nabohnicu vyrazit az doma. U nabojok by som to pochopil ale u nabojov flobert my je to cudne.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pravdepodobne mas od vyroby "odflaknute" komory valca. Nemas ich zalestene. Prvy vystrel ti komoru zaspini, ty nasledne vlozis novy naboj a nasledny vystrel ti to cele zapece.

Riesenie je jednoduche a to vylestit komory valca. Len neviem ci je to pri tejto kategorii zbrane rentabilne.
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Mne nejde o peniaze,kde my to prelestia alebo akoby som to spravil svojpomocne? Obe Alfy su v nicli.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Takto:
https://vimeo.com/43134232
namiesto honovacieho kartacu pouzi nylonovy pribaleny na cistenie. Na kartac nanes frajerkyn Ciff alebo Toro, ci Zuzku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"