Plynovka EKOL - aký má údernik?

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
friendly_thompson

Plynovka EKOL - aký má údernik?

Príspevok od používateľa friendly_thompson »

pozdravujem vospolok, chcem sa opytat, ci mi neviete povedat, nikde som to nevycital, ze z akeho materialu maju plynovky ekol uderniky.viem, ze niektore plynovky maju bud cele uderniky z ocele,alebo aspon ocelove platnicky aby sa to tak skoro neopotrebovalo. ma niektora verzia od ekolu, takto riesene uderniky,alebo su komplet vsetky modely ekol, len na par vystrelov?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

friendly_thompson

Príspevok od používateľa friendly_thompson »

tu debatu som precital, kus so m to tu prebehol, ale nenasiel som odpoved na moju otazku, tak som sa preto opytal priamo, ze ci to vobec nejaky ekol ma, alebo nie...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Niesom si istý či som správne pochopil. Ty sa nepýtaš na úderníky, ale na bicie kohúty. Ekol nemá oceľové bicie kohúty ale má v nich zalisované oceľové segmenty.
friendly_thompson

Príspevok od používateľa friendly_thompson »

mas pravdu, ja som to poplietol :lol:

hej, ten bici kohut, je zo zliatiny... tak, sa opravujem, jedna sa o bici kohut. takze kazdy ekol v nom ma nalisovane tie ocelove platnicky aby sa to tak rychlo neopotrebuvalo?

v tejto teme:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=4173


uzivatel Igrlik pise ze v ekole je z mäkkej zliatiny a opotrebuje sa. neviem ale ci to mysli iba v danom modely,aky tam preberaju,alebo je to na vsetkych ekoloch? ja som si vyhliadol Ekol Special 99 REV II, ma ju niekto? ako je to konkretne u nej?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tu vidíš, že má v kohúte oceľovú vložku: 8:54 https://www.youtube.com/watch?v=TEqz9Vu1uM0
friendly_thompson

Príspevok od používateľa friendly_thompson »

super, presne toto som chcel vidiet. tu to pekne vidno. takto to neukazal nik... no dobre, tak si tento kupim. a este skor nech ukoncme temu, tak som cital, ze ludia tu riesili aj povrchovu upravu. ze kazda inak vydrzi. tak ktora je teda njantrvacnejsia? titan, nikel, chrom, matna cierna, ci ktora? ci kazda ide rovnako rychlo dole??
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Zrejme akákoľvek povrchovka vydrží na plynovke dlhšie, ako jej mechanické časti. :mrgreen:
Samozrejme - záleží od intenzity a spôsobu používania: či bude viac nosená alebo viac búchaná... :idea:
Používateľov profilový obrázok
Ruzer
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Ruzer »

Mam Ekol Tuna nieco vyse 3 rokov a povrchovka je v 100 % stave. Ale kladivko ma drobnu preliaceninu v mieste narazu na zapalnik, velmi tomu nepomaha ani ten ocelovy segment . Mam z nej vystrielane necele dve krabicky. Nosena a strielana je zhruba rovnako. Ktovie kolko este vydrzi, ale pri cene 45 € to je uplne jedno.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Mam jeden historicky kusok Bruni 92. Kupovana v roku 2000. Povrchove ciernenie je uz davno sive a otlacok udernika na kladive je pekne hlboky. Vystrielanych asi tiez dve krabky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"