Pre všetkých "antiplynovkároch"

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Tento problem sa da vyriesit zbranou vo viditelne vacsom kalibri. Ked bude kukat do 500S&W nebude spekulovat, ani mysliet, rovno sa pos...e. :D
Teraz vazne. Je moznost pred nim obtiahnut a ked uvidi ostry naboj na zemi tak pochopi, len tym stracas cas a mas o "argument" menej. Kazdopadne treba pri noseni zbrane ratat s tasenim a pri taseni so strelbou...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ferri719 napísal:Je moznost pred nim obtiahnut a ked uvidi ostry naboj na zemi tak pochopi ...
Netvrdím, že to nemôže takto zafungovať, ale šanca úspechu tohto postupu je imho dosť mizerná.
Keď uvážim možný povrch, osvetlenie, vzdialenosť medzi útočníkom a obrancom atď.
Aká je asi pravdepodobnosť, že útočník bude ochotný a schopný odtrhnúť zrak od hrozby (ergo tvojej zbrane a tváre) a venovať dostatočne detailný pohľad náboju ležiacemu niekde na zemi povedzme 5 až 10 metrov od neho?
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Viem, ze to nie je najstastnejsie riesenie, ale je aj tato moznost. Ak je zaporak rozbehnuty ku mne s nozom v ruke nie je co riesit. Ak je 6 a viac metrov odo mna a "diskutuje" tak je to jedna z moznosti. Osobne by som to neriskoval, len som poukazal aj na takuto moznost.
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to crossbowhunter

nechapem preco trocha nepouvazujes myslim ze neuvazujes celkom spravne . za prve preco by si mal ostat stat na mieste ked celis utoku nozom ? na prvotne zastavenie utoku mozem pouzit pushkick napriklad alebo tzv stop kick dalej pokracovat par vystrelmi z plynovky a premiestnenim sa do inej pozicie alebo pokracovat utekom . pripadne ak spozoruiem utok vcas tak najprv vystrelmi a ak sa cez to dostane predsa len pokracovat stop kickom a vytiahnutim este dalsej zbrqne napriklad noza . su priestory kde si nemozes dovolit strielat ostrym strelivon napriklad priestory diskotek . ochranka si jednoducho nemoze dovolit strielat ostrou . ak chces byt uspesny obranca musis mat aj fighting skills proste a nie sa spoliehat iba na zbran sqmotnu ci uz pouziv ostre alebo nonivamid strelivo . dalsia vec preco by hned mal niekto po tebe strielat ? som drzitelom zp ale veru rozmyslel by som si ci vystrelim keby aj zrovna ze som svedkom incidentu kde niekto vytiahne zbran . zbran ma zivi , som ochrankar a nebydem strielat okamzite po kazdom kto na niekoho vytasil zbran na ulici ked sa ma to netyka . prosim toto si uvedom takto uvazuje vacsina ludi .
dalsia vec teleskop plus kaser . nonivamid je podstatne ucinejsi ako oc sprej . vlastna skusenost . teleskop je zasa silno precenovany na beznu osobu je aka taka ucinnost ale na fyzicky dobre disponovaneho cloveka je to velka bieda . nie je to tak ucinne v reale ako ti kazdy instruktor bude svätoo sväte tvrdit . lepsia moznost obrany je rozhodne plynovka(nonivamid 120 mg + noz . samozrejme bojove umenie fu
ll contact box muay thai mma . to co si napisal su skutocne tvoje nazory alebo to mas len naucene od roznych ludi z for ? neber to ako utok na tvoju osobu len diskutujeme jo . plynovka je perfektny pomocnik na sebaobranu . napriklad pre ochranku nocneho klubu a pod .
Naposledy upravil/-a friendly_lamport v 07 Aug 2014, 02:51, upravené celkom 1 krát.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

to venum :
v tomto ti budem oponovať. nejakú dobu som si ešte popri škole privyrábal učením bu a sebaobrany. mám svoje odbojované jak na tréningoch, tak mimo nich. účinky oc spreja a slzáku mám otestované aj na sebe.
v prvom rade považujem v prípade že spozoruješ agresiu v jej počiatku za velmi nešťastné tasiť zbraň, či už je to plynovka, alebo ostrá nehrá rolu, pretože to vôbec nemusí byť útok ( hlavne ak je okolo vela ludí, budeš sa čudovať kolko rôznych verzií výpovedí bude, taká je prax ).
prečo by po tebe hneď mal niekto strielať? čo ak ten strelec bude zrovna v dráhe za útočníkom? to znamená že pôjdeš napríklad po chodníku, proti tebe útočník s nožom a za ním ďalší ludia. ten čo bude za útočníkovým chrbtom dosť pravdepodobne neuvidí nôž v jeho rukách, ale je velká šanca že uvidí zbraň v tvojich rukách. tam by už tasil každý kto sa má aspoň trochu rád, má so sebou, ženu, dieťa alebo niečo podobné.
samotná obrana nožom je velmi problematická v praktickom využití. len velmi ťažko obhájiš že niekto na teba vytiahol nôž a ty si mu rozrezal stehno, bodnutie do brucha, alebo niečo iné. hlavne ak nepoškodíš svalstvá, alebo šlachy, tak šok z krvácania nastane až behom niekolko sekúnd, do tej doby sa môže stať kadečo. tiež si treba uvedomiť že rezná rana v rýchlosti nemá v podstate efekt bolesti. ani si ju neuvedomíš. ak máš na to iný názor, mám dosť jaziev o ktorých by som ti mohol rozprávať, ale je to skôr na pokec pri pive.
čo sa týka plynovky napríklad na diskotéke, tiež to nie je ideálne. absolvoval som neplánovanú diskotéku s bývalou svokrou. boli sme si posedeť na vínko, potom na večeru a zatúlali sa do baru. exsvokra je silná astmatička. skús si predstaviť čo by s ňou urobil výstrel z plynovky. ver tomu že by si mal prúser jak sviňa. možno nie v rámci zákona, ale s človekom čo by bol s takou osobou. nehovoriac o dôsledkoch, ak by bola kvôli použiu plynovky hospitalizovaná, alebo nebodaj horšie.
teleskop mám natrénovaný, podla toho čo píšeš aj ty. potom by si mal vedieť aký má účinok úder s ním na spodné rebrá, koleno, píšťalu, klúčnu kosť, alebo iné podobné takticky dôležité zásahové zóny.
môj názor je založený na mojich osobných skúsenostiach a nie zrovna malých. našťastie som od toho dávno upustil a už pár rokov pracujem v inej oblasti, stále je to pre mňa koníčkom ktorému sa venujem.
neboj, nemám vo zvyku brať niečo osobne, hlavne nie na fóre a od človeka ktorého nepoznám :wink:
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

To crossbowhunter

Jasne rešpektujem druhý názor . Ja som tiež neni nejaký teoretik 11 rokov thaibox a mma. Trocha som zabludil aj do kravmagy niečo som povytahoval a zaradujem to do svojho tréningu . Posledné dva roky aj dosť strieľam nakoľko som začal robiť osobky . Cca 7 rokov vyhadzovač v nočných kluboch . Proste s teleskopom nemám až take dobre skúsenosti nakoľko jeho účinnosť ma pár krát sklamala kde napríklad po údere na stehno sa nic extra nedialo a ked som mu trafil tvrdý lowkick zreteĺ na zem jak podtaty . Preto som ho vyradil zo svojej výstroje pred rokmi a nosil som to už len ked som šiel robiť na futbalový zápas ochranku . Inak som sa spoliehal na ruky a keby bolo už ozaj zle na noz . Potom som bol nútený koli robotam aj zbrojak robiť tak posledné roky sa okrem noža spolieham aj donedávna na svoj g17 teraz už na HK usp . Plynovú dovliekol kamarát a zároveň kolega ze poďme to odskúšať ze ten nonivamid je sila. Tak sme aj odskúšali prekvapivo ma to zastavilo pomerne rýchlo . Hnusne zovieranie oči a hrozný kašeľ viac-menej dunenie toto som pri oc nezažil až v takej miere ako oči tiež strašne pálili ale ten kašeľ a dusenie nebol až v takej miere ani zďaleka a rovnako ani na ten zrak to nemalo až taký efekt . Sprej to bol tekuté strela a 15 percent oc perfecta od umarexu myslím toľko moja skúsenosť teleskop je pre mna len zbytočná záťaž na opasku nakoľko rukami s nohami bezproblémov uhram väčšinu situácii a plynak nosím tam kde sa ostrá nehodí bez noža sa nepohnem nikam a nie len z dôvodu prípadnej obrany ale je to aj užitočný nástroj toľko moje skúsenosti
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

chlapi, všetko čo píšete je pravda- ale na verejnom mieste aj tak veľmi ľahko spadnete do hovna, ak vás svedkovia svojími (niekedy účelovými) výpoveďami postavia do negatívneho svetla a odskáčete si to v duchu Tr.zákona alebo správneho konania.

Moje profesionálne skúsenosti to potvrdzujú. :wink:
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

presne to som sa snažil vysvetliť svojim predošlím príspevkom. vďaka za potvrdenie toho :wink:
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to peterson ; crossbow hunter

ano jasne chlapi orientujem sa v tom . ale to iste plati aj o teleskope . rovnako je to zbran podla trestneho zakone takze ak sa pouzije a sposobi sa ujma a z dovodu napriklad vypovedi svedkov sa nepodari preukazat no . lietate rovnako v probleme . ved ale o tom to cele je . zaklad je rozpoznat kedy co pouzit a ci to nebude mat pre vas neprijemne pravne dopady . kazdopadne plynak nie je taka zla pomocka ako si viaceri ludia myslia . ako ten kaser je mozno lepsi pre beznu laicku verejnost ale pre trenovanejsieho cloveka je plynak rozhodne lepsi pomocnik ako kaser . samozrejme pri naplni pv 120 mg cs a cn nie je uplne to prave orechove
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

venum: moje riadky boli myslené všeobecne. Neprikláňal som sa na žiadnu stranu. A nebuď si taký istý, že plynová zbraň je menšie zlo. Aj s plynovkou veľmi ľahko padneš napr.do prečinu Nebezpečného vyhrážania a nemusíš ju ani použiť.
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to peterson
ok chapem . pisal som ze sa v tom orientujem . nerad hovorim o tom co som vystudoval leboi nepracujem v danej oblasti ale aby sme predisli v buducnosti zbytocnym riadkom kde mi budu vysvetlovane zaklady trestneho zakona a poriadku takze som magister prava a nie je nutne mi vysvetlovat pravne aspekty veci ok? diskutujme tu o zbraniach a pod . nediskutujme o pravnych dosledkoch a pod. nebavi ma to . sral som sa s tym 5 rokov v skole a grcam z toho . rad sa bavim o zbraniach a boj. umeniach nue o prave ok ? neber to v zlom vyzeras podla diskusii ako rozumny chlap. radsej diskutujme o tom o com toto vlakno je a nie o tom co hrozi ak nieco pouzijes . ked pojde o zivot jemr to aj tak jedno vies ako. radsej pouzit zbran ako si cely zivot vycitat ze som ju nepouzil a skoncil ako mrzak alebo ako byt mrtvy .
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v tomto vlákne som sa snažil zareagovať zdržanlivo k veci. Nič viac. Nejdem nikoho spochybňovať a ani nikomu vyvracať vlastné skúsenosti.
Rešpektujem iné názory.

peace
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Noz a teleskop su dve diametralne odlisne zbrane a maju odlisne pouzitie. Noz sa pouziva na body a seky. Zasah kdekolvek do trupu, krku alebo aj niektorych casti koncatin (napr. vnutorne strany stehien alebo bicepsov) moze byt bez rychlej pomoci a niekedy aj s nou fatalny = clovek rychlo umiera.

Teleskopom je mozne cloveka zlozit bez nejakych zavaznych zraneni. Aj pri slusnej nakladacke to moze skoncit par zlomeninami, pri ktorych si osetrenie zabezpeci sam postihnuty a netreba sa onho po zasahu starat. Samozrejme zasah do hlavy moze byt fatalny ale vacsina skol ho vobec neuci, lebo teleskop nie je likvidacna, skor pacifikacna zbran. Preto ho pouzivaju SBS a prislusnici PZ. Ich cielom nie je likvidacia pachatela ale jeho zneskodnenie, znehybnenie a odvedenie.
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to peterson
jasne pohoda viem ze si to nemyslel ako spochybnovanie . proste pravnym nasledkom si musi kazdy celit ako vie .
je to prilis zlozite aby sa tu dalo to nejak vyriesit . najde sa vysetrovatel kt. vznesie obvinenie najde sa prokurator kt. obzaluje a najde sa aj sudca ktory odsudi ale to sme uz riadne off topic .
to dantes
v kratkosti vystihnute . suhlasim
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Tá avízovaná zmena zákona o ZaS- prísnejšia regulácia expanzných zbraní- to sa bude týkať len expanzov- prerobených z ostrých alebo všetkých plynoviek s výšľahom v osi hlavne (bežné Umarexy, Bruni, Valtro,...) ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"