Že vraj plynovkou zabiješ... !!!

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Huh, keď si uvedomím, že pevnosť lebky je individuálna vlastnosť každého z nás... no ja mám našťastie kokos poriadne natvrdlý.
:lol:
Ale aj tak som v šoku z tých dvoch foto. Ide o jednu a tú istú obeť? Alebo o dvoch rôznych nešťastníkov? Lebo tá rana na prvej foto mi nepríde ako smrteľná. I keď tými miestami prechádza krčná žila, no z obrázku mi ako laikovi nepríde poškodená.
:shock:
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

To Jack
Vraj ide o dvoch rôznych "neštastníkov".V tom prvom prípade si podľa mohol poškodiť tým výstrelom krčnú chrupavku tzv"ohryzok" a možno sa následne udusil-čo je logické, no vidno na ňom aj zástrel,takže v podstate mohol preraziť aj krčnú tepnu a následne vykrvácať.Vdruhom prípade je zrejmé-prečo to neprežil.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dík. Len ten prvý prípad mi prišiel zvláštny, lebo ak by si neborák poškodil krčnú žilu (alebo ešte horšie tepnu - ak by foto bola obrátená), tak by zrejme prišlo k masívnemu krvácaniu. Či už by krvácal von, alebo by krvácal dnu (v tom prípade by tam bola obrovská podliatina). Takisto na poškodenie dýchacej trubice mi to príde ako nie celkom pravdepodobné miesto... Ale ktovie... V každom prípade, môj rešpekt voči plynovke poriadne vzrástol.
inspiring_carson

Príspevok od používateľa inspiring_carson »

ak sa mýlim, prosím opravte ma, ale pokiaľ viem, tak peper náboje nie je doporučené používať proti ľudom, ale nie je to zakázané zákonom! iba doporučenie výrobcom, čo v trestnom práve nič neznamená. muselo by to byť v trestnom zákonníku, že ich nesmieš použiť proti ľudom. ak ho použiješ, nič sa nedeje. odporučenie výrobcu náboja nie je rovnakej právnej sily ako trestný zákonník, takže ak vystrelím proti páchateľovi, je to niečo celkom iné.
p.s. dúfam, že nebudem musieť nikdy vystreliť ani ostrú ani plynovú, len doba je chorá.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Uz sme to riesili v inej teme, ale je to len doporucenie vyrobcu a nema to legislatyvny zaklad.

Ja osobne som raz schytal vystrel z plynoveho Waltera s cca 30cm na pravu stranu hlavy a tvare a chvala bohu sa mi nic nestalo.
Kamarat si myslel ze ju nema nabitu, a ja som mu tvrdil ze ma a tak sa presvedcil a mal. Nastastie sme len chvilku nepoculi. :evil:

Ked ma teraz ostru vruke sledujeme ho ako strazne psi!
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

michal1 a to je co za logika skusat ci je zbran nabita tak ze ju niekomu namieris na hlavu a vystrelis??? a on ma este aj ostru? odkial je?

ja len aby som sa tomu mestu vyhol velkym oblukom ak by nahodou znova zabudol ze ju ma nabitu :wink:
BTW nic proti tebe som rad ze sa ti nic nestalo len pozdravuj kamarata a nech nabuduce skusa na sebe :-)
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

a to je co za logika skusat ci je zbran nabita tak ze ju niekomu namieris na hlavu a vystrelis???
To som fakt este nepocul. A hladam v cervenej knihe a nic!
:lol: :lol: :lol:

Michal1: No ale fakt hlavne, ze sa ti nic nestalo.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Silvestrovska oslava+ alkohol+mlady, nevybureny, neskuseny 17 rocny fracek co si ju kupil z druhej ruky!
Je to uz 8 rokov ale stale to spomyname ked mame popite.
Teraz sa na tom smejeme, ale vtedy mne a jemu do smiechu nebolo :!:
On totizto vybijal zasobnik a chcel si nechat na cvakanie, aby mu nezlomili udernik a nejako sa prepocital. :evil:
Zacal machrovat , ale ja som to nastastie cakal ze to sopravi a ako som sedel na stolicke otocil som hlavu, zavrel oci a on stlacil.

Doteraz sa za to hambi ako pes a to je profesionalny vojak, vtedy bol na vojenskej skole :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"