Plynovka - chcem radu

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
elegant_chaplygin

Plynovka - chcem radu

Príspevok od používateľa elegant_chaplygin »

Zdravim Vas. Uvazujem o kupe plynovej zbrane na ochranu proti zverine (pes, liska, vlk, rys, medved) nakolko rad chodim po lese a tak na hryby a tury.
Chcel by som od vas par rad co sa mi moze stat ked ma nacapaju policajti s plynovkou. Potrebujem na to ZP? Bude odomna predavajuci v obchode pitat nejaky doklad ?
Dakujem za odpoved
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Na plynovku zbrojny preukaz nepotrebujes, ked ta "nacape" policajt, nestane sa ti nic, pokial s nou niekoho neohrozujes, alebo nie si v stave, v ktorom by si ju nemal mat zo sebou.
Na kupu potrebujes mat 18 rokov a obciansky preukaz, to je vsetko. Ale ci uz ti pomoze v obrane proti spominanym zvieratam, to je otazne :)
Naposledy upravil/-a inspiring_faraday v 25 Júl 2010, 22:52, upravené celkom 1 krát.
elegant_chaplygin

Príspevok od používateľa elegant_chaplygin »

No niekde som cital ze ked mas naboje s korenim tak to silno drazdi sliznicu oci atd a este k tomu to vydava hluk takze aspon nejaka taka ochrana. ale dakujem za odpoved.
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Samozrejme, hluk vydava poriadny, aj technicke korenie je celkom ucinne (na ludi a mensie zvery), ale medved si z toho pravdepodobne iba kychne :), aj ked mozno par sekund by si ziskal na utek. A hlavne, co sa tyka dosahu plynu, je to iba par metrov (zalezi od kalibru a typu zbrane). Ked budes kupovat, tak jednoznacne 9mm a nieco s dlhsou hlavnou.
elegant_chaplygin

Príspevok od používateľa elegant_chaplygin »

no chcel by som 9mm glock 17. ta je dobra?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Hlavné je nosiť ju skryto. Dôležité je ale dávať si pozor na vietor, ktorým smerom fúka :D

Neviem no, nestačí ti na psa, líšku a inú, drobnú zver sprej?
elegant_chaplygin

Príspevok od používateľa elegant_chaplygin »

NO mozno by stacilo ale vies ked pistol ma taky pekny hluk ze drrrrrrrrrb. a sprej len siciii.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Veľakrát stači na psa len dupnúť, alebo kričať. No ale keď si rozhodnutý pre pištoľ, tak skor niečo menšie a ľahšie ako Glock ;-)
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Mukelko napísal:No niekde som cital ze ked mas naboje s korenim tak to silno drazdi sliznicu oci atd a este k tomu to vydava hluk takze aspon nejaka taka ochrana. ale dakujem za odpoved.
Počul som, že korenené náboje 9mm P.A.PV su vraj na macka lepšie ako 9 mm Luger. Zástrel po 9mm ho len rozhnevá ale korenie ho môže zmiasť a dá šancu na útek. A určite by som použil radšej veľkokapacitný zásobník. Vystrieľam 10 - 15 rán na macka, urobím oblak dymu s technickým korením a utekám preč. Len pozor, kam sa obráti vietor.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Teda tych diskusii o medvedovi je tu ozaj uz dost... to by asi chcelo samostatnu temu :) na medveda od noza, praku po pistol, pusku.....mojho znameho polovnika potrhala medvedica, prekvapili sa v lese, ktorej predtym strelil do papule z brokovnice. Nepomohlo, tak si zatancovali v objati. Prezil, doplazil sa dako z lesa von. Je to uz 20 rokov dozadu.
Ak nemas inu moznost, skus 9 PAK s dobrym plynom. Kup si to, nos to, vyskusaj to, daj vediet. Budes mat z toho nejaky taky lepsi pocit. Chvilu som to mal, omrzelo to.
Ale ak chodis pravidelne cez NAPANT, pouvazuj o ostrej 10mm alebo aspon .40 SW. Budes mat este lepsi pocit :)
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

tak jako sorry ale s plynakom na medveda by mi muselo dobre drbat...a ver tomu Mukelko ze prve co by bolo by keby si zbadal v blizkosti par metrov medveda by bolo pustenie obsahu tvojich criev do gati a nie lapanie po plynovke...
inspiring_williams

Príspevok od používateľa inspiring_williams »

Musis mat 18, podla noveho zakona si po nu musis ist osobne uz nejde poslat cez eshop, psa odplasis, lisku tiez, vlka a rysa nestretnes, rysa nestretne skoro nikto okrem fakt ludi co sa im venuju neni sanca. Vlka samotneho jedine svorku a to je rovnako vynimocne ako rysa, neni sanca. Medveda stretnes ale ked po tebe pojde, este ho drazdit plynovkou, neni dobry napad. Su zname pripady ze nepomoze niekedy ani zle umiestnena rana z ostrej / dokonca gulovnice. Takze plynovka jedine na tulavych psov / lisky a mozno diviaky sa zlaknu / cigani. Ak plynovku odporucam walther p22 mala skladna pekna.
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

a draha s malo trvacnym povrchom a malou kapacitou zasobnika...
friendly_hugle

Príspevok od používateľa friendly_hugle »

Rád by som sa opýtal aký typ bezne dostupnej farby použiť ako povrchovu upravu na zinkovu zliatinu revolvera aby nedochádzalo ku odlupovaniu vplyvom činnosti. Nc, akryl ani podobné nedržia.
marianchmelar1971
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 5 years 1 month

Príspevok od používateľa marianchmelar1971 »

Na odstrašenie zvery odporúčam tento paralyzér https://www.tifantex.sk/Paralyzer-baterka-POLICE-1101 . Nepoužívam to často ale zatiaľ ma nesklamal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"