Rady ohladom kupy plynovej zbrane

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
elegant_fermi

Rady ohladom kupy plynovej zbrane

Príspevok od používateľa elegant_fermi »

Prajem pekny den vsetkym,
potreboval by som od vas skusenych borcov radu ohladom kupy plynovej zbrane. Mam rad prirodu a casto chodim na "vypravy" do divociny (tym myslim fakt divocinu, nie kusok lesa za domom:D)
pozornym chovanim sa divej zvery vyhnete na hony. nikdy som s tym nemal problem, dokonca aj ked som prechadzal okolo medvedich nor...
problem nastal len nedavno. priroda sa meni a s nou aj chovanie niektorych zvieracich jedincov. na jednej ture ma zacal sledovat osamely vlk. isiel za mnou asi 200m a potom to vzdal. asi to nic nebolo kedze vlky utocia v skupine a popupacia vlkov je nasimi polovnikmi neustale decimovana.
i tak ma to ale nenechalo chladnym. moze sa stat, ze skor ci neskor bude nejake zviera "zvedavejsie" nez je zdrave.
takze potreboval by som asi tu najsilnejsiu plynovku co na trhu je. mozte mi odporucit nejaky presny druh a tiez strelivo? kedze o tom nemam paru odcenil by som aj informacie ohladom udrzby a ucinneho dostrelu takej zbrane. vopred dakujem za vasu pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Prebehni tému a dozvieš sa odpovede na svoje otázky:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=3683
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=3143
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=741 .....

Ak ti ani potom nebude niečo jasné, opýtaj sa.
elegant_fermi

Príspevok od používateľa elegant_fermi »

Tak vacsina prispekov je o pouziti plynovky na cloveka :D
Ja nehodlam nosit plynovu zbran medzi ludi. Vdaka bohu som doposial nikdy nemal problem s agresivnymi jedincami.
Teleskopicky obusok by tiez nebol vhodny na divu zver :D

Niektori su nazoru, ze ani plynova zbran nepomoze na odplasenie divej zvery. Aspon pre moj dobry pocit si vsak chcem nejaku zaobstarat. Nerad by som zazil situaciu, ze sa rano zobudim, otvorim stan a nejake dive zviera mi beha po tabore a ceri na mna zuby. V takej situacii mi pride plynova zbran ako vhodna obrana.

Kedze sa nazory ohladom plynovych zbrani u uzivateloch tohto fora velmi casto rozchadzaju, tazko sa mne ako novacikovy vytvara vlastny nazor.
Jedine ista vec, o ktorej som sa docital je typ municie a udrzba. Na odplasenie divej zvery sa najviac hodi Nonivamid (120mg) :D Viac som nebol schopny "vysprtat".

Takze este stale neviem to najdolezitejsie. Aky typ zbrane je vhodny na taketo ucely? Asi je to dost siroka otazka ale mozno ma dokazete spravne nasmerovat kedze uz mate co to za sebou :)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Väčšina členov fóra je držiteľom "ostrých" zbraní. Preto sa nedaj odradiť prípadnými názormi o nezmyselnosti plynoviek. Sám jednu nosím v aute, hoci na páse mám "ostrú".

Konkrétny výber je na tebe. Zájdi do predajne zbraní a streliva, ošahaj si čo možno najviac plynoviek a vyber si tú, čo ti sadne najviac. Chlapci, čo sa v tom trocha vyznajú odporúčajú značku Zoraki. Drž sa!
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Mal som možnosť si omakať walther P22 a tiež môžem odporučiť aj keď je to kus drahšia záležitosť ale cena je podľa mňa adekvátna kvalite. Predtým som mal Bruni mod.82 ale prevedenie už slabšie a sem tam sa sekla. S tým nonivamidom súhlasím.

Panzer si ma milo prekvapil, že aj Ty si vlastníkom plynovky :-) lebo a ja mám za to, že na tomto fóre je väčšina proti plynovkám, pretože sú tu väčšinou držitelia ostrých zbraní.
elegant_fermi

Príspevok od používateľa elegant_fermi »

Este jedna zasadna vec. Plynova zbran funguje na tom istom principe ako airsoftove plynovky? Teda, ze sa v nej nachadza nejaky zasobnik na plyn alebo je ten princip iny?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

Nie, prachovú náplň obsahujú nábojky, v ktorých sa nachádza aj ten ktorý plyn. (NV, CS)
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

… alebo presnejšie, princíp je podobný ako pri ostrých zbraniach, ale strieľaš prakticky slepými nábojmi s tým, že v nábojke máš navyše kryštalickú náplň, ktorá sa pri výstrele zmení na plyn. Na zvýšenie tlaku, ktorý zabezpečuje opätovné nabitie pištole sa hlaveň upravuje zúžením alebo vložením nejakej prekážky do hlavni, ktorá slúži aj na zabránenie výstrelu strely s projektilom.
elegant_fermi

Príspevok od používateľa elegant_fermi »

Tak uz mi viac vediet netreba. Ostava len vybrat si tu spravnu zbran. Nemci su velmi precizny ludia preto ma laka ten walther p22 alebo p99. Mnohym ludom vadi jeho ciastocne plastove prevedenie. Je aj p99 z casti plastovy? Plast je sice lahsi ale urcite to ma aj nejake negativne vplyvy alebo je jedno, ci su niektore casti plastove alebo kovove?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Plastový je iba rám a ten majú plastový často aj ostré zbrane. Záver je zo zliatiny predpokladám zinku alebo čoho, na túto ráž to stačí. Na tvoju otázku, áno aj P99 je z časti plastová. Walther P22 mám, je malý, dobre sa nosil, nevýhodou je malá kapacita zásobniku iba 7 rán. Dal sa bezpečne nosiť aj s nábojom v komore. Spoľahlivosť bola na plynové zbrane nadpriemerná. P99 je rovnaká kvalita, má vyššiu kapacitu zásobníka a aj väčšie rozmery. Ale ako ti niekto poradil, kľudne sa pozri aj na značku Zoraki, model 914 má selektor streľby a dokáže strieľať aj dávkou či full autom, teraz neviem.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Zoraki 914, 14+1 ranova je aj v prevedeni AUTO, len hmotnost 700g...
Zoraki 906, iba 6+1 ale 450g je zaujimavejsia hmotnost.

Ku kvalite len tolko, pre rusko ich robia tie iste iba s priechodnou hlavnou na gumene projektily, aj tu 906...pod nazvom Stalker 10X22T alebo Streamer 1014
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 16:10, upravené celkom 1 krát.
elegant_fermi

Príspevok od používateľa elegant_fermi »

Tak nakoniec som sa stal hrdym majitelom tejto krasky
http://www.armpek.sk/pistol-plynova-ata ... ll-ct-3213

Dakujem vam vsetkym za neocenitelne rady!
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

Ja som sa zas stal majitelom Zoraki 906, kedze 914 som odprevadil do vecnych lovisk :D na 906 musim davat vacsi pozor :wink: ale je fajn, tradicna Zoraki kvalita, a pritom naozaj nizka hmotnost, o polnoci ju pojdem poriadne zastrielat 8)
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

Zoraki 914 som nosieval tak ze naboj v komore/udernik na nom polozeny, potom som nosil pre istotu bez naboja v komore, tuto 906 nosim tiez bez naboja v komore, ale vyzera to bezpecne aj na tom prvom ozube udernika. Single action ma teda neobmedzuje, tak ci tak musim najprv obtiahnut. Prva poloha udernika funguje tak, ze sa da do nej natiahnut (ked ho nedotiahnes az po koniec tak ostane v tej prvej polohe) a neda sa spustou ani inym sposobom uvolnit - je tam zaseknuty - aby nebol polozeny na bicej tycke. Zlozit sa da len tak ze ho naplno natiahnes a potom vypustis spustou. Tak sa ma zrejme bezpecne nosit ked je naboj v komore. Takze tak. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"