Rady ohladom kupy plynovej zbrane

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
eager_mcclintock

Príspevok od používateľa eager_mcclintock »

....
Naposledy upravil/-a eager_mcclintock v 14 Jan 2011, 16:21, upravené celkom 1 krát.
eager_shannon

Príspevok od používateľa eager_shannon »

Leon, tu mas tu spravnu R1ku http://www.kolter.tv/327,Rewolwery_alar ... _K-10.aspx :twisted:

BTW, ta 906ka striela bezproblemovo tiez iba s Umarexom?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Podľa mňa "tá správna R1" je asi to posledné, o čo by mohl mať záujem - je to iba 6-komôr na 6mm "short", čiže klasický "poplašňák". V takom kalibri, navyše "long", je obvyklých 7-9 komôr, a použiteľných aj pre plynové nábojky. Ak už niečo také obrovské a ťažké ako R1, tak potom jednoznačne iba v kalibri 9mm. :evil:
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

Tu "spravnu" R1 vidim prvy krat :shock: u nas sa predava normalna, 9mm na pistolove aj revolverove naboje, henta sranda by mala vyznam len keby je to Flobert, ale 6mm poplasne, to striela ako kapslovka :D ani drazdive naboje niesu poriadne 6mm. Ale jak tak pozeram to video, tam potom striela niecim :-D to je mozno fakt FLOBERT. Ja mam aj 914, jeden z prvych modelov, a nema ten bezpecnostny ozub, inac je to fajn vecicka, 906 tak nosim - naboj v komore, udernik v prvej polohe na ozube a zaistena spust :) Zoraki su take lacne preto, lebo su vymyslene, niesu podla ziadnej predlohy, cize netreba nic platit nikomu za licencie :D u nas su vsetky zoraki oznacene logom J.G.S. aleo Made for J.G.S., cize to bude asi jediny oficialny dovozca pre nas "ceskoslovensky" trh :D Ja som doteraz strielal len so zlatymi umarexami, ine som nemal, a so zoraki 914 ani jeden zasek, na 906 boli zaseky 3, ale potom som ju celu precistil a premazal, lebo som zistil ze v tovarni tomu moc nedali :D a odvtedy tiez bez zaseku, ved zoraki je zoraki, to musi fungovat :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Leon5216 napísal: ...
Ale jak tak pozeram to video, tam potom striela niecim :-D to je mozno fakt FLOBERT.
...
Však to tam ten chlapík hovorí - dá sa strieľať 10mm gumovými guličkami, ktoré sa vopchajú spredu do hlavne (ale to tam nie je ukázané, to by nevyzeralo na videu tak AKČNE!!!) :D
eager_mcclintock

Príspevok od používateľa eager_mcclintock »

....
Naposledy upravil/-a eager_mcclintock v 14 Jan 2011, 16:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

Gulicka sa da napchat aj do hlavne kazdej plynovky, len je otazne ci ju to po vystrele skor neroztrha, a ci pojde priamym smerom :D ked to ma do tych 7,5J tak to je nanic, tolko je aj max limit pre flobertky, a mas celistvy naboj negumenny, aj so spickou :-D
Ale ked stoji okolo 70€ jak u nas R1 9mm, tak slusna silnejsia alternativa k CO2 pistolkam flusatkam od Umarexu 8)
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

Vcera som strielal, a znova sa objavili zaseky, aj na vycistenej a premazanej zbrani :? Stava sa to, ze dalsi/nevystreleny naboj neskoci do komory, ale vyskoci von a ostane "zakusnuty" zaverom, kolmo na zbran. Najprv som myslel ze to je uz vystrelena nabojnica, ale nieje. Neviem v com by mohla byt chyba.. jedine co ma napada, ze to "hrdlo" komory je v zlom uhle a naboj nenavedie do komory ale "katapultuje" von...ale to by asi robilo vzdy... alebo chyba zasobnika...mozno je to aj v nabojoch, musim skusit nejaku inu znacku. Treba to preskumat :D Keby len neboli take drahe tie naboje :(
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa revino »

mozno mas roztiahnute vyvodky na zasobniku
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

Neviem posudit... ale su sumerne, bez nejakych poskodeni
jedine ze by bol zly od vyroby, alebo zle navrhnuty
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zrejme príliš roztiahnuté vývodky zásobníka vypustia nábojku pri pohybe dopredu skôr, ako sa jej predná hrana dostane pred rovinu ohraničujúcu komoru zozadu. Takže nábojka nesmeruje do komory, nezachytí sa o jej horný okraj, ale sa "postaví". Skúsil by som vývodky zásobníka jemne dostať bližšie k sebe, tak o desatinku-dve v prednej časti ktorá vedie nábojku.
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

No rozhodol som sa ze to natocim aby ste posudili ci to je v poriadku.
Takto teda (ne) funguje podavanie nabojov :D
Natacal som bez vratnej pruziny, lebo s nou sa to robilo ozaj tazko. V druhej polovici videa je aj lepsie nasvetlenie, ak som nieco robil zle tak poradte, natocim znova ak by bolo treba :D

Kód: Vybrať všetko

http://www.youtube.com/watch?v=UaYjiGUiu1M
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nuž nemôžem si pomôcť, ale nevyzerá tam vôbec nič zle - v tom zmysle, že keď sa nábojka uvoľní z vývodiek zásobníka, je už prednou hranou v komore a záver ju tam dotlačí... nemala by sa zdvíhať ani vzpriečiť.
Pri výstrele sú tie pohyby oveľa rýchlejšie ako pri ručnej manipulácii, a teda aj plynulejšie. Jediné čo mi napadá - skontroluj nábojovú komoru, či nie je pritesná, či do nej nábojka voľne padne a dá sa bez problémov vytriasť. Rovnako aj šírku šikmej nábehovej rampy pred zásobníkom až po komoru - už som mal v rukách plynovku, kde rampa bola taká úzka, že kĺzajúca nábojka sa na nej zadrhla a nedošla hore do komory (komora s rampou v priereze vytvárali niečo ako profil "kľúčovej dierky"). Stačilo trošíčku prebrúsiť okraje nábehu, jemne rozšíriť a bolo v pohode. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

Ano, ked zaver vypustam zo zadnej polohy tak berie spolahlivo, to len ked takto pomaly idem sa to zadrhava a poskakuje. Lenze pri strelbe sa seka :cry: Ta komora je akurat, lahko tam vojde aj vypadne von, a ta nabehova rampa vyzera tiez dobre, akurat na naboj, nedrhne v nej ani ked ho tam tlacim a hybem hore-dole
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Keby to bola moja zbraň, tak vezmem mikrobrúsku a s citom rozšírim nábehovú rampu cca o desatinku-dve na každej strane tak, aby vytvárala akýsi "nábehový kužel", zrazím hrany rampy a preleštím ju. :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"