Rady ohladom kupy plynovej zbrane

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Možné to je, ale možno iba raz, radšej by som to neskúšal :lol: Ohľadne toho či je to účinné - keď plyn ktorý má vyletieť ústím hlavne vyletí niekde z boku nábojovej komory, tak to asi moc účinné pri tej prípadnej sebaobrane nebude.
friendly_hugle

Príspevok od používateľa friendly_hugle »

Chloracetofenon je kryštalicky a pri horení sublimuje na plyn.

Plynovky majú prekážku v strede hlavne u revolverov a prekážkou u ustia u pištolí a to všetko z dôvodu, že všetký kryštáliky celkom nesublimujú a mohli by spôsobiť zranenie očí zasiahnutého.

U expanziek je to vätšinou riešené ako priečna skrutka v nábojovej komore a kolík u ustia hlavne, ako vieme z iných dôvodov.

Záležalo by, ako rýchlo by tie kryštáliky sublimovali, zostáva veriť, že sú natoľko malé, aby nedošlo ku privelkému zvýšeniu lokálneho tlaku ešte u prekážky v nábojovej komore.

Najhoršie by bolo, ak by sa zopárkrát nič nestalo pri testoch a po získani dôvery v toto riešenie by sa jeden krát niečo stalo.
_________________________________________
_________________________________________

:?: A prečo expanzka, namiesto origo plynovky. Pretože je to riadny kus železa a nie nejaká zinková zliatina.
inspiring_brown

Príspevok od používateľa inspiring_brown »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_brown v 05 Okt 2012, 22:26, upravené celkom 1 krát.
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Nedaj sa veru odhovorit ziadnymi dristami. Toto nieje mexico. Kamaratovi to uz raz zachranilo krk. Ucinne su fakt dost ale iba tie s obsahom Nonivamidu.Najlepsie 120mg. Nastup okamzity a ucinky so rozsiahle. A prebije to alkohol ci drogy.
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa romanon »

BMA napísal:
Plynovky majú prekážku v strede hlavne u revolverov a prekážkou u ustia u pištolí a to všetko z dôvodu, že všetký kryštáliky celkom nesublimujú a mohli by spôsobiť zranenie očí zasiahnutého.
WTF? to mas akoze odkial? Prepazka v plynovej zbrani je v hlavni z dvoch hlavnych dovodov, a to:
1) brani pouzitiu municie ktora by obsahovala nejaky projektil ktory by vyletel z hlavne
2) vyuziva svoju plochu na to aby sa cast plynov vratila opacnym smerom a pomohla odtiahnut zaver. Stalo sa vela pripadov ze nejaky "majster" odstranil prepazku v hlavni a nasledne mu vystrel neodtahoval zaver. V ostrej zbrani neni toto dolezite kedze projektil sposobi dostatocny spatny raz na odtiahnutie zaveru

To co ty pises je podla mna kravina, kristaly tu prepazku viacmenej obijdu a vobec to nema spolocne nic s tym ze aby to nezranilo utocnika. Plynovka sa nema pouzivat zo vzdialenosti mensej ako jeden meter prave pre tie horuce iskry, je znamy pripad kedy utocnik prisiel o oko ked dostal supu z plynovky do tvare z malej vzdialenosti...
BMA napísal: A prečo expanzka, namiesto origo plynovky. Pretože je to riadny kus železa a nie nejaká zinková zliatina.
dalsia kravina...to jak keby som si kupoval priborovy nozik s 60HRC oceli.. Naco? Co s tym budem sekat stehennu kost kravy? Presne na to mi je plynovka z oceli. V plynovke su neni z daleka take tlaky ako v ostrej, neni nutne preto pouzitie tak odolneho materialu. Zbytocne vyhodene peniaze.. Mam plynovku za 75€ odstrielane cez 500 nabojov, ani jeden zasek ani jedna zlyhavka, opotrebenie ziadne.
Používateľov profilový obrázok
micromag
občasný prispievateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa micromag »

berserker napísal:Na koniec dodám: neber plynovku, kúp si kasér.
Ja nosím oboje a mám pokoj.
Kedže na mňa zaútočil pes, nechcel som ho trápiť kasérom v očiach a počúvať ako skučí, ale radšej som vytiahol plynovku a dal mu jednu vedľa hlavy. Pes zobral labky na plecia a zutekal. Len po tom sa zháňali nejaký podivínovia po ňom a len som im ukázal smer ktorým prášil preč.
Pes nemal náhubok, ani nebol priviazaný, bol agresívny a išiel mi po nohách, naštastie som sa stihol uhnúť a potom prišla na rad plynovka. A keď niekomu ušiel, to nieje môj problém.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"