VOLTRAN Speciál M-99 - info

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
inspiring_raman

VOLTRAN Speciál M-99 - info

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Zdravím, chcel by som sa informovať o plynovej zbrani VOLTRAN Speciál M-99, má s ňou niekto osobnú skúsenosť, poprípade inú?
Zaujímala by ma hlavne jej spolahlivosť a výdrž.
Za postrehy ďakujem.
PS: Toto fórum som si prešiel niekoľko krát a prosím Vás, aby sa to tu nezvrhlo na diskusiu o rizikách a správnosti používania plynovky na obranu, som si vedomí plusov i mínusov, ide mi o Váš názor na túto zbraň.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Je celkom v pohode, no skôr by som ti odporúčal Walther alebo Zoraki 914. Walther je dosť drahý, no Zoraki je za super cenu a na prekvapivú kapacitu zásobnika (14). Osobne Zoraki používam na výcvik psov. Mám z neho vystrieľanych cca 500 nábojov bez zádržky. Opotrebebenie nie je viditeľné.
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Ale napríklad oproti takej bruni je lepšia, nie? Tie som čítal že sa dosť zasekávajú. A Walther je naozaj drahý :oops: Zoraki ma nejak neoslovila, neviem prečo, hlavne z tej designovej stránky sa mi zdá Voltran "krajší".
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Voltran som mal niekedy dávno (iný model). Nebol som s ním veľmi spokojný. Je pravda, že je lepší ako Bruni. Ten Zoraki ma prekvapil svojou spoľahhlivosťou. Rukami mi prešli Walther P22, Voltran Lady, Zoraki 914, Ekol P29 a ešte jeden revolver. :roll:
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

A prečo si s ňou nebol spokojný? Ako bola nespoľahlivá, či sa opotrebovávala ,či už čokoľvek čo zbrani môže byť :D
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa romanon »

mam aj zoraki aj voltran/ekol special v pohode obydve ale M99 je ovela menej trvacnejsia, vystrielal som z nej menej nabojov ako zo zoraki a je znacne opotrebena hlavne kohutik. Na design sa vykasli aj ked podla mna zoraki ho ma spickovy, hlavne titan verzie. Je to velmi spolahliva a hlavne trvacna plynovka bez zavad.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Na mojom Voltranovi sa rýchlo oslabili pružiny a začal zasekávať.
elegant_rubin

Príspevok od používateľa elegant_rubin »

Aku hrubku ma ten Ekol special 99 a je to naozaj take zle s tym udernikom, ze sa skoro opotrebuje?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Niekde v inzerátoch bola uvádzaná hrúbka 33mm (nemám, nemôžem zmerať, treba veriť).
Čo sa týka úderníka, ten sa neopotrebuje - je z ocele. "Opotrebuje" sa bicí kohút z mäkkej zliatiny, na ktorom sa v mieste dopadu na úderník vyklepáva jamka. Niektoré "lepšie" modely majú bicí kohút v tomto mieste vystužený vložkou z oceľového plechu, tam to opotrebenie nie je také fatálne.
elegant_rubin

Príspevok od používateľa elegant_rubin »

Na kolko vystrelov odhadujete zivotnost pistole, ked je ten "kohut" iba zo zliatiny? Nie je moznost to vymenit z kvalitnejsieho materialu?
Diky
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa romanon »

kup si radsej zoraki 914 (alebo vyckaj na 917) ta ma udernu cast kohuta vylozenu z tvrdeho kovu, opotrebenie po dvoch rokoch je na nom takmer nulove...M99 co mam doma ma dost velku priehlbinu na udernom mechanizme.
inspiring_wing

Príspevok od používateľa inspiring_wing »

To: romanon
po cca koľkých výstreloch sa Ti takto opotrebovala ta M-99?
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa romanon »

fu no presne ti to povedat neviem ale zas nejak extremne som z nej nestrielal, aktivne som ju mal tak rok. So zoraki mam odsstrielane urcite viac a udernik je bez opotrebenia...
inspiring_wing

Príspevok od používateľa inspiring_wing »

No páni, silvester za nami a som dost sklamany z tejto zbrane. :( vystrielal som z nej vcera asi 70 rán (aj so svetlicami) a zistil som ze sa zasekava.. Ak strielam v cca 2, 3 sekundových intervaloch tak je vsetko ok. Ale ak palim jednu za druhou tak sa mi zhruba po 3tom vystrele zasekne dalsi nevystreleny naboj v zavere, lepsie povedane naboj zostane privrety zaverom ku hlavni, t.j. nestihne sa zasunut do komory a leti smerom von.. Zbran bola pred strelbou vycistena a premazana nakolko som z nej uz predtym strielal. Je to na reklamaciu alebo sa to da nejako opravit? Mam ju asi 3 tyzdne (kupovana cez pistole.sk) vopred dakujem za odpovede.

prikladám obrázok: http://i40.tinypic.com/10or4so.jpg

P.S. náboje sú od UMAREX
Používateľov profilový obrázok
milko
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa milko »

Skus dat do zasobnika len 7 nabojov a premaz zasobnik aj naboje,ak nepojde reklamacia :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"