Poplašné náboje Umarex Perfecta Titan

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Na silvestra som ich vystrielal prakticky 120 za sebou. Zoraki 914 takisto a bez jedineho zaseku.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Ahojte strelci,
tak som sa konečne počas vychádzky dostal na odľahlé miesto a vyskúšal novú plynovku (Zoraky 914 Auto) a novú muníciu. :)
Začnem poplašným strelivom:

1. Walther 9mm PAK
Walther_9mm_PAK.jpg
V podstate nebol žiadny problém pri strelbe s týmto typom streliva. Strieľal som aj jednotlivo a aj v automatickom režime. Bez jediného záseku.
Svetelny záblesk nemôžem posúdiť, pretože som strieľal počas dňa.
Čo sa týka hlasitosti tak bola veľmi vysoká. pol dňa som nepočul na jedno ucho :D
Skontroloval som nábojnice po výstreloch a jediná vec čo sa mi nepáčila bola, že plastové hlavičky boli celé dotrhané, na niektorých chýbal napr. jeden zo 4 článkov plastovej hlavičky.

2. Umarex Perfecta Titan 9mm PAK
Umarex_perfecta_titan.jpg
Rovnako ako pri predchádzajúcom strelive ani tu nebol žiadny problém pri strelbe. Strieľané aj jednotlivými ranami a aj v automatickom režime. Bez záseku. Iba raz sa mi stalo, že mi po výstrele záver nenatiahol kohútik a ten zostal v základnej pozícii, ale potom bez najmenšieho problémov.
Hlučnosť bola podla mňa rovnaká ako pri predchádzajúcom strelive Walther.
Tiež som skontroloval nábojnice a oproti Walther-om neboli plastové hlavičky dotrhané, ale v strede plastu bol iba malý krížik, ktorý bol rovnaký na všetkých nábojniciach.

3. Walther Pepper 9mm PA PV 120mg Nonivamid
Walther_120_mg_Nonivamid.jpg
Nebudem naťahovať, strelba iba jednotlivo, bez záseku, žiadny problém.
Oblak plynu bol podľa odborného oka frajerky dostatočný. Keď sme to merali po strelbe, tak mi z toho vyšla vzdialenosť cca 4 metre. Čo je viac ako strelivo od Umarexu 120mg (cca 3 metre).
Oblak plynu bol pri prvom výstrele priamy, po celej dĺžke oblaku skoro konštantný, široký cca 25cm. Nasledovali ďaľšie 3 výstrely za sebou a povedal by som, že oblak stratil na dĺžke(výsledná dĺžka cca 2,5 metra), ale rástol do šírky.Pri nábojoch Umarex 120mg Nonivamid mi oblak plynu pripomínal skôr plynovú guľu, ktorá postupovala smerom vpred.

Čo sa týka mňa, ako poplašné strelivo budem používať Umarex Perfecta Titan 9mm PAK a ako plynové Walther 9mm PA PV(strieľal som aj Wadie a aj pôvodný Umarex a osvedčili sa mi najviac).

Ak by mal niekto záujem o krátke videá z tejto streľby a v zlej kvalite, nech mi napíše :D

Na záver ešte poznámočka k plynovke Zoraki 914 Auto - to je "matka" všetkých plynových pištolí :D

To je vše přatelé :D
Pekný deň želám
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"