Plynovka v aute

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
JaroWD
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 10 years 7 months

Plynovka v aute

Príspevok od používateľa JaroWD »

-
Naposledy upravil/-a JaroWD v 09 Feb 2015, 00:34, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Podla mna nie, zakon zakazuje ponechat zbran v aute drzitelovi ZP, a tym padom zbrani, ktore drzi na ZP.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vykasli sa na plynovku, skombinuj teleskop + Sabre red
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Podla paragrafu 55 ods.9 je drzitel zbrane "D" povinny zbran alebo strelivo do nej riadne zabezpecit proti jej zneuzitiu, strate alebo odcudzeniu.
Ak Ti vsak niekto ukradne plynovku z auta, nedajboze s nou vykradne nejaku trafiku a potom ho chytia, tak pri zmyslani nasho milovaneho PZ SR by Ti ten paragraf 55 ods.9 s radostou oplieskali o hlavu. A Ty by si mal potom niekedy v buducnosti "cierny puntik" pri ziadosti o vydanie ZP. A este nezabudni, ze ked mas pri sebe plynovku, nesmies mat vypite a musis ju skryte nosit. Takze ako Ti radi electron, vykasli sa na plynovku. Ak nechces ostru zbran, mas na vyber rozne obranne prostriedky.
JaroWD
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa JaroWD »

-
Naposledy upravil/-a JaroWD v 09 Feb 2015, 00:34, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

precistene
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

treba si v prvom rade uvedomit ze v takomto pripade moze ako samotna zbran sluzit auto ... tzn zamknut sa v aute , jednotka a plyn ...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

JaroWD napísal:Riadne zabezpecit - zbran uzamknuta v aute, skryta v priehradke a nikto o nej nemusi vediet okrem mna. Myslim, ze by jej kradez az taky problem byt nemusel.
najprv si načrtol tvoju (teoretickú) konfrontáciu : ty s plynovkou vs. chlap s lopatou. Víťazom sa stáva chlap s lopatou .

No a na vyššie citované perly je poľahčujúcou okolnosťou azda iba tvoj vek. Takéto uvažovanie je hodne naivné. (obzvlášť v dnešnej dobe)
friendly_newton

Príspevok od používateľa friendly_newton »

Plynovku mám na cestách takmer pravidelne, ale použiť ju v prípade, čo si uviedol, no, neviem neviem...
Podľa mňa, plynová zbraň ti v krajnom prípade pomôže získať niekoľko sekúnd k dobru, teda myslím na útek. Ale v takejto situácii, keď sa nájde "nervák" za volantom, by som ju rozhodne nevyťahoval. Treba si uvedomiť, že je to za plnej premávky a niekto neznalý tvojej momentálnej situácie so ZP (ale aj trénovaný človek bez zbrane) by si to mohol vyložiť po svojom a išiel by zachraňovať "zahradkára s lopatou", keby ťa videl so zbraňou v ruke, ako naňho mieriš. Kôli držaniu v aute by som plynovku rozhodne nekupoval, ked už, tak na denné nosenie s tým že si treba veľmi dobre rozmysleť, zvážiť situáciu, kedy a či vôbec ju vytiahnuť. Keď už tasíš zbraň, tak podľa mňa s tým, že ju okamžite použiješ. Na zastrašujúci psychologický efekt by som sa nespoliehal. Inak, čo tu spomenul necrono, auto je svojim spôsobom tiež zbraň, takže opatrne aj s tým zaradením jednotky a plynom, ako ti radil, aby sa to ešte neotočilo voči tebe, čo je pri našej legislatíve a súdnictve veľmi pravdepodobné. Priamu radu som ti síce nedal, ale každá situácia je iná aj v detailoch a treba takéto konflikty riešiť maximálne rozvážne a pokojne, táto situácia, ktorú si opísal mi rozhodne na tasenie akejkoľvek zbrane nepripadá. Tiež by som , ako tu už zaznelo, odporúčal útek, keby to nešlo sprej...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

electron napísal:vykasli sa na plynovku, skombinuj teleskop + Sabre red
Si môj človek ... :wink:
Roky rokúce mám po ruke , presnejšie , v úložnom priestore vo dverách...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...do úložného priestoru v dverách auta patrí teleskopický kľúč na matice kolies! :twisted:
friendly_newton

Príspevok od používateľa friendly_newton »

Igrlik, plný súhlas 8)
Keď vyskočíš z auta so železným presvedčovákom v ruke, či už teleskop, železná tyč alebo kľúč na kolesá, je to presvedčivejšie a účinnejšie ako vytiahnuť plynovku, už to párkrát zafungovalo... :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Plynovka je v súčasnosti nepoužiteľná, nakoľko mladí šarvanci dnes radi používajú bejzbalky všetkých velkostí. Javí sa im to "in"
Posledný prípad v BA čo som čítal- za zatrúbenie obdržal pán vodič nakladačku bejzbalkou na hlavu. Prokuratúra to videla ako výtržníctvo... :shock:
Ja teda neviem, ale mňa v škole učili, že ak je útok vedený silnou intenzitou na životne dôležitý orgán- čo hlava určite je- bavíme sa o úmyselnom pokuse zabitia

Fakt neviem, to asi musí byť útok spáchaný na niekom dôležitom, aby to bolo prísne kvalifikované :?:
(viď napadnutie matky D.Trnku- útok bol rovnako vedený na hlavu a ešte aj v jurisdikcií tej istej prokuratúry...)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Presne tak. Síce mi basebalka ostala v aute z čias nerozvaznych,ale aj tak by som ju na nikoho isto nevytiahol. Neviem no, ale rád by som videl výraz tváre sarvanca,ktorý ťahá basebolku a druhy mu to opatuje tahanim kveru. Mám obavu však že títo smradi by ešte povedali že strieľaj ,aj tak nie je ozajstná :roll: myslím že v tej chvíli by varovný výstrel splnil svoj účinok.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Peprak je lacnejsi, spolahlivejsi a naraba sa snim lepsie. Mozes ho mat kludne v aute vo dverach(pozor v lete), v ruke vo vacku ...
A do auta si mozes polozit pekneho macka ktory vydrzi striekat nasobne dlhsie ako zbran a pekne kontinualne co ulahci mierenie :)
Osobne mam v aute teleskop, peprak pri sebe.
(edit) Ak uz zbran tak tak strelnu
Naposledy upravil/-a Zlomizub v 17 Okt 2013, 20:57, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"