22 flobert so špičkou

mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

22 flobert so špičkou

Príspevok od používateľa mardzo »

Zdravím!

Rad by som vedel s akeho dovodu su tieto špicate naboje predajne len na zbrojný preukaz
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

§ 7
Zbraň kategórie D
(1) Zbraňou kategórie D je
a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely na ústí hlavne najviac 7,5 J
---------------------------
Energie J 39
http://www.sellier-bellot.cz/produkty/n ... detail/97/
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

špičáky som dávnejšie meral na hradlách, z 6 palcovej flobertky alfa nepresiahnu zákonom limitovanú hranicu, len subjektívne vnímanie hluku výstrelu je silnejšie bo cez odfuk vo válci ide viac plynov. Z 8 palcového rugra mkIII som nameral od 30 až po 42J. Guľaté šli z flobertky okolo 6,5J a z rugra 10J.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

mardzo skús iný obchod . Aj gúľate sú nad 7,5J a predáva ich bez zbrojáka.
6 mm ME FLOBERT COURT -gúľate E5- 33J
.22 FLOBERT CB -špice-E5 -39J
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Bum: Dik za skveke info.Ale v kazdom pripade nechcem porusit zamon. Preco? No chodievam strielat na ahojku v Ba.Moze sa stat ze ma budu raz kontrolovat policajti a keby my nasli nedovolene strelivo tak by som asi prisiel nielen o eura ale aj flobertku.
V Cz su volne predajne u nas na ZP. Islo my len oto ze preco.Konkretne 22 flobert od Selior Belot. Je vobec bezpecne pouzivat tento typ nabojov Alfe 641 ktoru mam ja? Nasiel som aj od Dinamit Nobel s olovenou špičkou ale cenaza krabicku je dost.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Koľko si myslíš že ma J s brokom? Odhadujem 2-3 J ? Veď si to daj na strelnici zmerať.
A tieto sú tiež zakázane?
http://www.merkuria.net/33-strelivo-flobert
Všetky náboje flobert či už 4mm alebo 6mm majú viac ako7,5J, U nás sú také zbrane na ZP.
Potom sú tu fľusatka ktoré majú výrobcom obmedzený výkon na max 7,5j a tie sú D voľne od 18rokov. Takú máš aj ty ak do nej nebudeš šiahať-upravovať-ladiť neboj-7,5J nepresiahneš.
matias
prispievateľ
Príspevky: 113
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa matias »

Bude zázrak, pokud z moderní ( šizené ) flobky půjdeš nad 7,5 J. U déčkové - historické to už je jiné
kafe. Diplomaticky a kulantně řečeno používej střelivo doporučené výrobcem zbraně. V drtivé většině
moderních je 6 mm ( s kuličkou ) přesnější na terčovku, 22 ME Flobert ( se špičkou ) je průbojnější, ale
papíru je to celkem jedno. Pár flobertek mám doma, ale pokud s nimi měl i v ČR chodit na střelnici, tak
by šly bez milosti do světa.
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

No zakon o zbraniach a strelive v SK ohladom zbrani kat. D pise ze len na strelnicu s flobertkou. Nez som si kupil bol som sa informovat PZ v Ba II. POLICAJTOVA ODPOVED: Vsade tam kde nieje ohrozenie zivota a majetku. Takze aj mimo strelnicu. Musim mat pri sebe ob.p. v pripade kontroli.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

V prípade ľubovoľného problému bude platiť len to, čo je napísané v zákone.
Nikoho nebude zaujímať názor nejakého policajta z obvodu, navyše mylný.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja si myslim , ze zakon je v tomto jasny :
§55 ods 10
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Ten zakon my je jasný. A nebol to obycajny obvodak. Bol som priamo na odeleni zbrani a streliva apeloval som prave paragrafom 55 ods. 10. Takze podla Vas lubovolna nahoda je ze ma niekto bozne ze tam niekto striela(kamenolom) a pridu tam policajti, zoberu my flobertku a budu ma trestne stihat za porusenie tochto zakona tak ako je písaný? Ono ked budem chcet ist na strelnicu tak radsej zaplatim instruktora a zapukam si s poriadnym kverom a nie tam traposit s flusatkom.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mardzo napísal: A nebol to obycajny obvodak. Bol som priamo na odeleni zbrani a streliva .
ti maju bohuzial casto velke medzery v zakone
mardzo napísal: ze ma niekto bozne ze tam niekto striela(kamenolom) ..
vychadzaj z predpokladu, ze lidi jsou ruzni, ponejvice vsak hovada
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Výhodou 7,5J je že postačí aj vzduchovková strelnica .Bežne lapače sú do 7,5J kvalitnejšie aj40J. Aj vzdialenosť je lepšia. Horšie je to s hlukom.
25m strelnica na 7,5J flóbertku je už dosť ,ale da sa keď nefúka udržať v čiernom.
A bonznuť by si sa mal sám :lol:
(2) Držiteľ zbrane kategórie D je pri manipulácii s touto zbraňou povinný mať pri sebe doklad totožnosti12) a nesmie ju viditeľne nosiť alebo prepravovať; na držiteľa zbrane kategórie D sa primerane vzťahujú ustanovenia § 28 ods.1 písm. a), i), j ) a n).
Napísať odpoveď

Návrat na "Flobert"