Revolver ZORAKI R1 model K-10 cal.10mm

Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Revolver ZORAKI R1 model K-10 cal.10mm

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

ZORAKI R1 model K-10 je 6-ti ranný poplašný revolver tureckého výrobce na náboje typu Flobert 6mm short. Revolver může být využit jako zbraň poplašná, nebo jako zbraň pro výcvikovou střelbu na delší vzdálenosti. V neposlední řadě lze revolver využít hlavně k (velmi účinné) sebeobraně díky možností střelby s projektily z tvrzené gumy v ráži 10mm s úsťovou rychlostí přes 170m/s. Revolver ZORAKI R1 model K-10 vysoké kvality konstrukce a zpracování je na stejné úrovni jako u zbraní na zbrojní průkaz. Rám z lehké slitiny obsahuje ocelové zálitky a vložky. Do nábojových komor v otočném válci lze vložit pouz náboje typu Flobert 6mm short firem UMAREX, RWS Dynamit Nobel a Sellier & Bellot. Projektily z tvrzené gumy nebo, chcete-li "gumové kulky" ráže 10mm se vkládají zepředu do nábojové komory otočného válce. Revolver ZORAKI R1 model K-10 s délkou hlavně 2,5" je NOVINKA r.2011 na trhu volně prodejných zbraní s hodnotou nepřevyšujících 16J. Cena : 325€ v provedení 1 - černá s černými plastovými (ABS) střenkami, 2 - satén s plastovými (ABS) střenkami v dekoru dřeva + 45€ Při objednání na dobírku (dle dopravce) je za poštovné a balné účtováno + 15€ do zahraničí


Obrázok
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Myslíte, že môže mať nejaký zastavovací účinok? :?:
Mne sa to nezdá :shock: :?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

"Zastavovací účinok" odhadujem niekde medzi airsoft a paintball... :lol:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Až ma zarazilo, keď som čítal tento inzerát. Vystreliť z toho na útočníka je ako dráždiť štrkáča bosou nohou po hlavičke 8) :D :shock:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pri prípadnej sebaobrane týmto je možné, že útočníka vyradí nekontrolovateľný záchvat smiechu, ak ho tým obranca predsa len trafí... :lol: :D :P
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

http://www.youtube.com/watch?v=o9HCVIjk ... r_embedded#! neviem sice madarsky , ale videl som a nemyslim , ze by vam bolo po takej rane do smiechu :D
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Po madarsky viem akurat "nemtudom magyarom", ale na tom videu je 9mm poplasny revolver, nie 6mm flobert. Takze ja to vidim na madarsku ludovu tvorivost. V titulkoch na konci je spomenutych 60 J, neviem, ci to maju od vyrobcu alebo to merali sami, ale tak ci onak, flobert nad 7,5J= zbran "C". Ak uz mam zbrojak, kupim radsej ostru. A este to nabijanie :roll: , najprv guma, potom olejcek, potom este nabojka, keby ze je utocnikov viac, tak ma utlcu topankami skor ako to znovu nabijem.
kondrac
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kondrac »

V polsku sa predavaju za 400plz co je cca 100€ ....
friendly_curie

Príspevok od používateľa friendly_curie »

Asi blbý dotaz, ale trepa PZ na ten polský flobert na tie gumené gulky ? http://www.comando.pl/rewolwer-hukowo-k ... d3043.html Píšu tam že energia je <17J tak neviem. Uvažujem o nej na rekreačné strielanie, ale chcel by som to mať legálne.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Prečítaj si to čo napísal Bus driver pár príspevkov nad tvojím ...
friendly_curie

Príspevok od používateľa friendly_curie »

Viem, čítal som to celé. Ale ja tuto zbraň neberiem ako floberku, predsa sa nabíja na slepé náboje. Skôr by som ju zaradil do plynových zbraní, kde to je povolené do 15J. Výrobca uvádza <17J, niekde som čítal <16J ... môže to mať reálne len 15J ? Treba mi teda na ňu ZP ?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

lopatka napísal:Ale ja tuto zbraň neberiem ako floberku, predsa sa nabíja na slepé náboje. Skôr by som ju zaradil do plynových zbraní
Je fajn, že ty ju ako flobertku neberieš, ale:

Príloha č. 6 k zákonu č. 190/2003 Z. z.
A. Druhy zbrane
a) palná zbraň je zbraň, ktorej funkcia je založená na okamžitom uvoľnení energie pri chemickej reakcii,
b) plynová zbraň je zbraň, ktorej funkcia je založená na okamžitom uvoľnení stlačeného vzduchu alebo iného plynu,


Stačí takto?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Okrem slepych nabojok tam idu aj gumenne strely. Predajca ma jasne napisane na webstranke, ze energia strely je mensia ako 17 J. A kedze aj 16 J je viac ako 15 J, na Slovensku je to zbran kategorie "C", potrebujes na to ZP a strielat z toho mozes len na strelnici. V Polsku Ti to sice predaju, ale prekrocenim hranice PL/SK porusis zakon. Neriskuj !! A na nejake lacne strielanie to moc nevyzera.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bus driver napísal:A kedze aj 16 J je viac ako 15 J, na Slovensku je to zbran kategorie "C"
Len pre poriadok - zákonný limit 15J platí v prípade plynovej zbrane.
Pre flobertku (ergo palnú zbraň) je limitom 7.5J.

§ 6 Zbraň kategórie C
(1) Zbraňou kategórie C je
d) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne je vyššia ako 15 J,
e) palná zbraň určená na streľbu nábojom typu flobert s energiou strely na ústí hlavne vyššou ako 7, 5 J,
Napísať odpoveď

Návrat na "Flobert"