Luky a lukostreľba

Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

co ja mam skusenost tak luk do 30 Ł by mala zena natiahnut. otazka je kolko krat a ci skor odidu sily alebo prsty.

na instinktivnu strelbu staci holy luk, na mierenu olympijsky alebo kladka.. ta ma vyhodu regulovania sily a dlzky natahu, to su ale uz vacsie investicie.

napr. tento luk: http://www.lukostrelba.sk/index.php?pag ... &Itemid=17
je nieco co by som kupil zaciatocnikovi, komplet set, uz len tercovnica a strielat, len tri sipy je malo. odporucam mat min. sadu 6, najlepsie dve. vyhoda tohto luku je ze mozes vyskusat ako tradicnu tak aj mierenu lukostrelbu. je lacny a ak ju to chyti mozes potom zainvestovat viac do vacsej kvality.

dam ti typ na jednoduchu a lacnu tercovnicu - plastove vrece naplnene pouzitou zhuzvanou baliacou foliou, niekde v tomto vlakne su aj fotky odo mna. zadrzi v pohode sip z 60 Ł kladky. odporucam strielat v mieste kde je za tercovnicou ostrejsi protisvah (nie volna plocha alebo stena), ktory ked netrafis terc ti zadrzi sipy. vlastna skusenost co ma stala zopar stratenych alebo polamanych sipov.

este nazabudni kupit luk podla toho ci je lavacka alebo pravacka, nie je to puska ze si ju opries o hociktore plece.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Diky moc mab,niečo také som si predstavoval, tiež som toho názoru že na začiatok stačí. Asi to risknem s týmto modelom.
blissful_noyce

Príspevok od používateľa blissful_noyce »

Caute chcel by som sa poradit. Som zaciatocnik v lukoch ale velmi ma fascinuju a chcel by som sa zacat ucit chcem byt polovnikom a naucit sa lovit s lukom samozrejme ze aj strielat rekreacne vyrabat si vlastne sipy a tak takze neviete mi poradit aky luk by mi stacil na zaciatok a ci ist radsej na nejaky kurz lukostrelby alebo si vycvicit inskint sam.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Nie som síce znalec ale na začiatok ti stačí nejaký reflexny luk, okolo 30 librov. Uvidíš či tá to chytí a podľa toho chod ďalej. Môj názor však je že by si mal zájsť do obchodu s lukmi a oni tá nasmeruju najlepšie. Tak spravis určite najlepšie.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

jimihendrix napísal:Caute chcel by som sa poradit. Som zaciatocnik v lukoch ale velmi ma fascinuju a chcel by som sa zacat ucit chcem byt polovnikom a naucit sa lovit s lukom samozrejme ze aj strielat rekreacne vyrabat si vlastne sipy a tak takze neviete mi poradit aky luk by mi stacil na zaciatok a ci ist radsej na nejaky kurz lukostrelby alebo si vycvicit inskint sam.
Mňa zaujala táto pasáž ...

Ide o to , že lov s lukom je podľa zákona dosť oklieštený , viď http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274 , presnejšie
§ 65
Zakázané spôsoby lovu a iné zákazy
(1) Poľovať na zver možno len spôsobom zodpovedajúcim zásadám lovu a ochrany zveri podľa tohto zákona.
(2) Zakázaným spôsobom lovu zveri je
g) strieľanie zveri z luku alebo kuše okrem jej lovu lukom vo zverniciach s najnižšou napínacou hmotnosťou 220 N,
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Určite vyhľadaj najbližší klub lukostreľby a tam ti poradia a dovolia ti vystreliť z rôznych lukov aby si vedel čo ti sadne najviac. Ak to myslíš s lovom naozaj vážne tak by bol najvhodnejšie kladkový luk. Ja som síce na drevené a kladkové považujem za mechanizmy, ale uznám že je to v dnešnej dobe najefektívnejšie ( na bezpečné ulovenie potrebuješ veľmi silný - min.50librový - a presný luk - len si predstav že zasiahneš srnku do brucha šípom :( ...... - , to sa dá s tradičným aj reflexným lukom dosiahnuť iba po dlhšom čase.
ďalšia vec je postoj miestneho poľovníckeho združenia k tvojim úmyslom. Presvedčiť ich sa určite dá, ale chce to odvahu, taktiku a presnú mušku.
Držím ti palce 8)
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

luky značky LUKBIS sú asi najlepšie vydržia dlho a sú za rozumnú cenu. nazačiatok by som odporučil DIANU.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Nájde sa niekto, kto má luk a má v pláne ísť na stretnutie v Istebnom?

Rád by som vyskúšal prieraznosť luku cez vrstvy oblečenia, ale ja mám iba 30 librový luk. Kuša je síce 150 librová, ale bolo by dobré aj niečo medzi, trebárs aj kladkový ktorý síce nestrieľa šípy ale ihlice :mrgreen: ale zase je niekde úplne inde ako tradičný luk. Tam predpokladám neporovnateľne vyššiu priebojnosť.
Ak by sa niekto našiel, potom by sme mohli skúsiť nájsť a vyrobiť vhodný / vhodné / hroty.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

mozem doniest 55Ł kladku. 30 a 40 Ł reflexne som predal, ale mozno mi ich chalani na chvilu pozicaju.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Ok, kladka bude v pohode. Aké máš hroty?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ak ma niekto par drobnych navyse, tu je na predaj ten Frankov (Punisher :wink:

Obrázok

http://www.propstore.com/product/punish ... nd-arrows/

Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

hroty mam klasicke tercove, sipy duralove.
elegant_engelbart

Príspevok od používateľa elegant_engelbart »

zdravim vospolok,
presiel som si ocami tuto temu a nepadla zatial zmienka o dobrom obchode s lukmi v Kosiciach. nie je tu toho v nasom meste ani zdaleka tak vela na vyber ako sim si myslel tak hadzem otazku do plena- nevedeli by ste mi odporucit niekoho/nieco kde by som ukojil svoju zbrusu novu vasen, kupil si luk, ziskal nejake znalosti a rady do praxe aby som sa tomu rekreacne naplno mohol zacat venovat ? ..bol som zatial v jednom veelmi malom obchode kde bol slaby vyber a padol mi do oka jeden krasny tatarsky luk. rad by som sa pri kupe o tom luku aj nieco dozvedel, no zrejme to predajca nemal v specializacii. je 139 eur primerana suma za tatarsky luk z cedroveho dreva potiahnuteho kozou ? a pmyslite, ze je to vhodny luk pre zaciatocnika?

dakujem za kazdu odpoved :-)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

snido

Kde si bol konkrétne ?
Myslíš ten obchodík v Carefúúúre , alebo ten na Hlavnej pri Štátnom divadle ?
Ak Ti môžem odporučiť , tak kontaktuj

http://www.lukostrelba.sk/index.php?opt ... 1&Itemid=1?
elegant_engelbart

Príspevok od používateľa elegant_engelbart »

arminius napísal:snido

Kde si bol konkrétne ?
Myslíš ten obchodík v Carefúúúre , alebo ten na Hlavnej pri Štátnom divadle ?
Ak Ti môžem odporučiť , tak kontaktuj

http://www.lukostrelba.sk/index.php?opt ... 1&Itemid=1?
arminius, bol som na hlavnej.. o tomto eshope viem, no pokial viem,nie je mozny osobny odber
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."