Luky a lukostreľba

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Na Hlavnú dodáva/l aj Peter . Momentálne ale neviem , že aká je situácia .

Ale šak mu cinkni , nič za to nedáš . Budeš aspoň vedieť , čo a ako ...
elegant_engelbart

Príspevok od používateľa elegant_engelbart »

arminius napísal:Na Hlavnú dodáva/l aj Peter . Momentálne ale neviem , že aká je situácia .

Ale šak mu cinkni , nič za to nedáš . Budeš aspoň vedieť , čo a ako ...
ok, skusim to.zatial vrela vdaka :-)
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Cena môže byť, ale vždy spozorniem ak je luk potiahnutý kožou. Väčšinou to býva ak je stred vyrobený z lamina (epoxid+vlákno) a iba rohy sú z dreva. Samozrejme to nie je pravidlo, ale ak tam nemáš v obchode odborníka tak to ani nezistíš.
V žiadnom prípade nekúp luk čo si nevyskúšal (natiahnuť v obchode pár krát nie je vyskúšanie).
elegant_engelbart

Príspevok od používateľa elegant_engelbart »

Laci napísal:Cena môže byť, ale vždy spozorniem ak je luk potiahnutý kožou. Väčšinou to býva ak je stred vyrobený z lamina (epoxid+vlákno) a iba rohy sú z dreva. Samozrejme to nie je pravidlo, ale ak tam nemáš v obchode odborníka tak to ani nezistíš.
V žiadnom prípade nekúp luk čo si nevyskúšal (natiahnuť v obchode pár krát nie je vyskúšanie).
Nasiel som presne ten isty luk v tomto eshope, takze nazorzna ukazka:
(je uplne dole vlavo- Tradičný luk TATAR Big tradition 40 lbs 119 eur)
http://www.luk.sk/luky_lovecke_olympijs ... e_luky.htm

Co teda znamena vyskusat ho? Je mozne si luk vyziadat napr. za urcitu zalohu na vyskusanie doma a tak sa rozhodnut? Myslim si, ze ak by to bolo mozne, tak by to zaviselo len od konkretneho predajcu.

A ak by tento luk nebol najvhodnejsia volba, su nejake alternativy, ktore by ste mi odporucili? Pretoze v danej cene okolo 140 eur som uz (asi prilis odvazne) cakal luk "se vsim vsudy" s maximalne vyhovujucimi vlastnostami pre zaciatocnika, ktory zatial nema 100%-tnu predstavu o tom, kam s lukostrelbou bude smerovat.
Adami89
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Adami89 »

https://www.youtube.com/user/BackyardBowyer Ja som začínal tak že som si luk vyrobil z PVC trúbky :D potrebuješ trúbku Sch40 a spravíš si luk aký chceš :D ako samozrejme nieje tak origo ako kúpený, ale tam zistíš či ťa to bude baviť aj dlhšiu dobu :) cena takej trúbky je cca 10e a to ma 3m takže je to na 2 luky :) ten chalan vo videu vyrába všetky možné tvary a rôzne sily lukov :) ja len taká malá rada :)
elegant_engelbart

Príspevok od používateľa elegant_engelbart »

nie zly napad, ale ja radsej zaplatim niekomu za kvalitu robotu :lol:, ako napr. tomuto panovi by som rad zaplatil za luk, ktory vyrobil:
http://sport.bazos.sk/inzerat/37660399/Predam-luk.php

zaujima ma este otazka ohladne longbow lukov. riesi sa pri kupe longbowu aj pomer vysky strelca k dlzke luku? pretoze mne osobne sa longbowy pacia asi najviac zo vsetkych typov ale zdaju sa mi pridlhe, no nemal som v ruke ani jeden zatial.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Alt.1 : zájdeš do obchodu kde môžeš na dvore vyskúšať luk
Alt.2 : zájdeš na 3D súťaž lukostreľby kde bez problémov dajú ti do ruky vyskúšať luk bud súťažiaci alebo tam býva aj prezentácia výrobcu.
http://www.archery3d.sk/index.php?go=preteky&show=all
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Zdravím
neviete o dákom slušnom výrobcovi lukov najlepšie okolo BA ?
vyrezal som jeden tis a chcel by som s neho dať spraviť
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Dnes som zmákol výrobu terčovnice.
Zatiaľ len mierne provizórium, chýbal mi polyform, takže pri najbližšej ceste do civilizácie kúpim nejaký. :roll:

http://img.janforman.com/IMG20160330110032r9n9.jpg
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

optimista :D som zvedaví kedy ti pokazí drevený rám prvý šíp .... mne sa osvedčil balík slamy , asi najbezpečnejší spôsob ako zastaviť šíp.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tkacsky stroj to je

peace :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Zo dva šípy už šli do rámu...ale nejak neutrpeli na zdraví. ;)
Slama ? Šak hej, to je fakt najlepšie.
Ale šak som dobrý strelec, tak neriešim také prkotiny ako je slama...tú nechám jeleňom.
electron napísal:tkacsky
Hehe,čakal som nejaký poddžub. Nesklamal som sa. :roll: Ale vieš, že ako ten starý koberec zadrží šíp ?

...a nebuďte onééé...nekazte mi nadšenie a radosť. 8) :)
Šak furt je čo zlepšovať...či ? :idea:
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Nase dalsie zieliezko na olympiade v strelbe..
https://dennikn.sk/476542/lukostrelec-n ... mpionicka/
Prílohy
Alexandra Longova.jpg
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

pozdravujem lukostrelcov. len par postrehov pre tych, ktory nad lukostrelbou rozmyslaju:

- nezente sa hned za silnymi lukmi. najprv potrebujete zmaknut dobru techniku natahu, spravneho vypustania a precvicit spravne svaly, az potom zvysovat silu luku. prilis silny luk nedovoli sustredit sa na techniku a clovek sa len trapi, resp. ziska zlozvyky.

25 lbs luk, 1 natah = 11,3 kg. 1 sada sipov po 6 = 68 kg. odstrielas 10 sad, natiahnes ca 678 kg :wink:

- dolezite vybrat spravne dlhy luk aj podla individualnej dlzky natahu. pri recurvoch to nie je sice take kriticke ako pri kladkacoch, ale je dobre mat moznost odskusat viac lukov.

- sila natahu luku nie je jedinym parametrom pre vykon luku, t.z. aku rychlost udeli sipu pri vypusteni. vela zavisi od druhu materialu ramien - t.z. ako rychlo sa rameno vrati z natahu. co chcem povedat - mozes mat 60 lbs luk a sipy ti budu padat pred nos (extremne prehnane :wink: ).

- vyber spravneho sipu je vcelku veda. zavisi od dlzky natahu sudruha, sily luku a samozrejme pouzitia (lovecky/tecovy, kladkac/recurve). na zaklade toho si vyberas sip s urcitym spinom (priehybom). je mi jasne, ze na taketo "domace" strielanie to netreba prehanat, ale byt uplne mimo misu na presnosti a radosti zo strelby moc neprida...

a kto ma zaujem o historicke luky, napr. tu (nemam osobnu skusenost, len som pocul dobre referencie) http://www.grozerarchery.com

hm, teraz pozeram, ze som trochu OT :roll:
Prílohy
2014_Easton_Target_Arrow_Selection_Chart-White.pdf
(242.27 KiB) 453 stiahnutí
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Konečne som našiel aj jednu malú svetlú stránku karantény, mám viac času než si ju prajem, a zároveň otvorili streľnicu v Gmunden. Na 7 hektároch na svahu miešaného lesu je rozmiestnených 31 stanovísk s cca.120 3D terčami zvierat. Na dvoch dobre navrhutých miestach sú vytvorené pohodlné posedenia s ľavicami, stolom a stojanom kde sa dá občerstviť aj zafajčiť ak niekto potrebuje. Terče pravidelne menia, ako aj stanovište, takže sa nedá tak ľahko prekukať. Sú rozmanité, výškové rozdiely a aj svetelné podmienky a takmer zavadzajúce konáre a kry, ktoré vedia oklamať odhad. Terče sú od veľkosti kačice po zubor. Pri parkovisku je tiež vytvorený chránený priestor na rozcvičenie na papierových a 3D terčoch, a tiež posedenie. Skupinka 2-3 strelcov zvládne pohodlne trasu za 3-3,5 hodiny. Celé je dobre a rozumne rozmiestnené, chránené aj vyznačené. Kladkové luky a kuše sú síce zakázané, ale celkove je to super oddych na perfektnom mieste ( pohľad na krásne jazero Traunsee a mohutnú horu Traunstein v tesnej blízkosti strelnice - pár sto metrov).
Ak má niekto záujem, môžem pridať fotky.
Miesto :
BSV Gmunden ( Horné Rakúsko - Salzkammergut )
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."