Umarex H&K USP CO2 4,5mm (.177) Steel BB

Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Umarex H&K USP CO2 4,5mm (.177) Steel BB

Príspevok od používateľa sirdo »

Pre zaujemcov o tuto low-cost CO2 zbranovu repliku pistole HK USP tu dam zopar udajov, aby zbytocne nemuseli brazdit cely net.

Kaliber: 4,5mm/.177
Dlzka: 202mm
Dlzka hlavne 120mm
Hmotnost 1005g
Ustova rychlost strely: 130m/s
Energia strely: do 3J (pre nakup staci OP)
"Killzone": do 300m
Pohon: CO2 v 12g kapsuliach

Zbran a prislusenstvo sa predavaju zabalene v kartonovej krabici, takze nejaky zbranovy kufrik na prenasanie na miesto strelby sa nekona.

Obrázok

Obrázok

Vnutro balenia je rozdelene na 3 sekcie obsahujuce samotnu zbran a zakladne prislusenstvo. Manual je vlozeny v spodnej casti balenia.

Obrázok

V krabicke je zabaleny startovaci balicek municie cca 200ks (bujnyho odhad). Ako municia do tejto zbrane sa pouzivaju ocelove BBcka kalibru 4,5mm.

Obrázok

V plastovom sacku je zabaleny rychlonabijac zasobnika a imbusovy kluc sluziaci na otvorenie komory pre CO2 kapsulu v zasobniku.

Obrázok

Samozrejme najdolezitejsou sucastou obsahu balenia je samotna zbran. Je to naozaj slusna replika skutocneho USPcka. Zaver zbrane, spust a mnoho vnutornych casti su kovove co sa podpisalo aj na celkovej hmotnosti (1005g) takze clovek nema dojem, ze v ruke drzi len plastovu hracku. Upozornenie pre setrilkov co by si chceli doviezt tuto zbran z USA: v statoch sa predava s plastovym zaverom, takze tam by sa uz efekt hracky dostavit mohol. Taktiez toto HKcko nema BlowBack (imitacia chodu zaveru pri vystrele). Mne to vyhovuje lebo CO2 sa zbytocne nespotrebovava na "efekt" a tiez je zabezpeceny dostatocny tlak pre samotny projektil. Pod hlavnou su kolajnicky pre umiestnenie laseru, taktickeho svetla alebo kombinacie oboch.

Obrázok
Obrázok

Spust je DA-only.

Obrázok

Zasobnik je full-size co opat podrthuje realisticky dojem z tejto repliky. Kedze ide o HK, na ktore ma celosvetovu exkluzivitu Umarex tak sa musi pripadny zaujemca o dokupenie dalsieho zasobnika pripravit na fakt, ze jeho cena je skoro polovica celej zbrane.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Hlaven ma hladky "vyvrt" a je ukryta vnutri falosnej hlavne.

Obrázok
Obrázok

Poistka je mechanicka a nachadza sa len na lavej strane.

Obrázok

Dalsim budicom dojmu realnej zbrane je aj stitok so seriovym cislom zbrane. Na otazku ci je to unikatne alebo hromadne seriove cislo odpovedat neviem.

Obrázok

Pre ulahcenie nabijania sluzi dodavany adapter.

Obrázok
Obrázok

Kapsula s CO2 sa vklada do zasobnika po odskrutkovani uzaveru.

Obrázok

Mieridla su pevne, takze zbran sa da nastrelit len "nastrelenim" (nie vystrelenim) vasich oci. Pre lepsiu viditelnost su mieridla zvyraznene bielymi bodkami.

Obrázok
Obrázok

Co sa tyka prenosti, tak vzhladom na jej cenu a hobby kategoriu je jej presnost velmi dobra. Kazdemu je jasne, ze to nie je vzduchova pistol urcena na preteky kde s nou budete davat same desiny. Ako dokaz jej slusnej presnosti prikladam terc strielany na vzdialenost 10m s obojrucnym uchopom.

Obrázok

Ja som si tuto pistol kupoval na relaxacne strielanie na "terce" a tuto ulohu za tie peniaze co som za nu dal, plni spolahlivo.
Naposledy upravil/-a sirdo v 08 Jan 2013, 22:15, upravené celkom 4 krát.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Pekná recenzia :D
Add: Sériove číselko je unikátne, porovnával som s USP čo mi ostalo na predajni.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tak si predstavujem recenzie,parada
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Glocka nevyrabaju? :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Tie mieridla teda sú poriadne krivé ,bodky na nich ako osýpky jedna hore druha dole ďalšia do boku :lol:
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

4bum: za 80EUR nemoze clovek cakat zazraky...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

4electron: vyrabaju, Umarex SA 177, je to Glock-like pistol, lebo nemaju licenciu od Glocku a ma aj BlowBack ak by si to vyzadoval...

http://www.youtube.com/watch?v=aGIOAVXY0g0
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

skoda,ze nie je identicky,nevadi mam XBG :)
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Umarex ma celosvetovu exkluzivitu na HK zbrane, tak dasiu licenciu si uz asi nemohol dovolit zatiahnut (samozrejme sa da kupit HKcko aj od inych firiem, ale tie najprv zacvakali Umarexu, za licenciu)...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Tak trochu parodia na prekaracky "dospelych" zbrani o ich schopnosti strielat po pade do vody a pod vodou. CO2 gun can do it, as well...

Kód: Vybrať všetko

http://youtu.be/X6_kQU2LM8c
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Normalne si ma navnadil
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

4agger: ak to nahodou kupis, tak daj vediet kde si kupoval nech si mozem napisat predajcovi o proviziu :lol: ...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

pre neveriacich Tomasov tu mam video-test penetracneho ucinku oceloveho BBcka (cca rovnaka ustova rychlost strely ako moje HK USP) na "zivu silu". cize, NIE, susedovho cokla ani macku, ups co to hovorim nesmieme predsa drazdit zakonodarcov, takze ZOMBIKOV co Vam lezu na nervy tym neskolite. BBckove zbrane sa sutazne strielaju na vzdialenost 5 yardov (4,5m), a za touto hranicou stracaju na ucinnosti a presnosti aj ked ja s mojim USPckom triafam v pohode s 90% uspesnostou viecko (cca priemer 6cm) od konzervy na dvojnasobnu vzdialenost...

http://youtu.be/tpYN6wsUrVY
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

mi nieco hovor o ucinku ocelovych BB,kua v praci som si tym rozstrielal dvere.Pred dvere som si dal 2 kartony,:bum bum,isiel som vydlabat gulicky z kartonu .... a gulicky nikde :D
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

tak jasne, aj ja terce vesiam na veko od drevenej bedne oprete o plot a dost vela BBciek co ho zasiahnu ostanu v nom zakliesnene tak, ze sa nedaju len tak vylupnut nechtom. tu bude asi rozdiel v tom, ze tkanivo je makke a elasticke, takze posobi trochu ako trampolina na ocelovy brok. ako videl som na trubke video kde si manik odhalil hrud a nechal nech jeho kamos striela don z cca 5 metrov s ocelovymi BBckami. rycal ako kon, ale ani jeden brok neprenikol cez kozu, len mu ako pamiatka ostali pekne modriny :lol: ...
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."