Airgun vs. Airsoft

Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Airgun vs. Airsoft

Príspevok od používateľa Mirco »

Mozno trapna otazka ale nikde som na to neprisiel. Aky je rozdiel medzi airgun a airsoft?

Obrázok
Toto je airgun

Obrázok
Toto je airsoft

Obe su na co2 no okrem toho oranzoveho zakoncenia hlavne pri airsoft a trosku dlhsieho zasobnika pri airgun nevidim ziaden rozdiel. Vie mi to niekto vysvetlit? Ak sa to tu uz rozoberalo vopred sa ospravedlnujem nenasiel som to.
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Resp aky je rozdiel medzi:

http://www.umarexusa.com/product/Walther-CP99,27,46.htm
http://www.umarexusa.com/product/Walthe ... ,30,46.htm
http://www.umarexusa.com/product/Walthe ... ,90,46.htm
http://www.umarexusa.com/product/Walthe ... 128,46.htm

Prve dva maju kaliber 0.177 a dalsie dva maju 6 mm. Vsetky su na CO2. Aky je rozdiel medzi nimi? Lebo v cene je rozdiel dost velky...
Ktora sa oplati kupit?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

0.177 mas klasicke vzduchovkove diabolky a 6mm mas airsoftove plastove BBcka.
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Vedel by mi to este niekto presnejsie popisat? Prva a druha su obe 0,177 a rozdiel medzi nimi je vyse 100$ to je dost. A tretia a stvrta su obe 6mm a rozdiel je tiez vyse 120$. V com su odlisne? Ktora sa oplati kupit? Nasiel som este nejaku sport verziu...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Možno sa opýtam blbo, ale čo viac chceš ešte popísať? Veď pri každej zbrani je popis a špecifikácia a tam je napísané všetko čo treba na odlíšenie. Stačí čítať... pellets sú broky, BB plastové guličky, double dvojčinná, double/single dvojčinná/jednočinná spúšť.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Igrlik koli tomu som uz znova nereagoval, nech si deco vyberie co chce, ale po druhej otazke som nemal tu silu odpovedat.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

ani ja neviem čo tu riešiš, airsoft, do pištole tlačíš plyn z plynovej bomby do zásobníka, pri CO pištoliach používaš plynové bombičky, ktoré vymieňaš, 1 vydrží cca tých 70 výstrelov; airsoft, plastové guličky, 6 mm, CO pištole, konkrétne ten CP99 Compact čo si tu dal screen je na oceľové guličky, 4,5 mm ... mal som toho walthera a oproti airsoftu je to sakra rozdiel, najdôležitejšie ale je, na čo to vlastne chceš, lebo je sakra rozdiel medzi oceľovou a plastovou guličkou ;)
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Diky moc uz viem vsetko co som potreboval vediet. A sorry obcas sa aj nejaka lama najde nie kazdy ma v tom taky prehlad..
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

možno som aj ja trošku neprimerane zareagoval, ale tak myslím si, že rozdiel je patrný už len z popisov čo nájdeš pri pištoliach

ďalší rozdiel, z tých dvoch pištolí čo si tu dal obrázky, horná je CP99 compact, dolná P99

pri CO2 pištoliach je však rozdiel na muníciu, konkrétne CP99 compact je len na oceľové guličky, ten CP99 je len na diabolky, napr. taká beretta PX4 Storm je aj na guličky, aj na diabolky

pri airsofte, tam to máš len na tie 6 mm plastové BB, airsoftky máš manuálne, plynové, alebo elektriky, myslím že z airsoftiek čo sa týka energie ani jedna nedosahuje energiu CO2 pištolí

takže suma sumárum, treba si najprv rozmyslieť že na čo tú pištoľ chceš; väčšiu srandu zažiješ z mojej skúsenosti pri CO2 pištoliach, je tam ale väčšie riziko zranenia; pokiaľ ju chceš aby ste si zastrieľali občas po sebe s kamarátmi, tak skôr ten airsoft, poprípade paintball

keď ťa ešte niečo zaujíma, kľudne sa pýtaj :)
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Diky moc za odpoved. No uz sa iba rozhodujem medzi PX4 Storm a CP99 Compact. Viem ze PX4 ma par vyhod oproti Waltheru ale Walther sa mi viac lubi tak asi pojdem donho. Ak by som bol na SK tak urcite uz davno mam ostru P22. Tu to chcem len na sportove strielanie. Viem ze sa to ostrej nevyrovna ani zdaleka ale kedze ina moznost nieje tak chcem aby som sa k ostrej aspon co najviac priblyzil... :wink:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

myslím že z walthera nebudeš sklamaný, je to ozaj sranda ničiť čo ti príde pod ruky :D

tu to je dobré video z youtube, čo trošku hovorí aj o sile zbrane

http://www.youtube.com/watch?v=-jdapS1R ... re=related

ja osobne som s ním strieľal na okennú tabuľu, asi 1x1m o hrúbke asi 5mm a zo skla ostali len malé kúsky

keď si ju ale kúpiš, tak daj pozor na zaobchádzanie s ňou, pretože záver je veľmi náchylný na škrabance a iné vplyvy, veľmi ľahko sa z neho totiž zošúcha čierna farba ;)
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Tak uz je objednana uvidime aka bude ked dorazy. Chcem sa este opytat na niektorych videach davaju pred vlozenim do pistole na CO2 bombicku kvapku niecoho neviem coho myslim ze silikon alebo nieco podobne najskor na dobre tesnenie. Co by ste odporucili? Davat to alebo nie? Ak ano co konkretne na to davat? Dik.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

silikónový olej sa na dáva na tie bombičky, asi to bude k zlepšeniu tesnenia, ale ja som to nikdy nepoužíval, takže neviem povedať či to pomáha alebo nie
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."