Potrebujem pomoc pri vybere

eloquent_goodall

Potrebujem pomoc pri vybere

Príspevok od používateľa eloquent_goodall »

Neviem sa rozhodnut medzi Colt Special Combat a Jericho 941.
Obidve zbrane su celokovove, Jericho je o 20€ lacnejsie a o 120g lahsie. Ustovu rychlost ma 442 fps. Neviem ako je u neho riesene ulozenie bombicky. Jednoznacne chcem zbran s bombickou v zasobniku.
Colt je zas drahsi, ale je aj tahsi a krajsi no nikde neviem zistit ustovu rychlost alebo energiu. Ale viem ze bombicka je v zasobniku. Ak mate niekto skusenosti s tymito modelmi tak mi prosim poradte.

Colt Special Combat:
http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=208

Jericho 941:
http://www.catus.sk/airsoft/index.php?m ... jlcajfsimp
inspiring_heyrovsky

Príspevok od používateľa inspiring_heyrovsky »

Ja mam colta co spominas, len som ho ja debil kupil z colosusa o 20 eur drahsie :( K teme, mam ho uz asi pol roka a uplna spokojnost, ze tie prachy neni o com, nebol ziaden problem iba sem tam zo zasobnikom, ze nechcel tesnit, ale uplatnil som to v ramci zaruky a secko ok... Mam k nemu dva zasobniky a mozno by som ti ho aj predal ak by si chcel, tych zbrani uz mam akosi vela... :D
eloquent_goodall

Príspevok od používateľa eloquent_goodall »

jericho padlo pretoze ma fixny zaver, ale zaujala ma CZ 75D Compact hlavne kvoli cene tak nwm no
inspiring_nightingale

Príspevok od používateľa inspiring_nightingale »

Energia tychto hraciek byva okolo 3J.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Ja mam tiez Colt special combat, zatial som z neho strielal len parkrat. Je to celokov, krasna zbran vhodna aj do vitrinky, zaver pohyblivy (aj ked nie v takom rozsahu ako u skutocnej zbrane) dokonca aj zachyt zaveru funguje. Cierna farba na rame nie je moc kvalitna a lahko zlezie ak zavadis o cosi ostre (na zavere vyzera ze drzi lepsie). Jedina vec co mne osobne vadi je to, ze na spodnej strane zasobnika je "dotahovac" teda skrutka ktora pritlaci otacanim bombicku aby sa prerazila (neviem ako to odbornejsie napisat :D ) a na tej skrutke je "motylik" ktorym sa toci a ten je len z plastu. Aj ked je pravda, ze keby sa zlomil dalo by sa tam dat cosi ine cize nic hrozne.
Hlavne Colt vyraba Umarex a to Jericho som na ich stranke nenasiel.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Dobry,chcel by som si kupit nejaku pistolku na co2,pozeral som nieco na klasicke diabolky ci broky,no nasiel som aj pistol makarov,no je na ocelove gulicky,je pekna a tvrdia,ze je celokovova,masivna,chcem to na taku rekax strelbu na plechovky.Da sa s tym strielat aj na 10 metrov?Su tie pistolky na co2 schopne fungovat viac ako par dni?Ta co som pozeral je od Umarex,dakujem.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

ja mam od umarexu SA .177
za asi rok okolo 5000 ran a zatial funguje.
co sa tyka sily v pohode dierkujes plechovky od piva
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Diky,dierkovanie plechiviek na relax mi staci,len nemam predstavu na aku vzdialenost su tkato,pistolky,schopne tie plechovky dierkovat alebo trafit,staci mi 10 metrov,ak hej tak ju kupim.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

ma dost sily aj na vacsiu vzdialenost. pre porovnanie, ustova rychlost pre umarex SA .177 sa uvadza 120-130 m/s, stara klasika slavia 631 ma 170-190 m/s. samozrejme najsilnejsie rany su pri novej bombicke, potom okolo 4-5 zasobnika tlak klesa.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Mal som LOV 21 na broky,na kovove gulicky nie,ale ak je to podobne na silu tak vyskusam,co2 vystrelmi tlak klesa,to je jasne,chcem to zobrat lebo je to viacranove,lepsie na relax,aj v byte.
eager_kilby

Príspevok od používateľa eager_kilby »

Zdravím, chcem sa spýtať na pár drobností.

Rad by som si kupil niejakú voľno predajnú zbraň na rekreačnu streľbu, len neviem co je vhodnejšie... či flobertku...alebo CO2-čku, z hladiska financií,
udržby a ceny municie. Vopred ďakujem za rady

(nevedel som do ktorého vlákna písať,( " CO2 a ine.." alebo "flobert" ) dúfam že to nebude prekážať)
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ak ti ide len o sportovu strelbu, cenu (strelivo zbran) a nemas ZP tak urcite co2.
Flobert mas drahsie strelivo aj zbran a strielat mozes len na strelnici, kdezto s CO2 (do 15J) sa da strielat vsade tam kde nikoho neohrozis, cize ak mas na to usposobenu napr. zahradu tak nie je problem. Na bombicku vystrielas cca 60 ran a diabolky stoja cca 5€ 500 ks...

dalsia vec ze flobertka do 7,5J je relativne slaba a nad 7,5 je uz nutny ZP...

Je to len moj nazor, CO2 mam, flobert nie, ale to CO2 strielanie je/bolo fakt lacne.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

edit......
Naposledy upravil/-a bus driver v 26 Okt 2012, 20:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja doporučujem tiež CO2, začínal som na CO2 Crosmann v roku 1997, fajne som sa naučil to používať, náviky so zbraňou, rekreačne som si mohol s tým kdekoľvek v lese na lúke zapukať, svoj účel splnila na 200%, zodral som dva kusy. V súčasnosti mám ešte stále jednu CO2 vo vlastníctve aj keď mám ZP, lebo stále je to fajná rekrečná možnosť dávať dole plechovky niekde v lese na čistinke.
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa m2trash »

Ja mam aj co2 aj vyduchovku aj floberta .. Co2 je super na rekreacnu stelbu hockikde Flobert len na strelnici..

Ja ked si idem na terc yastrielat tak volim prave Co2, Tau 7,, najlepsie
Ale suaj take na broky Co2 co maju normalny zasobnik,, Ako walther cp99
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."