Výstrojné súčiastky pre príslušníkov PZ

magical_hawking

Príspevok od používateľa magical_hawking »

Našla som aj článok o tom či je nosenie oblečenia s nápisom Polícia priestupok. Už len samotná držba takéhoto odevu sa pokladá za priestupok. Môžete si to prečítať aj v odkaze. http://www.apadvokat.sk/clanky/za-neopr ... ka-pokuta/
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Ak som správne pochopil, tak tú analýzu na apadvokat.sk zakladajú na tom, že v §47 ods. 1 písm. i) zákona č. 372/1990 nieje napísané slovo "verejne"? Veď samotný §47 sa volá "Priestupky proti verejnému poriadku", pričom aj ostatné písmená hovoria o činoch spáchaných na verejnosti. Ja ako človek právne nevzdelaný bych si dovolil tvrdiť, že keď sa paragraf nazve "Priestupky proti verejnému poriadku", tak všetky písmená a odseky k nemu patriace sa budú pokladať za verejné aj keď tam nebudú vyslovene uvedené, pretože to vyplýva zo stavby a logiky písaného textu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pekne tápeš :)
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Veď kľudne povedz v čom, ja sa rád poučím, patent na pravdu som zatiaľ nezískal. Jednoducho sa mi ťažko verí tomu, že mať tričko s nápisom polícia v skrini je protizákonné.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v skrini maj hoci aj Kiskove pyžamo. Je protiprávne takéto oblečenie nosiť na verejnosti, alebo s nimi niečo spáchať.
Ty nemáš jasno v chápaní priestupkov a ich skutkových podstát.
Prelúskaj si tému "Polícia na Slovensku" a iné príbuzné témy a dočítaš sa veľa zujímavého.
Použi vyhľadávaciu funkciu a kľúčové slová :wink:
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Nemám doma žiadne také ani podobné tričká, len ma to zaujalo. Samozrejme mi je jasné že na verejnosti je to protizákonné, chápem dôvody a nemám nič proti tomu. Len ma zarazila veta "Už len samotná držba takéhoto odevu sa pokladá za priestupok", čiže samotné vlastnenie, nielen nosenie na verejnosti. Tak to tvrdil aj ten advokát na TA3.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Otazne je co je to priestupok spachany na verejnosti? Zakon o priestupkoch to nedefinuje. V trestnom zakone sa definuje co je trestny cin spachany na verejnosti: ak je spáchaný pred viac ako dvoma súčasne prítomnými osobami. § 122 (2) b).
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"