Výstrojné súčiastky pre príslušníkov PZ

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Výstrojné súčiastky pre príslušníkov PZ

Príspevok od používateľa bujny »

Predávame u nás v predajni tričká, mikiny, polokošela, šiltovky a nášivky POLÍCIA. Začali sme s tým na podnet naších policajtov, ktorý si to proste vypýtali, lebo v skladoch majú ... Aktuálne sme dostali zaujímavý mail od jedného nemenovaného denníka ohľadom tohto oblečenia. Je to sled otázok, ktoré su mierne povedané, dosť tendenčné. Príklad:
Neobávate sa zneužitia oblečenia s nápisom POLÍCIA ak si ho zakúpi niekto kto nieje policajt?
Prečo by si mali policajti kupovať časť svojej výstroje? Nedostanú všetku potrebnú výbavu od štátu?

Co vy na to páni kolegovia policajti webforisti? Odpisovať mu vôbec? Tak či tak to bude vytrhnute z kontextu a napísané úplne inak.

Edit: Pre doplnenie ide o tieto veci pre policajtov http://www.commando.sk/sbs-sucurity-pol ... -oblecenie
Naposledy upravil/-a bujny v 20 Feb 2014, 22:25, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Treba napísať o aké médium ide. Môže byť združené v Slovenskom syndikáte novinárov alebo inej profesnej inštitúcii ktorá ma etický kódex alebo aj môže mať vlastný etický kódex. Ten väčšinou obsahuje aj klauzulu o možnosti autorizácie rozhovoru. Zrejme ale keď spomenieš autorizáciu, tak sa na teba vykašlú.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja by som sa ich opýtal toto:

-"neobávate sa napr.toho, že x firiem v SR šije odevy podľa požiadavky zákazníka a taktiež x firiem robí nášivky podľa predlohy alebo konkrétnej požiadavky zákazníkov? Dá sa tu vylúčiť možnosť výroby odevov a nášiviek zhodných s uniformami OZ? "
V slobodnej a demokratickej spoločnosti plnia okrem iného zákony určitú ochrannú funkciu, ktorá okrem iného vymedzuje použitie, nosenie a prechovávanie odevov OZ a ich súčastí alebo vecí im podobných. Ochrana existuje v rovine priestupkov ako aj v rovine, ktorú definuje Trestný zákon.
Nakoľko nie je ľudsky možné fyzicky kontrolovať konanie všetkých osôb v SR- legislatíva nášho štátu pasívnou formou (hrozba trestom) a následne aktívnou formou(priestupkové alebo trestné konanie) rieši konkrétne záležitosti, ktorých sa tak obávate.

že pozdravujem 8)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zoid: Autorizáciu budeme samozrejme požadovať, inak si môže trhnúť nohou. Denník je to SME.

Peterson: Zhruba v tomto duchu sme koncipovali odpovede. Vložil som aj citáciu paragrafu 81 Zákona o PZ, s následným apelom na upozornenie zákazníkov ktorý by si kúpili tričko POLICIA, zo zberateľských pohnútok na používanie rozumu a sankcie pri použití na verejnosti. Ironicky som vložil aj presvedčenie, že ak by sa všetko malo regulovať a zakazovať, viedlo by to k zákazu kameňov, palíc, áut a kuchynských nožov, nakoľko sú najčastejšie zneužité na násilnú trestnú činnosť.

P.S. Aké sú sankcie ak niekto zneužije vedome takéto oblečenie? A ak je proste len blbý a oblečie si takéto tričko do mesta? Je to trestný čin alebo len priestupok? Nech to viem doplniť na webe pri upozornení k týmto veciam.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

už sa to tu písalo.
Podľa toho, čo civilná osoba v uniforme PZ urobí- podľa toho sa posudzuje konanie.
Napr. prečin Poškodzovanie cudzích práv. Alebo pestrá paleta trestných činov dle vkusu každého soudruha. Realita hovorí o lúpežiach, vraždách, vydieraní a podobne.

Pokiaľ si niekto len pozdvihne ego nosením časti uniformy na verejnosti- to je priestupok. (sankciu si dohladaj v zákone)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Cierne tricko s bielym napisom POLICIA a znakom v predu som mal aj ja,nosil som ho az do zodratia na rozne outdorove aktivity. Taketo tricka je aj bezne vidiet na ludoch. Pokial ma niekto len to tricko,jedna sa vobec o priestupok? Myslim ze ked neni niekto komplet ustrojeny tak ze by mohol byt povazovany za policajta,tak by to nemal byt problem.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

ano jedna..paragraf 47i priestupkoveho zakona a 81 zakona o PZ
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Mr.Blue: neni dovolené používať hocijakú odevnú súčiastku s nápisom "Polícia"

zákon o PZ :
§ 81
Zákaz používať označenia "Policajný zbor"
a "Polícia" a zákaz používať služobnú rovnošatu Policajného
zboru
(1) Ak tento zákon alebo osobitný predpis neustanovujú inak, zakazuje sa v ústnom
vyhlásení, na odeve, v písomnom styku, v názve domény web stránky a na vozidle
používať označenia "Policajný zbor" alebo "Polícia" vo všetkých tvaroch, vrátane zmien v
ich diakritike a so začiatočnými malými písmenami.
(2) Ak tento zákon alebo osobitný predpis neustanovujú inak, zakazuje sa používať
služobnú rovnošatu Policajného zboru a odev, ktorý by mohol byť zameniteľný so
služobnou rovnošatou Policajného zboru.(3) Výnimky zo zákazov podľa odsekov 1 a 2 udeľuje Policajný zbor. Na konanie a
rozhodovanie o výnimke sa nevzťahuje všeobecný predpis o správnom konaní.10)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

peterson napísal:Mr.Blue: neni dovolené používať hocijakú odevnú súčiastku s nápisom "Polícia"
Čo znamená slovo POUŽIVAŤ ? Ja mám doma tiež to tričko, daroval mi ho jeden policajt, manželka v ňom občas spáva. Je trestné vlastnenie - držba takýchto predmetov ?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Bauer, aj som si myslel, že ti robí dobre, keď "kefuješ" niekoho, kto má na chrbte nápis "POLÍCIA" :D
To len na srandu

V mojom príspevku som jasne napísal, čo neni dovolené. Používať sa myslí predovšetkým na verejnosti.
Že to máš doma a máš z toho fajn pocit- je čisto tvoja vec. Pozdravuj manželku :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

bujny mal si napisat, ze predavas len na sluzobny preukaz a bol by pokoj, pisalek by nezanuchal senzaciu a dal by tomu svatek
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Pes mojej zeny mal na zimu taku bundicku ciernu s takym napisom bielym ze "Policia". Srnci ratlik. nevadi to ?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

:D :D :D ak dovršil vek 15 rokov a je príčetný, tak je to na priestupok :D :D :D
slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa slimaaak »

el_fuego333 napísal:Pes mojej zeny mal na zimu taku bundicku ciernu s takym napisom bielym ze "Policia". Srnci ratlik. nevadi to ?
Ak je nan rovnako dobry spolah tak nevadi... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"