Zbrane v lietadle.

steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Zbrane v lietadle.

Príspevok od používateľa steniels »

Chcel by som sa informovať ak je to so zbranami ( hlavne vzduchovky, športove malorážky, a flobertky) v lietadle? nemyslím priamo na palube ale ak niekam cestujem a mam všetky povolenia tak iba zbraň zamknem do batožiny alebo treba to vopred oznámiť letisku ? ? ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

samozrejme, letecka spolocnosti ti zbran prevezie (teda normalna, netusim ako by sa k tomu postavil taky Ryanair)
len to s nimi treba vopred vykomunikovat a mat zbran v samostatnom uzamknutom kufri
s postupom ti aerolinky poradia, detaily zavisia od spolocnosti, krajiny kam cestujes a druhu zbrane
DDT
prispievateľ
Príspevky: 111
Registered for: 13 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DDT »

Ryanair sa k zbraniam ako takym stavia zasadne odmietavo a za ziadnych okolnosti a podmienok neprepravi ani airsoftove repliky.

Dobre skusenosti su s Austrianom, ten s tym problem nema.

Ono to nie je len zalezitost aeroliniek ale aj jednotlivych letisk, zazili sme rozne postupy, rozne pristupy a rozne situacie.
Dokonca aj na rovnakom letisku bol postup pri jednej ceste jeden a pri druhej iny.
Podla mojich skusenosti je v tom dost hokej a bordel. :D :D :D :D

Cele je to na dlhsiu debatu dakde pri pive asi, tunak by to bolo na dlhy elaborat.

Ostre zbrane som zatial neprepravoval ale ist to musi kedze sa bezne lieta do Afriky na polovacky, takze postup tam bude, kontaktuj aerolinky a oni ti uz povedia. Hlavne to urob dostatocne vopred a nespoliehaj sa ze to vybavis na letisku pred check-inom.

Nam najblyzsie letisko vo Viedni (let cez Austian) ma postup pri airsoftovych replikach v zasade asi takto:
treba ich mat v samostatnom kufri ktory sa da uzamknut, na checkine sa nahlasi ze prepravujes airsoftky (nieco ako "spielzeugwaffen"), poslu ta na oversized luggage okienko kde to tiez nahlasis a ak sami nevedia tak im povies ze maju zavolat policajtov ktory to skontroluju, policajti pokukaju a odobria ze to nesu ostre a netreba na ne ziadne extra povolenia ako zbrojak a pod.
Nasledne uzamknes a podas normlane ako check-in batozinu a letis.

Este je dolezite si zistit a overit ake pravidla a podmienky na drzanie toho co vezies maju v cielovej krajine.
Ci potrebujes nejake dokumenty na dovoz a drzanie a pod.
Napr pri airsoftkach v anglicku potrebujes nejaky papier ze ides na "sportove" podujatie oficialne organizovane, idealne s kontaktom na organizatora u ktoreho si to vedia overit (logicky asi telefon, postou to asi overovat nebudu na prilete :lol: ).

Zo suksenosti to fakt kontroluju a tvarili sa dost prisno. ;-)

Tolko asi tak na uvedenie do obrazu, nic nezarucujem a neberem zodpovednost za skody ak by daco nefungovalo ako som pisal, hovorim, je v tom hokej a dost casto je to o ludoch na ktorych narazis... ;)
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Mate niekto realne skusenosti s prepravou športovej pištole v lietadle?
Ak som dobre čítal, tak Ryanair ani Wizzair nechce zbrane prepravovať, teda by som si vybral inú leteckú spoločnosť.
Pri lete napr. z Viedne je v poriadku, že vchádzam do krajiny so zbraňou?
Uvažujem na letom do Estónska, teoreticky v rámci EU, samozrejme s EU zbrojnym pasom a pozvánkou.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja som letel s waltherom držaným na sk. A iba vnútroštátne z Bratislavy do Košíc cez Danube wings, ale tie už asi nikam nelietajú. Ohlásil som sa vopred, samozrejme po príchode na letisko v BA žiaden zástupca aeroliniek nič nevedel. Mal som ale od nich vytlačený email, kde ma informovali o postupe. Ten si potom odkonzultovali z kanceláriou aeroliniek. Privolali policajta, vtedy slúžil len pyrotechnik tak toho aby preveril ZP a KZ. potom sa to zamklo v samostatnom kufríku, policajt ako jediná oprávnená osoba na manipulovanie to odniesla do lietadla(letuška nie je oprávnená) . Za zbraň som platil poplatok 100euro ako za nadrozmerný náklad. Po prílete museli všetci pasažieri zostať sedieť v lietadle, kým neprišlo policajné auto s majákmi, hore schodmi nevybehli dvaja policajti a mohol som sledovať ako odnášajú môj kufrík. Potom vypustili pasažierov a na oddelení letištnej polície mi proti skontrolovanému ZP a KZ vydali zbraň.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"