Hlasenie zbrane pri navsteve budovy PZ

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Hlasenie zbrane pri navsteve budovy PZ

Príspevok od používateľa vanto »

Niekde okrajovo sa to tu riesilo. Ide o to, ze pri navsteve OR PZ, kam patrim je na vartnici napis, ze pritomnost zbrane hlaste na vratnici. tam je vratnicka ktora to zapise atd. Mne na tom vsetkom vadi, ze je to hned pri vstupe a aby ma pocula co od nej chcem tak musim kricat cez sklo a kazdy kto ide okolo m a jednoducho pocuje. Pisal som na ministerstvo ze ci je to ok taky postup, odpisali mi, ze prislusnik sa moze presvedcit ci nemam zbran pri vstupe do budovy, ze podla nich to je ok a vyzvu som povinny respektovat. To by bolo u mna ok, keby som nemusel nahlasovat dany stav civilnej osobe na vratnici. Osobne mi takyto sposob vadi, lebo podla mna je to uplne amatersky ponate. Je podla vas takato vyzva pre mna zavazna a mam povinnost ju respektovat?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Je ten nápis dostatočne viditeľný aj pre zamyslenú osobu ? Ak by chceli 100% prehľad asi nainštalujú rámový detektor ako býva na súdoch.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak je to tam na vstupe ked som sa pytal inych drzitelov co tam chodia tak oni si to nejako nevsimli. Tak vlastne aj ked to ohlasim tak si to zapise do zosita a este kyslo sa tvari, ze ju s tym otravujem :)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

A este ma tak napada, to ze prislusnik s moze presvedcit ci nemam zbran znamena to automaticky, ze som povinnu taku skutocnost hlasit? Nemalo by to byt vykonavane trebars cez zmienovany detektor ako je to naprikald na sudoch? Ak uz niekto sa chce presvedcit.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vanto
o co ti ide? mas vela casu rozmyslat o p***ch
ak by to bolo pre ochranu dolezite dali by ramovy detek,tak ako je to v inych st.instituciach
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Spytaj sa sam seba, co ti mozu spravit ak to nenahlasis.
Nic.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

O co mi ide? Ide mi o to, ze nabuduce ked bude na mna bude v slabej chvilke bliakat ci som sa nahlasil na vratnici, aby som vedel ci ho mam poslat rovno niekam. Tak si to chcem ujasnit.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

electron napísal:vanto
o co ti ide? mas vela casu rozmyslat o p***ch
ak by to bolo pre ochranu dolezite dali by ramovy detek,tak ako je to v inych st.instituciach
Mne to ale fakt pripadá ako tá "oná".
Pár tém pojednáva o tom nosení-zabezpečení zbrane vo fitcentre alebo u lekára a podobne.
Veď všetky tieto činnosti sú predsa plánované vopred a tým pádom jeden nemusí práve zo sebou neustále ťahať to železo. Alebo až taká paranoja vládne svetom. :roll:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

A ked si idem zapisat/prepisat zbran tak ju mam asi zakonite so sebou nie?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

To je predsa jasné ! :roll:

Ale na Komenského ma ešte nikdy nik nelustroval. Ani na starom pracovisku, na Moyzeske som nemal nikdy problém.
Nie jeden kvér som tam prepisoval.
Terasu (KE-okolie) neriešim...
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak vidis a ja som prave to pracovisko, ktore ty neriesis. Ja som len chcel vediet, ci taketo nieco ma niekde oporu v zakone. Podla mna nie.
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pitlo »

Ke okolie musi riesit bo tam je šikovný príslušník. :). Vzdy jej to nahlas a mas pokoj.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

arminius napísal: Mne to ale fakt pripadá ako tá "oná".
Pár tém pojednáva o tom nosení-zabezpečení zbrane vo fitcentre alebo u lekára a podobne.
Veď všetky tieto činnosti sú predsa plánované vopred a tým pádom jeden nemusí práve zo sebou neustále ťahať to železo. Alebo až taká paranoja vládne svetom. :roll:
Osobne ak idem cvicit, zbran nechavam radsej doma ale ako argument je to dost hlupe(nie vzdy je to planovane, nie vzdy sa to da, nie vzdy chcem nechat doma).
Riesenie je ich poslat do prec, lebo vytlacena A4 nieje vyzva policajta.
Az tam bude stat policajt a kazdeho sa pytat ci ma pri sebe zbran (ako je to na sudoch), bude to o inom.
Naposledy upravil/-a Zlomizub v 07 Feb 2015, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

vanto napísal:O co mi ide? Ide mi o to, ze nabuduce ked bude na mna bude v slabej chvilke bliakat ci som sa nahlasil na vratnici, aby som vedel ci ho mam poslat rovno niekam. Tak si to chcem ujasnit.
treba rozlišovať vrátnika(občiansky zamestnanec MV SR) a policajta.
-Vrátnik ide iba podla interných smerníc MV SR, kdežto policajt ide v prvom rade podľa zákona o PZ a následne podľa smerníc.
Treba aj rozlišovať účel návštevy objektu MV SR. Ak idete napr. na výsluch- zo slušnosti by som policajtovi/ke povedal, že máte pri sebe legálnu zbraň.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Peterson: mam na mysli beznu navstevu zbrane/doklady atd. Ked hovorim o bliakani prislusnika mam na mysli toho na zbraniach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"