Hlasenie zbrane pri navsteve budovy PZ

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

peterson napísal:
vanto napísal:O co mi ide? Ide mi o to, ze nabuduce ked bude na mna bude v slabej chvilke bliakat ci som sa nahlasil na vratnici, aby som vedel ci ho mam poslat rovno niekam. Tak si to chcem ujasnit.
treba rozlišovať vrátnika(občiansky zamestnanec MV SR) a policajta.
-Vrátnik ide iba podla interných smerníc MV SR, kdežto policajt ide v prvom rade podľa zákona o PZ a následne podľa smerníc.
Treba aj rozlišovať účel návštevy objektu MV SR. Ak idete napr. na výsluch- zo slušnosti by som policajtovi/ke povedal, že máte pri sebe legálnu zbraň.
PRESNE !
Ani jeden nemá právo na jedinca bliakať !
To by som si solídne vyprosil. Na takéto niečo mali nárok iba moji rodičia...

...ale to je môj názor, nech sa zachová každý ako chce.
Zatiaľ som sa vždy správal podľa známeho..." ako kto ku mne, tak ja k nemu "...čiže aj ku úradnému šimľovi (myslené všeobecne).
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

To ste ma chlapci nepotesili, lebo na terasu chodim casto (2x tyzdenne ale na ine pracovisko ako na zbrane) a nalepku s preskrtnutou berretou som si este nevsimol.
To by som tam vazne mal ukazovat zbrojak a PZ hned na vratnici tej krizovky lustiacej tetuske?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

No nie povie sa iba meno a pocet kusov. A fakt to tam na vratnici je napisane. Dokial sa na mna na zbraniach nenabliakal som tiez nevedel, ze to tam je.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Dik za ozrejmenie.
Este ze na zbrane chodim na Komenskeho a na Terase riesim ine veci.
K comu vlastne takyto postup je ked tam so zbranou smiem/musim vojst, ale nahlasovanie je cisto na mojom rozhodnuti?
Zo zakona musim nosit zbran skryte, ale pri vstupe do takehoto objektu sa nou musim pochvalit hned na vratnici a mozem si ju nechat pri sebe :roll:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

No ved presne to sa cely cas pytam aj ja.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Ak ti je nepríjemné len to, že musíš nahlas oznamovať, že máš pri sebe zbraň a pútaš na seba pozornosť, tak len tete ukáž ZP a povedz: Poprosím zapísať napr. 1ks
A o zbrani nikto nevie. :wink:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ano hlavne ta diskretnost mi pri tom chyba, ok skusim to trebarz tak, dik za tip.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

A ak bliakajucemu prislusnikovy povies ze si zbran nahlasil? Snad to nepojde osobne overit :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

71Jany71 napísal:Ak ti je nepríjemné len to, že musíš nahlas oznamovať, že máš pri sebe zbraň a pútaš na seba pozornosť, tak len tete ukáž ZP a povedz: Poprosím zapísať napr. 1ks
A o zbrani nikto nevie. :wink:
Ak je to dlhá, tak tiež nik nebude vedieť ? :roll:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to naozaj tam u vás na východe onanujú ešte aj policajti na takýchto veciach :?:
Veď je úplne logické, ak sa v budove nachádza Oddelenie zbraní- tak do nej budú prichádzať občania so zbraňami za nejakým administratívnym účelom. Ak povie občan vrátnikovi, že ide na Odd.zbraní a má v ruke velké puzdro- asi tam nemá gitaru... A ak aj nemá púzdro, je vysoko pravdepodobné, že predpísaným spôsobom(skryto) má pri sebe legálne držanú zbraň. Ak povie, že ju má pri sebe- vrátnik mu ju aj tak nemôže zobrať, nakoľko odoberanie a úschova zbraní má svoje pravidlá, tak ako na súdoch, či väznici. Okrem toho vrámci MV SR platí, že po budovách policajt sprevádza občana. Občan nemá čo chodiť po budovách MV SR sám, ak neni určené predpisom inak. :!:
Takže logikali- príde občan do budovy, ohlási sa a policajt pre neho príde.(ak neni oddelenie na prízemí budovy)

Ak sa dejú takéto kvázišikany- niekto sa tam asi hodne nudí, prípadne si potrebuje dokazovať svoju nadradenosť.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Je to bezna uradnicka budova ktora zastresuje viac ODD (zbrane a strelivo, cudzinecka, pasova, evidencia vodicov a vozidiel ...) takze prislusnik nechodi pre jednotlivcov na vratnicu ako napr. na Rampovej v KE kde je OR PZ.
Ale je to absurdne ohlasovat na vratnici "mam zbran a idem na zbrane", "vonku parkujem auto a idem ho prepisovat"
Na co potrebuju viest evidenciu zbrani na vstupe. Ak si predsa pojdem vybavit nieco s uradnikom, ktory mi beha za zenou, tak sa na vratnici opytam na cislo jeho kancelarie a o zbrani sa nezmienim :)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Peterson ešte by som doplnil k tvojej poslednej vete, alebo pripadne ani nevie že vlastne nevie :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vanto
aha...pan sef prislusnik na zbraniach KE-vidiek opat vyvolava problem tam ,kde nemusi
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Hej, nejak tam na tom lipnu. Je tam napisane na stene nieco v zmysle "Ziadame drzitelov ZP, aby pritomnost zbrane hlasili na vratnici".
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"