Drzanie zbrane v zahranici

inspiring_payne

Drzanie zbrane v zahranici

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ospravedlnujem sa, ak je tu uz takato tema, ale nenasiel som ju.

Otazka je, ze ak by som sa prestahoval mimo uzemia SR, napriklad Madarsko alebo Rakusko a mam ZP skupiny A a vlastnim zbrane, existuje povolenie, aby som ich drzal mimo uzemia SR ? Pripadne nosit ju mimo SR ? V state, kde by som byval ?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to si sa mohol opýtať v nejakej súčasnej živej téme.
To ti žiadny štát nedovolí len tak. Musíš splnať podmienky, ktoré kladie na občana, ktorý môže využiť právo nadobudnúť a vlastniť zbraň
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Rakusko - nosenie nedostanu ani policajti po sluzbe, tj zabudni.
S nákladmi ca 400 EUR si mozes vybavit drzanie, tzv Waffenbesitzkarte (ked splnis podmienky) a budes moct mat 2 zbrane kategorie B. C/D neobmedzene od 18r, podliehaju iba registracii.
Samozrejme tvoje existujuce veci do AT (bez ohladu na kategoriu) len pomocou importu, a potom s nimi zase iba problematicky pojdes na SK.

EU synchronizuje iba zakazy, povolenia nie ;)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ved to je zle, ze zakaz vedie dat celoplosne, iba diktuju, ze to sa nemoze a hento sa nemoze, ale aby nieco bolo povolene, to uz nie.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Len tak pre info, kto teda ma sancu dostat v AT povolenie nosit v civile?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Podla zakona v CR si moze o zbrojny preukaz poziadat aj cudzinec.
MINV CR moze cudzincovi vystavit specialne povolenie v travni max 1rok na drzanie/nosenie zbrane ak o to poziada a preukaze potrebu.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

hornet napísal:Len tak pre info, kto teda ma sancu dostat v AT povolenie nosit v civile?
Je tu VIP model. Udajne ti, ktori su v suvislosti so svojou cinnostou v ohrozeni. Takze ako bezny obcan zabudni. Za posledne roky sa to stale sprisnuje, udelenie je na posudeni organu ... Precitaj si nieco na IWOE.AT ako napr. polovnikom beru povolenia na kratke, lebo vraj to na dohladavanie nepotrebuju ... Pripadne kukni na PULVERDAMPF.AT.

Cechy su fajn, ZP a NP po normalnej skuske a formalitach + dolozeni suhlasu domovskeho statu. Zajtra idem z principu po samonabijaciu pusku na nosenie :twisted: .
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Puška na nosenie to ide v ČR?

No to si viem z "civilov" predstaviť v AT tak možno súkromného detektíva napr. Nič moc model. Ale aspoň držanie v obydlí môže byť...
BTV napísal:Podla zakona v CR si moze o zbrojny preukaz poziadat aj cudzinec.
MINV CR moze cudzincovi vystavit specialne povolenie v travni max 1rok na drzanie/nosenie zbrane ak o to poziada a preukaze potrebu.
Takže ak to dobre chápem, ak by som mal napr. podnikateľské aktivity v ČR, tak ich o to môžem požiadať a potom môžem s mojimi zbraňami evidovanými tu v SR jazdiť do ČR bez obmedzenia?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nie - zbraň evidovaná na Slovensku môže do zahraničia iba na EZP - na organizovanú športovú alebo poľovnícku akciu resp. na dočasný vývoz. NIE na nosenie. Na to - ak budeš mať český ZP - budeš musieť mať ďalšiu zbraň registrovanú v ČR.
Okrem toho (aspoň čo ja viem od klubových kolegov) ak sa (krátka) zbraň zapíše do EZP a Ty si ju mal aj na A, dostáva PZ iba na E a nemôžeš ju nosiť ani tu doma.
(nech potvrdí, kto to má...)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Presne ako pise Igrlik. Zbran moze byt registrovana iba v jednom state. Cez hranice ju nemozes prevazat bez EZP.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Zatial ide v Cechach na nosenie v principe kazde Bcko. Ako dlho to vydrzi pri sucasnych aktivitach EK tazko povedat. Ako uz spominali - o ZP mozes poziadat aj ako cudzinec, staci prechodny pobyt (moj pripad).

Inak pikoska - cital som novelu ceskeho ZoZ, ked to nastupi tak ako cudzinec s pobytom v CR budem dokladat k ziadosti o ZP (pripadne predlzenie) a potom o NP nielen suhlas statu kde mam este pobyt (u cudzinca vacsinou domovsky stat) ale po novom explicitne aj skutocneho domovskeho statu. Navyse sa obmedzuje casova platnost takehoto suhlasu. Takze slovensky statny obcan s trvalym pobytom v Rakusku a prechodnym v CR ... to sa to NP pekne predrazi. :roll:.
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

M M napísal:... Navyse sa obmedzuje casova platnost takehoto suhlasu...
Cau, vies toto rozviezt? Mam cesky zbrojak (a samozrejme kosu na nosenie) a cital som novelu, ale iba zbezne. Doteraz to teda je, ze suhlas statu kde mas trvale bydlisko na zbrojak nemoze byt starsia troch mesiacov, ale na nakupku bez obmedzenia. Ten suhlas na nakup sa teda ma menit na casovo obmedzeny? Aky tam je uvedeny cas? Asi sa do tej novely zas zacitam, ked bude trochu casu.

Edit: A inac teda k teme. Nosit v zahranici je problem, drzat sa da, ale treba EZP a dovod - dovod musi byt sportovy alebo lovecky, ideal je s pozvankou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"